Poraz "crvenih" u poslednjoj proveri

U generalnoj probi pred start sezone u Ling Long Super ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na svom "Čika Dači" od ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca rezultatom 0:3 (0:1). "Crveni" su tako neslavno okončali ciklus kontrolnih utakmica, uz nadu da će rezultati u takmičarskim susretima biti daleko bolji nego što je to bio slučaj tokom pripremnog perioda.

“Crveni” su u duel sa Milanovčanima ušli oslabljeni neigranjem nekolicine igrača zbog problema sa povredama, ali su se zato u sastavu kragujevačkog tima na ovoj utakmici našla četvorica novih igrača, koji bi, kako stvari stoje, tokom narednih dana trebali da ozvaniče saradnju sa Šumadincima. U pitanju su golman Stojan Leković, zatim mladi ofanzivci Veljko Trifunović i Nemanja Dragutinović, kao i Milan Mitrović, iskusni štoper bogate internacionalne karijere.

Izašli su učenici Vladimira Radenkovića hrabro na megdan znatno iskusnijim komšijama iz Gornjeg Milanovca, koji su prošlu sezonu u Ling Long Super ligi Srbije završili na solidnoj devetoj poziciji prvenstvene tabele. Visokim presingom “crveni” su od prvog minuta potisnuli Milanovčane na njihovu polovinu terena, ali su isto tako ostavili svom rivalu dovoljno prostora da ih ugrozi iz kontranapada.

I upravo iz jedne takve situacije ekipa Metalca je došla do početne prednosti u 15. minutu. Cvetković se iskrao po desnoj strani, a potom elegantno zaobišao Lekovića i plasirao loptu u praznu mrežu.

Pokušali su Kragujevčani da uzvrate istom merom i što pre dođu do izjednačenja, a nekako najkonkretniji u toj nameri bio je novajlija Trifunović, koji je u par navrata uspevao da zapreti golmanu Metalca Strahinji Saviću, najozbiljnije u 39. minutu, kada je uputio oštar prizeman udarac sa dvadesetak metara, ali je mladi čuvar mreže Milanovčana tom prilikom demonstrirao svoje golmanske kvalitete skrenuvši loptu u korner.

Dva minuta pre odlaska na odmor, gostima se iznenada ukazala velika prilika da dupliraju stečeno vođstvo. Nakon neopreznog starta golmana Lekovića, sudija Dimitrijević je dosudio kazneni udarac za ekipu Metalca. Loptu je na belu tačku namestio Prestiž, ali je Leković pročitao njegovu nameru i tako se na najbolji mogući način iskupio za skrivljeni penal.

Mladi čuvar mreže, koji je na “Čika Daču” stigao nakon povreda oba golmana, Lazara Raičevića i Ognjena Lukića, istakao se i u 49. minutu, kada je efektnom paradom zaustavio pravi “projektil” Stefana Cvetkovića sa distance.

Raspoloženi Cvetković zapretio je i dva minuta kasnije, ali nije bio dovoljno precizan, da bi u 51. minutu idealno proigrao brzonogog Prestiža, koji je bez većih problema realizovao situaciju “jedan na jedan” sa golmanom Lekovićem – 2:0 za Milanovčane.

Pokušao je Vladimir Radenković da promenom formacije skrene svoju ekipu sa stranputice, ali uzalud. Izuzev dva solidna pokušaja Mirića i Mitrovića nakon prekida, “crveni” nisu uspeli da u nastavku utakmice ozbiljnije ugroze gol Milanovčana, koji su, pak, u 72. minutu potvrdili trijumf lepim pogotkom Jovana Kokira. Mladi fudbaler, koji je ne tako davno briljirao u dresu omladinske selekcije beogradskog Partizana, prihvatio je loptu na levoj strani terena, zatim je prebacio na levu nogu i snažnim udarcem smestio pod prečku za konačnih 3:0.

Kragujevački superligaš je tako pripremni period okončao sa saldom od jedne pobede i šest poraza. Pored Metalca, bolji od “crvenih” bili su još i podgorička Budućnost (1:2), izraelski Makabi Netanja (0:2), prvoligaš Inđija (0:5), kao i novi ruski premijerligaš Krila Sovjetov, koji je Kragujevčane savladao u dva navrata (0:3 i 1:4). Jedinu pobedu u pripremnom periodu učenici Vladimira Radenkovića zabeležili su u prvoj kontrolnoj utakmici protiv ekipe Novog Pazara (1:0).

Do početka nove sezone u Ling Long Super ligi Srbije ostalo je još nedelju dana, a fudbalere Radničkog 1923 na premijeri, u nedelju, 18. jula, od 21 čas, očekuje gostovanje ekipi Mladosti u Lučanima.

RADNIČKI 1923 – METALAC 0:3 (0:1)

Stadion:
“Čika Dača”. Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac). Strelci: Cvetković u 15, Prestiž u 51. i Kokir u 72. minutu za Metalac.

RADNIČKI 1923: Leković, Varjačić, Blagojević, Filipović, Damjanac, Ćirović, Ilić, Ristović, Mirić, Trifunović, Kovinić. Igrali su još: Mitrović, Vićentijević, U. Vidović, Dragutinović i Jovanović.

METALAC: Savić, Vlalukin, Nikolić, Mlađović, Vasiljević, Odada, Đurić, Krajišnik, Prestiž, Cvetković, Šarić. Igrali su još: Maslarević, Grbović, Stević, Bačkulja, Milićević, Stojin, Maksimović, Fićović, Kokir, Katanić i Luković.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara