Remi na Karaburmi na otvaranju sezone

U premijernom meču u novoj sezoni fudbaleri dobanovačke Budućnosti i OFK Beograda odigrali su nerešeno rezultatom 1-1. Oba pogotka postignuta su u drugom periodu igre, a prvi do vođstva došli su gosti.

Oko 300 gledalaca došlo je da isprati meč između velikana domaćeg fudbala koji već šestu sezonu igra u trećem rangu domaćeg takmičenja i prošlosezonskog člana PLS.

Romantičari su na teren izveli skoro kompletno nov tim jer su osim golmana Jevtića i mladog Popovića utakmicu počeli igrači koji su nas pojačali tek pre nekoliko dana.

U prvom poluvremenu viđena je totalna dominacija plavo-belih, ali je završnica bila jalova. Stvorili su nekoliko izglednih šansi, ali je u timu falio klasičan centarfor koji bi znao da zada pravilan završni udarac.

Novi štoper, Gojković, doživeo je neugodnu povredu ruke u 35. minutu zbog koje je morao van terena, a na njegovo mesto stao je Stanišić.

Gost se opredelio na odbranu svoga gola, ali beležimo i dva njihova dobra pokušaja koja su imali nakon naše neodlučnosti u odbrani. Ipak, nisu imali sreće da tada zatresu mrežu.

U nastavku igre viđamo pad u igri domaćih i nedostatak ideja kako da ugroze gol Lučića.

Gosti koriste jednu kontru i neodlučnost još nedovoljno uigrane odbrane te postižu vodeći pogodak na ovoj utakmici. Strelac je bio Aleksandar Križan.

OFK Beograd konkretnije ugrožava gol gosta tek pred kraj utakmice kad uspeva da dođe do izjednačenja. Nakon velike gužve i pravog karambola u šesnaestercu crvenih lopta se odbija od Milana Zorice u ulazi u mrežu Dobanovčana.

Utakmica je bila produžena 3 minuta, ali do celog plena domaći nisu došli pa je svakoj ekipi pripao po jedan osvojeni bod.

Stiče se utisak da ekipa ima veliki potencijal, ali je još neuigrana jer su igrači na okupu u veoma kratkom periodu. Sigurno je da sportski deo uprave kluba i stručni štab nakon ovog meča imaju jasniju sliku o mogućnostima igrača, a tek predstoji veliki rad i pravljenje "hemije" u ekipi od koje Ofkovci očekuju da nas vrati na pravi put.

U narednom kolu šampionata plavo-beli dočekuju ekipu BASK TEK. Utakmica je na programu sledeće subote.

OFK Beograd 1 : 1 Budućnost
BASK TEK 3 : 2 BSK Borča
Sinđelić 2 : 1 Studentski grad
Borac 1 : 0 Jedinstvo
Zvezdara 3 : 0 Zemun
Teleoptik 3 : 1 Radnički (O)
Ušće Novi Beograd 0 : 4 Torlak
Prva iskra 0 : 2 Brodarac