"Optičari" i Obrenovčani na ravne časti

Utakmica starih znanaca otpočela je agresivno sa obe strane, a prvu izglednu šansu za gol stvaraju domaći u 6. minutu. Rašković je opalio po lopti sa nekih dvadesetak metara, paradom se istakao golman Radničkog, Kašić. Teleoptik je poveo u 15. minutu kada je Radić nesebično na petercu uposlio Minića, a ovaj rutinski loptu poslao u samo ćoše.

Kratkog daha je bila prednost domaćih, Pantazis je u 21. minutu izbio sam pred Gočmanca i lukavo ga lobovao za 1:1. U 33. minutu vidimo još jedan pogodak lob udarcem od strane Pantazisa. On je sa svoje polovine, od prilike sa 60 metara udaljenosti, uputio udarac preko neoprezno istrčalog Gočmanca, fenomenalan potez igrača Radničkog za tv špice.

"Optičari" do kraja poluvremena preuzimaju inicijativu, ali osim šuta Blagojevića u 40. minutu sa 18 metara i izvanredne intervencije gostujućeg golmana, nije bilo ničeg značajno da se zabeleži.

Od samog starta drugog poluvremena domaći nastoje da postignu pogodak, a najbliži tome su bili u 51. minutu. Posle udarca iz ugla na drugoj stativi se našao sam kao duh Momčilović, ali je njegov šut bio preslab za sigurnog golmana gostiju.

Nisu ni gosti naivni, u 61. minutu Bojović ima lepu priliku, uputio je šut sa 13-14 metara, ali je lopta završila u reklamama iznad gola. Kako se bližio kraj igra je postajala sve rastrzanija, a Obrenovčani su mogli da osiguraju pobedu u 82. minutu. Posle brzog kontranapada Milunović se našao sam pred golom domaćih, međutim nije bio dovoljno skoncentrisan i sa svega 5-6 metara loptu je poslao kraj stative.

Kazna za promašaje gostiju je stigla u 85. minutu. Posle udarca iz ugla najsnalažljiviji u gužvi je bio Janković i poravnao rezultat. U 88. minutu Pantazis je mogao i do het-trika, ali je njegov šut iz blizine bravuroznom paradom zaustavio golman domaćih Gočmanac.

Utakmica je završena nerešenim rezultatom, pa je podela plena i najpravednija. U 11. kolu Teleoptik će gostovati na Bulbulderu, dok u Obrenovac stižu "Energetičari" iz Velikih Crljena.

TELEOPTIK - RADNIČKI (OB) 2:2 (1:2)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Živković Uroš. POM.SUDIJE: Jeremić Milan i Zimonjić Stefan. STRELCI: Minić 15. i Janković 85.min (Teleoptik), Pantazis 21. i 33.min (Radnički Ob). ŽUTI KARTONI: Subotić, Janković i Blagojević (Teleoptik), Ristovski, Radojević, Milunović, Pantazis i Aleksić (Radnički Ob).

TELEOPTIK: Gočmanac, Simunović (Brnović), Adamović, Jovanović (Mugoša), Janković, Subotić, Rašković (Đorđević), Momčilović, Minić (Purić), Blagojević, Radić.

RADNIČKI (OB): Kašić, Točilovac, Radojević, Ćorić, Čermelj, Pantazis, Ristovski, Aleksić (Kilibarda), Arsović (Antić), Bojović (Milunović), Knežević (Ristić).

BASK 2 : 0 Leštane
Jedinstvo 3 : 2 Studentski grad
Radnički (NB) 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Prva iskra 1 : 0 Zvezdara
Teleoptik 2 : 2 Radnički (O)
TEK Sloga 0 : 1 Brodarac