Lale procvetale na Topčiderskom brdu

Nakon eliminacije nejakih Luksemburžana, protivnik Čukaričkog u 3. kolu lige Konferencije je holandski Tvente, ekipa sa mnogo većim pedigreom. Mali hendikep za "Brđane" je što rivala ne dočekuju na svom stadionu zbog neispunjenja UEFA normi, već na stadionu Partizana.

Gosti su posle samo tridesetak sekundi mogli doći do prednosti, Van Volfsvinkel se našao sam pred Mićovićem koji mu brani šut sa svega 7-8 metara udaljenosti. Do gola su pak stigli u 8. minutu, nakon što je Misiđan lepo centrirao, najsnalažljiviji u šesnaestercu je Rots i loptu glavom šalje u mrežu za 0:1.

Čuka je već posle 3 minuta mogla do izjednačenja, na centaršut Docića, Endiaje je atraktivno pokušao makazicama sa 12 metara, lopta je završila kraj stative.

Uspostavljena je ravnoteža na terenu, Beograđani sve češće organizuju napade, ali do pogotka ipak stižu konkretniji gosti. Asistent je i ovog puta Misiđan, a strelac Vlap šutem sa oko 10 metara, igrao se 30. minut. Potom se još jednom u 34. minutu paradom istakao Mićović odbranivši šut iz blizine Van Volfsvinkela, ovog puta glavom. Odbrana domaćih se pokazala poroznom u prvom poluvremenu, Van Volfsfinkel je u 43. minutu prosledio loptu iza leđa zadnje linije, utrčao je Brenet i rutinski je prosledio ispod Mićovića za 0:3. Imali su domaći u zadnjim momentima prvog dela stopostotnu priliku da smanje zaostatak, ali je Unerstal sjajno odbranio udarac Endiajea sa 6-7 metara, pa se na odmor otišlo sa velikim minusom.

Trener domaćih Dušan Kerkez je na poluvremenu izvršio tri izmene ne bi li razmrdao ekipu, ubacivši ofanzivce Lučića, Adžića i Ovusua. Nova napadačka koncepcija je već u 50. minutu mogla dovesti do pogotka. Ovusu je povukao loptu sa centra, obišao dva protivnička igrača i idealno uposlio Adžića, koji sa desetak metara iskosa šutira pravo u dobro postavljenog Unerstala. Još jedna prilika odlazi u nepovrat.

Do prvog gola "Brđani" ipak stižu u 59. minutu, lepa akcija Adžića i Kovača, završena je sigurnom egzekucijom ovog drugog sa 7-8 metara. Mnogo su u nastavku agilniji igrači Čukaričkog, izrađenim akcijama zaslužili su aplauze na otvorenoj sceni, ali veliki zaostatak iz prvog dela im visi kao omča oko vrata. U Enšede odlaze sa dva gola minusa i malim šansama da se plasiraju u narednu rundu takmičenja.

ČUKARIČKI - TVENTE 1:3 (0:3)

STADION: FK Partizan. GLEDALACA: 2500. GL.SUDIJA: Harald Lehner (AUT). POM.SUDIJE: Andreas Hajdenrajh i Maksimilijan Kolbič (AUT). STRELCI: Kovač 59.min (Čukarički), Rots 8, Vlap 30. i Brenet 43.min (Tvente). ŽUTI KARTONI: Badamosi (Čukarički), Smal i Sadilek (Tvente).

ČUKARIČKI: Mićović, Docić (Lučić), Stevanović, Ivanović (Adžić), Vujadinović, Badamosi (Spasojević), Mijailović, Drezgić (Kovačević), Endiaje (Ovusu), Brenet, Sadilek.

TVENTE: Unerstal, Hilgers (Proper), Pleguzuelo, Smal, Zeruki (Kjele), Van Volfsvinkel, Misiđan (Černi), Rots (Colis), Vlap (Stejn), Brenet, Sadilek.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT