Zvezda bez prednosti ide na revanš u Italiju

Šampion Primavere protiv srpskog, utakmica koja u najavi obećava dobar fudbal i veliki izazov za našeg prvaka. Nakon eliminacije Sent Patrika, omladinci Zvezde, u drugom kolu Lige šampiona za mlade, dočekali su najbolji tim Italije u juniorskoj konkurenciji, Empoli. Domaći su počeli bojažljivo, a to gosti koriste i od samog starta preuzimaju inicijativu. Do prve prilike stižu u 13. minutu, Moreli je centrirao, a Fazini sa desetak metara uputio udarac glavom u sam ugao, kao mačka se bacio Marinković i odbranio. Minut kasnije šansa i za Zvezdu, na ubačenu loptu sa strane je najbrže odreagovao Lečić, ali je bio zamalo neprecizan.

Ponovo je Moreli prodro po boku i uposlio na petercu Baldancija koji šutira iz prve, Marinković na volšeban način čuva svoj gol, igrao se 20. minut. Malo zatišje sve do 37. minuta kada Fazini sastavlja sa golom Baldancija, a ovaj iako sam, sa 7 metara loptu šalje visoko iznad prečke. U jeku napada gostiju Zvezda dolazi u vođstvo u 42. minutu. Nikolašević je prodro po krilu i zavrnuo loptu u srce šesnaesterca, Stojanović iz prve sa desetak metara loptu šalje u malu mrežu. Golman domaćih se ponovo istakao odbranom u 44. minutu, kada šut Fazinija sa 14 metara vrhovima prstiju šalje u korner. Najviše zahvaljujući njemu Zvezda na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme startuje dobrom prilikom Mimovića u 49. minutu, međutim uputio je traljav šut sa oko 12 metara, tako da nije bilo potrebe za intervencijom Hvaliča. Potom, Melentijević u 54. minutu nespretno reaguje u svom šesnaestercu, ispružio je nogu, Fazini je iscenirao kontakt, a slabi sudija iz Grčke je naseo i pokazao na ˝kreč˝. Delji Inoćenti je siguran izvođač najstrože kazne za izjednačenje rezultata.

Pokušavaju mladići u crveno-belim dresovima da dođu ponovo do vođstva, lopta je mahom u njihovom posedu. Međutim, gosti iz brze tranzicije prete u 70. minutu, Baldanci je uposlio Hejmisona, a njegov šut sa 12-13 metara sigurno je zaustavio Marinković. Uzaludni su bili ataci domaćih, odbrana gostiju se pokazala veoma čvrstom. Najbliži pogotku je bio Rakić u 83. minutu, njegov udarac sa oko 13 metara ukrotio je sigurni Hvalič. Utakmica je završena miroljubivim rezultatom, što je i nejrealniji ishod, a revanš u Italiji se igra 23. novembra.

CRVENA ZVEZDA - EMPOLI 1:1 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Fotijas Vasilis. POM.SUDIJE: Kurompilja Krisula, Meintanas Andreas. STRELCI: Stojanović 42.min (C.Zvezda), Delji Inoćenti 56.min (k.u.) (Empoli). ŽUTI KARTONI: Marić, Lečić i Melentijević (C.Zvezda), Riza (Empoli).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Radojević (Marić), Leković, Melentijević, Lečić, Nikolašević (Rakić), Stojanović, Kahvić, Branković (Ognjenović), Pirgić (Milosavić).
EMPOLI: Hvalič, Moreli, Riza, Delji Inoćenti, Pezola, Fazini, Baldanci, Magazu (Hejmison), Evanđelisti, Logrieko (Rosi), Injaćiti (Renci).

Voždovac 3 : 4 Crvena zvezda
RFK Grafičar 0 : 1 Čukarički
Mladost (L) 1 : 1 IMT
Mačva 2 : 1 Zemun
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Vojvodina 3 : 0 TSC