Sopot nadigrao "traktoriste"

Na prelepom stadionu u podnožju Kosmaja, mlađi omladinci Sopota su ugostili vršnjake sa Novog Beograda, popularne Traktoriste.

Meč su bolje započeli domaćini i bili su dominantnija ekipa u prvom poluvremenu u nekoliko navrata pripretili su golmanu Pešiću, ali je on uz pomoč svojih saigrača uspeo da sačuva mrežu i na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0.

Drugi period igre se nije mnogo razlikovao od prvog, Vukovi su bili opasniji, ali svoju dobru igru nikako nisu mogli da krunišu pogodkom. Najbolju šansu za vukove imao je Nenad Čolić koji je sa ivice šesnesterca pogodio prečku.  Tako je bilo sve do 62. minuta, kada je Aleksa Prokić probio odbranu IMT-a po desnoj strani i ušao u kazneni prostor odakle je uputio oštru loptu po zemlji na drugu stativu gde se u pravom trenutku nalazio napadač domaćih Mladen Janković koji sa 6 metara pogađa za 1:0. Gosti su imali šansu da poravnaju rezultat već nakon par minuta, kada su brzim napadom probili vezni red vukova i sa 20ak metara uputili jak udarac u okvir gola na kom se nalazio Kevkić koji je sjajnom odbranom održao prednost svog tima.

Sledeću situaciju beležimo u 72. minutu kada je Janković svojim driblinzima ponovo stavio na muke odbranu gostiju, on je nakon par driblinga ušao u kazneni prostor gde biva oboren i sudija Vojinović bez mnogo razmišljanja pokazuje na belu tačku. Gosti se nisu bunili povodom ove odluke, što nam ukazuje da je odluka sudije ispravna.

Loptu na na 11 metara namešta Jovan Životić koji sa sigurnošću izvodi kazneni udarac, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. 2:0

Nisu se gosti predavali, napadali su, ali je odbrana domaćih bila stabilna i nikako nisu mogli da pronađu put do gola. Takva situacija je bila do 88. minuta, kada su popularni Traktoristi svoj trud krunisali pogodkom. Naime posle nesporazuma u odbrani domaćih Strahinja Sekulić se našao sam sa loptom na nekih 20 metara od gola odakle je uputio jak šut i verovatno iznenadio golmana, lopta pogadja prečku i zabija se u gol. 2:1. Posle ovog gola gosti su imali šansu u završnici utakmice da izjednače i odnesu bod kući, naime posle kornera gostiju nastaje gužva ispred gola Sopota i za trenutak je izgledalo kao da će IMT uspeti da postigne pogodak, ali posle svog napucavanja u petercu, lopta dolazi do štopera Sopota koji je šalje daleko od svog gola. Nedugo zatim usledio je i poslednji zvižduk na Parku Vukova, domaćin je slavio rezultatom 2:1.

SOPOT - IMT 2:1 (0:0)

STADION: Park Vukova ; GLEDALACA: 70. Glavni sudija: Filip Vojinović ; Pomoćne sudije: Nikola Milunović i Kosanić Srđan.

SOPOT: Kevkić, Ostojić V, Stanojević M, Koroman, Stanojević V, Jančeski (Životić 46'), Jakovljević (Marinković 51'), Prokić, Čolić, Ostojić M (Damjanović 51'), Janković. IZMENE: Suzić, Životić, Marinković, Damjanović, Pavlović i Jevtić.

IMT: Pešić (Pejić 46'), Savinović (Kostić 59'), Bukurecki, Ilić, Sklabinski, Sekulić, Amanović, Kašćelan, Dražović (Radovanović 72'), Nikolić N, Nikolić S (Velićanski 72'). IZMENE: Pejić, Radovanović, Velićansi i Kostić.

Brodarac 0 : 1 Partizan
OLE 5 : 1 Studentski grad
Sinđelić 3 : 1 Radnički (NB)
Sopot 2 : 1 IMT
Lokomotiva 2 : 2 Rad
Crvena zvezda 1 : 3 OFK Beograd