Nokaut u prvih dvadesetak minuta

"Bonusi" Bečejaca Miloš Popadić i Stefan Kuvekalović - foto: V. Jankov

Fudbaleri OFK Bečej 1918 su uknjižili još jedan poraz. Ovoga puta u Pančevu, gde je bolji od njih bio Dinamo 1945 rezultatom 5:3 (3:0). Ovo je deveti poraz srpskoligaša sa Tise, koji ih je spustio stepenicu niže i sada su, samo zahvaljujući dobrom jesenjem izdanju, četvrtoplasirani. Da bi sve bilo jasnije, u prvom delu aktuelne prvenstvene sezone Srpske lige – Vojvodina, Bečejci su na odmor otišli sa skorom 15  9  3  3  31:19  30 bodova, a sada, tri kola pre kraja sezone, skor je 27  13  5  9  46:46  44 boda. Samo odnos postignutih i primljenih golova, jesenas 31:19 - sada 15:27, mnogo kazuje. Istina je da sada nema nekoliko ključnih igrača iz jesenjeg sastava, pre svega golgetera Miloša Savanovića, koji je sa 15 golova još uvek prvi strelac vojvođanskih srpskoligaša, ni šef stručnog štaba nije isti, jer je iskusni Branko Savić na par dana pred start sezone „podigao sidro“ i bečejski brod je počeo da plovi "slobodnim kursom".

Subotnja utakmica je počela katastrofalno po Bečejce. Bokserkim žargobom rečeno, doživeli su nokaut u prvh dvadesetak minuta, jer je na semaforu Gradskog stadiona u Pančevu bilo 3:0 za domaćina. Nije bolje počelo ni drugo poluvreme, jer je u 69. minutu bilo 5:0. Na svu sreću, imali su Bečejci svojih „pet minuta“, pa su u vremenu od 76. do 81. minuta postigli tri gola, Kuvekalović, Preradov i Tutnjević iz penala, pa su ublažili retultat na konačnih 5:3.

Boje OFK Bečej 1918u Pančevu branio je sledeći sastav: Milovanov, Milin (od 46. Preradov), Ćuk, Zeljković, Brkić, Tuznjević, Žeravica, Vinović, Kivekalović, Kudrić, Popadić (od 62. Šormaz).

Novi izazov će biti u subotu kraj Tise, kada gostuje Prvi maj iz Rume.Trener Lazar Dabižljević će imati veći izbor igrača, a da li će to biti dovoljno da se premosti broj 13 u pobedama, ostaje da se vidi.

OFK Bečej 1918 1 : 3 Radnički 1912
1. Maj Ruma 3 : 4 Tekstilac
Omladinac 0 : 2 Feniks 1995
Hajduk 1912 4 : 2 OFK Vršac
OFK Kikinda 0 : 1 Radnički (Zr)
Borac (S) 6 : 1 Tisa
Jedinstvo (SP) 2 : 5 Dinamo 1945
Borac (Š) 6 : 0 OFK Stari Grad