Srpskoligaš sa Tise odbranio nepobedivost na domaćem terenu

Nenad Kudrić je dva puta savladao Bojana Braća - foto: V. Jankov

Jesenja kiša je sve vreme derbija šestog kola vojvođanskog srpskoligaškog karavana kraj Tise podsećala da se igra jesenja polusezona. Međutim, nije to sprečili Bečejce i Odžačane da opravdaju epitet derbije. „Preorali“su i jedni i drugi čitav teren, a na kraju su se radovali izabranici Lazara Dabižljevića. Stiče se utisak da su, pored golova, dva momenta bila presudna na konačan iskod.

Prvo, u 32. minutu Tomić je šutirao sa ivice kaznenog prstora, pri čemu je lopta okrznula nekoga u odbrani gostiju i promenila pravac, ali je Brać instiktivno nogom sačuvao svoju mrežu. Da su tada Bečejci postigli gol, bilo bi 3:0 i, verovatno, završena priča oko pobednika. Time je Brać pružio šansu svojima da se vrate. Pet minuta kasnije Juriša je odlično izveo udarac iz ugla, Zulfić glavom uputio udarac, golman Drinčić pošao lopti u susret, ali je ona pogodila beka Džarića u glavu promenila pravac i završila putanju u mreži domaćina.

Drugi bitan momenat desio se  u 63. minutu pri rezultatu 2:2. Đurić je vukao loptu sa desnog boka ka sredini i kada se izborio za povoljnu poziciju opalio po njoj i uzrdrmao prečku. Da su gosti tada bili iole srećniji, verovato bi voda okrenula na njihovu vodenicu. Ovako, vodeći strelac lige Nenad Kudrić je pet minuta kasnije postigao svoj deveti gol u sezoni i stavio tačku na konačan rezultat.

- Vrlo je bitno dasmo sačuvali nepobedivost na našem terenu. Jer, gde ćemo osvajati bodove ako ne pred našim navijačima. Istina, za sada malobrojnim, ali verujem da ćemo ih igrom i rezultatima vratiti na tribine. Čestitam momcima na borbenosti. Uloženi trud nam se vraća. Sada sa većim samopouzdanjem nastavljamo prvenstvenu trku, veli trener Bečejca Lazar Dabižljević.

Poseban razlog za radost ima Nenad Kudrić, čiji golovi, ne samo u subotu protiv Tekstilca, donose bodove Bečejcima. Na pet utakmica postigao je devet golova. I u Bačkoj Palanci je matirao protivničkog golmana, ali se onda prečka isprečila i vratili su se kući praznih šaka.

- Samo neka ova golgeterska serija što duže potraje. Verujem da će i sagrači početi češće da tresu mreže. Ali, nije bitno ko daje, nego da ih dajemo, ispravno rezonuje „snajperista“ sa Tise Nenad Kudrić.

Pravi izazovi tek slede. Možda najveći u subotu, kada gostuju lideru Radničkom 1912 u Somboru.

Podunavac 0 : 2 Naftagas
Dinamo 1945 1 : 2 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 1 1. Maj Ruma
Omladinac 5 : 0 Radnički (Zr)
Stanišić 4 : 2 Bečej 1918
Tisa 4 : 1 Hajduk 1912
Kabel 1 : 2 Borac (Š)