Slavlje Plusa trojkom uz zvuk sirene
Posle dramatične završnice i produžetka, košarkaši Kraljevo Plusa ostvarili su desetu ligašku pobedu. U 16. kolu zapadne grupe Druge srpske lige, Kraljevčani su na svom parketu pobedili Požarevac, sa 103:102  (20:25,18:28, 29:10, 20:24,16:15). Odluka je pala u poslednjoj sekundi produžetka, kod rezultata 100:102 za Požarevljane usledio je šut Viktora Jaćovića za tri poena, uz zvuk sirene lopta je prošla kroz obruč, a nakon toga nastaje neopisivo slavlje domaćih košarkaša.

Početak utakmice nije nagoveštavao krajnji epilog. Košarkaši Plusa utakmicu su počeli veoma nervozno, dozvolivši protivniku da konstantno vodi desetak poena razlike. Domaći košarkaši su pravili dosta grešaka u fazi napada, brzopleto završavali akcije, što su košarkaši Požarevca znalačku umeli da iskoriste, pa je u finišu prvog poluvremena na semaforu je stajalo 38:53 za goste.
U nastavku meča totalni preokret na tereni, puleni Živorada Jaćovića su agresivnom odbranom na početku trećeg perioda uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Posle trećeg perioda igre, košarkaši Plusa su vodili 67:63.  Poslednju četvrtinu igrači Požarevca započinju trojkom, sledi serija grešaka domaćih košarkaša što je prouzrokovalo neizvesnu završnicu. Ekipa Požarevca četrdesetak sekundi pre kraja dolazi do prednosti 87:85, da bi domaći u penal završnici sa dva pogodjena bacanja izborili produžetak. U produžetku ekipe su se smenjivale u vodjstvu, gosti su na isteku 44. minuta imali pet poena prednosti, ali su puleni trenera Jaćovića smogli smage i trojkom smanjili prednost ekipe Požarevca. Usledila je neizvesna penal završnica, gosti su četiri sekunde pre kraja meča vodili 102:100, da bi košarkaši Plusa izveli munjevitu akciju, lopta je došla do Viktora Jaćovića koji je uz zvuk sirene uputio šut za tri poena.
Ovom pobedom, Kraljevo Plus se učvrstio u gornjem delu tabele, a u narednom 17. kolu košarkaši Plusa će opet igrati pred svojom publikom. Gost hale sportova kraj Ibra biće ekipa  Zekas 75 iz Rače.
Hala sportova, gledalaca: 100, sudije: Kozić (Smederevska Palanka), Petrović D. (Kruševac),
Kraljevo Plus: Jaćović, Savić, Veličković, Obradović, Trifunović, Memedović, Šmigović, Kovačević, Savić, Šolević, Stefanović, Rončević, Trener: Živorad Jaćović
Požarevac: Brajković, Janičić, Kukolj, Papić, Trifunović, Išljamović, Aleksić, Bigović, S. Miletić, Milovanović, V. Miletić, Nikolajević, Trener: Aleksandar Topalović