Ruski premijerligaš prejak za Kragujevčane

Kragujevački superligaš doživeo je i drugi poraz na pripremama u Staroj Pazovi. Nakon podgoričke Budućnosti, bolji od “crvenih” bio je i novi ruski premijerligaš Krila Sovjetov, koji je slavio sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Mada to rezultat ne pokazuje, ekipa trenera Vladimira Radenkovića pružila je sasvim pristojan otpor znatno kvalitetnijem rivalu, koji je u protekloj sezoni izborio povratak u Premijer ligu Rusije, a pri tom je dogurao i do finala nacionalnog kupa, u kome je poražen od moskovske Lokomotive.

Ušli su Kragujevčani prilično hrabro u ovu utakmicu, željni nadigravanja sa renomiranim protivnikom. Tome je u velikoj meri doprinela i prilično ofanzivna formacija za koju se odlučio stručni štab kragujevačkog superligaša, sa dva klasična špica u startnoj postavi, Burmazom i Kovinićem.

Treba reći da su današnji susret sa ruskim premijerligašem propustili Ognjen Lukić i Igor Vićentijević, koji imaju problema sa lakšim povredama i čiji se povratak na teren očekuje narednih dana.

Već u 4. minutu viđena je jedna obećavajuća akcija u produkciji “crvenih”. Mirić se lepo iskrao po levoj strani terena, a onda pokušao da uposli Kovinića, ispred koga je intervenisao iskusni čuvar mreže ruskog tima Jevgenij Frolov. Tri minuta kasnije Miloš Vidović je oprobao udarac sa nekih 18 metara, ali nije bio dovoljno precizan.

Rusi su prvi put zapretili u 13. minutu posle kornera, međutim nije bilo potrebe za intervencijom mladog čuvara mreže Davida Spasojevića, koji je u odsustvu Ognjena Lukića dobio nešto veću minutažu na ovoj utakmici.

Jedna nesmotrenost u 21. minutu skupo je koštala “crvene”. Ežov je “ukrao” loptu Varjačiću, koji je klizećim startom pokušao da ispravi svoju grešku, ali bez uspeha. Lopta se na kraju zakoprcala u mreži kragujevačkog tima – 1:0 za Krila Sovjetov.

Nije primljeni gol pokolebao Kragujevčane, koji su već u 23. minutu smogli snage da zaprete preko Kovinića, čiji je udarac glavom posle prekida završio iznad prečke.

Na drugoj strani, Lipovij je u 29. minutu pokušao da iskoristi svoju brzinu, ali ga je dobro ispratio i izblokirao Damjanac. Potom je zapretio i Černov nakon kornera, ali se Spasojević našao na pravom mestu.

Drugo poluvreme započelo je odličnom akcijom Kragujevčana. Burmaz je poslao pas u prazan prostor za Ristovića, ali je iskusni Frolov na vreme krenuo sa gol-linije i izbacio loptu u korner.

Imali su Šumadinci dosta sreće u 56. minutu, kada je Pinajev na nekih desetak metara od gola Radničkog 1923 uspeo da pronađe sebi prostor za udarac, ali je lopta na putu ka mreži zakačila nekog od fudbalera kragujevačkog tima i završila pored stative.

Tri minuta kasnije iz slične pozicije pokušao je i Antilevskij da savlada Spasojevića, ali je mladi čuvar mreže kragujevačkog tima odlično odreagovao u ovoj situaciji.

Ipak, Spasojeviću nije bilo spasa u 63. minutu. Nakon kornera u korist Kragujevčana, sevnula je kontra ruske ekipe preko brzonogog Pinajeva, koji je na kraju rutinski plasirao loptu u nebranjeni deo mreže.

Iskusni Marko Mirić, koji je i na ovoj utakmici bio jedan od najraspoloženijih u redovima kragujevačkog tima, mogao je u 65. minutu da postigne pravi evro-gol, ali je njegovu “bombu” sa dvadesetak metara uspeo da deaktivira golman ruske ekipe Frolov, koji se izvio koliko je dug i tako sprečio da ova lopta završi u njegovoj mreži.

Kako se utakmica bližila svom kraju, tako je i fudbalerima Radničkog 1923 sve više ponestajalo koncentracije, što se videlo i po sve većem broju neshvatljivih grešaka. Najpre je u 72. minutu golman Spasojević maltene predao loptu u noge Efremovu, ali se odmah potom iskupio još jednom odličnom intervencijom.

Samo dva minuta kasnije kompletna odbrana Kragujevčana je prelako ispala i omogućila Efremovu da se iz drugog pokušaja ipak upiše među strelce za konačnih 3:0.

Do kraja utakmice vredi pomenuti i solidan pokušaj Đorđa Maksimovića iz slobodnog udarca sa preko dvadeset metara, koji nije doneo promenu rezultata.

Planirano je da kragujevački superligaš tokom predstojećeg vikenda odigra još jednu pripremnu utakmicu za koju se još uvek traži odgovarajući rival.

RADNIČKI 1923 – KRILA SOVJETOV 0:3 (0:1)