Novajlije iznenadile domaćine, "Traktoristi" najubedljiviji, čeka se "Željin" odgovor

Odigrano je šest utakmica prvog kola Mozzart bet Prve lige Srbije i već na startu iznenađenja. Kako smo predpostavili, prognoze i kvote na pojedine ekipe su jedno, a teren je nešto savim drugo. Nepravedno smo potcenili novajlije, a oni su izrežirali nekoliko iznenađujućih rezultata. Pre svega čestitke idu na adresu Ubljana koji su slavili ubedljivo u Loznici (3:1) i OFK Vršca, koji je ranim golom protiv Inđije, jednog od kandidata za vrh, odneo sva tri boda kući. Užičani su odneli bod iz Sremske Mitrovice, a Novobeograđani su dugo odolevali brojčano slabiji u Gornjem Milanovcu, i pali tek u nadoknadi vremena. Prvii utisak je da je došlo do preraspodele snaga na prvoligaškoj sceni, i čini nam se, a to trneri tvrde, da će liga biti nikad izjednačenija. Ekipe koje su prošle sezone beležili dobre rezultate u obavezi su da ih ponove, a ostali će se potruditi da im pokvare planove i sebe promovišu. Od šest utakmica, domaćini i gosti su uknjižili po dve pobede, dva susreta su završena bez pobednika. Ostaje da se vidi šta večeras može da uradi Železničar, jedan od favorita za naslov, protiv čvrstih Zlatiboraca i Rad protiv povratnika Trayala.

Čast domaćinima osvetlali su “Traktoristi” i Metalac. IMT-e je uknjižio najubedljiviju pobedu u jednoj otvorenoj fudbalskoj predstavi sa šansama na obe strane. Ipak domaćin je bio konkretniji, imao veći izbor kvalitetnih igrača i to je na kraju odnelo prevagu. Novosađani su uspeli samo da izjednače sezultat sa penala u 57. minutu, da bi u sledećem napadu mlađani Luković ponovo doneo prednost “crvenima”. Zahvaljujući asistencijama rezervista, iskusnog Stevanovića i dvostrukog strelca Vidića u finišu meča stavljena je tačka na lepu fudbalsku predstavu pred velikim brojem gledalaca.

Novajlija Radnički je u 50. minutu ostao bez pocrvenelog Nedeljkovića a usamoj završnici i bez Ristića. Odolevali su “Majstori” brojčano jačem domačinu do 90. minuta, kada na scenu stupa dvostruki strelac Đurić, prvo sa “bele tačke” i u dubokoj nadoknadi drugim golom overava pobedu. Uprkos porazu, gosti mogu biti zadovoljni jer su se pokazali u pravom svetlu i kraj Studenjaka biće neugodan domaćin za svakog rivala.

Buran je bio remi u Šapcu, poveli su gosti iz jedanaesterca preko kapitena Ibanjeza, ali je Radunović golovima u 20. i 76. miutu preokrenuo rezultat da bi “grafosi”, četiri minuta kasnije stigli do izjednačenja preko drugog internacionalca Falloua.

Ubljani su manirom iskusnog prvoligaša, značlački kažnjavali greške uže odbrane Lozničana i preko raspoloženog dvostrukog strelca Avrića pretvarali u golove, i to dostolne televizijskih špica. Rezervista Mićić doneo je izjednačenje domaćinu, da bi mladi Živojinović (pozajmljen od niškog Radničkog) ponovo doneo prednost Jedinstvu.

Vrščani su, kako tvrde, tokom svih 90 minuta bili bolji i smatraju da je odlučila nihova disciplina, agresija i dobra tranzicija. Odigrali su dobar meč protiv dobrog domaćina, i trener Nenad Mijailović napominje da ne želi da bude previše euforičan kad se pobedi, niti previše tragičan ako se izgubi. Pored tri boda zaradili su čak 10 žutih i crveni karton (Pavlov).

U Sremskoj Mitrovici se očekivala tvrda i neizvesna utakmica, na kraju oba aktera mogu biti zadovoljni konačnim ishodom. Užičani su u pripremama sve utakmice dobili i na osnovu toga ušli sa optimizom u prvenstvo, uvereni su da mogu više od borbe za opstanak. Domaćin još nije uhvatio pravi ritam, u toku nedelje stiglo je još 4-5 igrača i trebaće vremena da se uigraju. Pored toga, u dva navrata pogodili su prečku, imali takozvane stopostotne prilike kao i gosti iz Užica.

Danas su na programu preostala dva duela, od 17:30 igraju Železničar i Zlatibor, a sat i po kasnije prvo kolo se zatvara na Banjici, duelom Rada i Trayala.

OFK Vršac 1 : 1 Železničar
IMT 1 : 0 Zlatibor
Rad 0 : 0 RFK Novi Sad 1921
Loznica 1 : 1 Trayal
Mačva 1 : 1 Jedinstvo (Ub)
Radnički (SM) 3 : 1 RFK Grafičar
Metalac 4 : 3 GFK Sloboda
Inđija Toyo Tires 3 : 0 Radnički (NB)