Treća trojka u nizu "Zmajeva"

"Zmajevi" danas traže treću pobedu u nizu protiv novajlije iz Lazarevca. Međutim, gosti su mogli prvi do gola, igrao se 9. minut kada je Mladenović uputio idealan centaršut, a Đokić sa 7-8 metara pogodio stativu. Puno sreće za domaću ekipu na samom početku. Uzvratio je Hajdin u 15. minutu, njegov šut sa 13 metara završio je pored gola gostiju. Veoma živa utakmica na samom startu.

Potom je mlađani Pantović u 21. minutu sastavio sa golom Lasickasa, kome je ostao lakši deo posla, loptu mudro šalje ispod Puletića za vođstvo ˝Zmajeva˝. Do 42. minuta nije bilo uzbuđenja na terenu, a tada Vujnović solo prodorom kroz odbranu gostiju stiže na 10 metara od gola gostiju i šalje neodbranjivo loptu u mrežu. Domaći su u prvom poluvremenu prikazali zavidan nivo realizacije prilika, tako da će u nastavak ući sa mnogo većom dozom samopouzdanja.

Kao na početku utakmice, gosti su prvi pripretili i na startu drugog poluvremena. Nikolić je uputio centaršut u srce šesnaesteca, Đenić se lepo izvio i šutirao glavom, golman Preković je bio na mestu. Dva minuta kasnije lepa akcija između Đokića i Đuranovića koji je sa 8 metara loptu poslao visoko iznad prečke gola domaćih. Kolubara je ušla puno agilnije u nastavak utakmice, ali im strelci nisu podesili nišanske sprave.

Gosti ne odustaju od namere da postignu makar počasni pogodak, Pecelj u 68. minutu hvata volej sa ivice kaznenog prostora, nažalost lopta je završila na zaštitnoj ogradi iza gola. Igrači domaćih su prosto nevidljivi u prvih pola sata nastavka. Potom je splasnula inicijativa gostiju, kao da su se pomirili sa činjenicom da ne mogu savladati Prekovića.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda Voždovca kome je bilo dovoljno jedno poluvreme za overu trijumfa. Nakon ovog kola ekipe idu na zasluženi dvonedeljni odmor, zbog reprezentativnih aktivnosti.

VOŽDOVAC - KOLUBARA 2:0 (2:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Harmat Atila. STRELCI: Lasickas 21. i Vujnović 42. (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Milojević, Lasickas i Mijailović (Voždovac), Bakić i Marjanović (Kolubara).
VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović, Milović, Milosavljević (Ajdinović), Lasickas (Stanisavljević), Mijailović, Pantović (Mašović), Vujnović (Stojčev), Milojević (Cvetković), Ivezić, Hajdin.
KOLUBARA: Puletić, Janković, Radovanović (Vučetić), Đenić (Andrić), Đokić, Pecelj, Marjanović, Mladenović (Milisavljević), Nikolić (Dobrijević), Đuranović, Bakić.

Napredak 2 : 0 Vojvodina
Radnik 1 : 2 Spartak ŽK
TSC 2 : 1 Mladost
Čukarički 1 : 2 Crvena zvezda
Proleter 1 : 1 Radnički 1923
Partizan 4 : 0 Radnički (N)