19.09.2022 V. Jankov

Tuzlaci posle penala prvaci

Učesnici memorijala: Zajednički snimak posle uručenja priznanja foto: V. Jankov

Drugi memorijal „Goran Stojsavljević Goga“ u futsalu, koji organizuje prvoligaš sa Tise Bečej 2003, završen je trijumfom aktuelnog vicešampiona Bosne i Hercegovine Salinas Tuzla City. Na lanjskom „prvencu“ su izgubili (3:4) u finalu od Vranja, a sada su, posle 3:3 u regularnom toku utakmice, bili uspešniji od domaćina u izvođenju penala i s konačnih 6:5 prigrlili memorojalni pehar. Drugo mesto pripalo je Bečeju 2003, treći je bio Leteći Holanđanin iz Vrbasa, koji je u „malom finalu“ savladao Tisu iz Novog Bečeja sa 7:2 (4:2). Pehare i dipolome u ekipnom plasmanu uručio je otac rano preminulog Gorana Stojsavljevića Goge, svojevremeno i sam fudbaler Rajko. Diplome za najuspešnije pojedince uručio je u ime kluba Goran Strajnić. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Bečejac Srđan Golub, najefikasniji sa četiri postignuta gola je njegov saigrač Boris Bodonji, a priznanje za najsigurnijeg golmana dobio je Armin Mujić iz Tuzle.

Prvog dana turnira prvoligaši su deklasirali trećeligaše. Prvo je Salinas Tuzla City pobedio Letećeg Holanđanina sa 5:1 (2:0), a potom je domaći Bečej 2003 sa 7:1 (4:1) bio uspešniji od komšija s druge strane reke novobečejske Tise. U utakmici za treće mesto, Novobečejci su, koliko toliko, parirali Vrbašanima samo u prvom poluvremenu, a onda su „duža klupa“ i kvalitet Vrbašana došli do izražaja.

Finale: Bečej 2003 – Salines Tuzla City  penalima 6:5 - 3:3 (1:2)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudija: Đoka Simendić (Mol). Strelci: Golub u 12. i 36, Bodonji u 22. minutu za Bečej 2003, a Smajić u 2, Todorić u 20. i Radujković u 32. minutuza Salines Tuzla City. Golovi iz penala postigli su: Novaković i Bodonji, udarac Živića golman Mujić je odbranio, a Radujković, Imširević i Avdić za Salines Tuzla City. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 8 (4+4), a Salines Tuzla City 10 (5+5).

Bečej 2003: JORGIĆ, ŽIVIĆ, NOVAKOVIĆ, BODONJI, GOLUB, Ljubić, I. Jovanović, Mandić, Vujović. Salines

Tizla City: MUJIĆ, MUJABAŠIĆ, RADUKOVIĆ, BEGANOVIĆ, ĆATIĆ, Imširević, Isanović, Smajić, Avdić, Kuzmić, Todorić, Divković.

Finalna utakmica bila je prava poslastica dvodnevnog turnira. Izuzetno borbeno, ali fer, igrale su obe ekipe. Tuzlaci su tri puta vodili, a domaćin stizao zahvaljujući solo prodorima i egzekuciji Srđana Goluba, što je i vodilo organizatora da priznanje za najboljeg igrača ponese, upravo, Golub. Nije bilo dileme kome će priasti priznanje za najsigurnijeg golmana, jer je Armin Mujić u finalu zaustavo deset šuteva ka njegom golu, od kojih je najvažniji bio poslednji prilikom izvođenja penala.

Momci trenera Predraga Rajića su obećali da će i iduće godine doći u Bečej i kao branioci trofeja pokušati da ga zadrže. Trener domaćina Igor Šošo je zadovoljan što je pauza zbog reprezentativnih obaveza na kvalitetan način ispunjena i, pogotovo, okršaj sa Tuzlacima je poslužio kao provera pred subotnji prvenstveni izazov pred svojim navijačima protiv Novog Pazara.