Podmlađeni tim Čukaričkog slavio protiv Jadrana u drugoj proveri u Sloveniji

Podmlađeni tim Čukaričkog slavio protiv Jadrana u drugoj proveri u Sloveniji--

Jadran Dekani – Čukarički 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Spasojević u 40, 0:2 – Čolić u 80. minutu. Teren: u Radomlju. Gledalaca: 50. Sudija: David Šmajc (Slovenija). Žuti karton: Drezgić (Čukarički).

JADRAN DEKANI: Nikoleti, Jurman, Vitezica, Vranješ, Zonta, Babič, Meštrič, M. Zjuba, Koprivica, Ujčič, Stanojevič. Igrali su još: Jurica, Ljutič, Jolovič, Zorko, Piciga, Jakomin, Hadžić, Perič, Bembič, E. Zjuba.

ČUKARIČKI: Mićović, Nikčević, Drezgić, Radojičić, Tošić, Ndijae, Ergelaš, Petković, Kovač, Čolić, Spasojević. Igrali su još: Kaličanin, Čolović, Baić, Lukić, Roganović, Grgić.

Čukarički je odigrao drugi kontrolni meč na pripremama u Sloveniji, podmlađeni tim Brđana slavio je u duelu protiv tamošnjeg drugoligaša, Jadran Dekanija sa 2:0, golovima najmlađeg u ekspediciji belo-crnih Spasojevića u 40. i debitanta Čolića u 80. minutu.

Šef stručnog štaba Dušan Đorđević pružio je priliku uglavnom mlađim momcima, ali je u startnih 11 bilo i nekoliko prvotimaca, pa je na primer kapitenska traka pripala Stefanu Kovaču, na terenu su bili još Endijae, Tošić, Drezgić... Ali, i kadet Spasojević, debitant u belo-crnom dresu Čolić, povratinici sa pozajmica, Nikčević i Radojičić.

Nešto bolje su počeli Slovenci, imali su i prvu izgledniju priliku, Koprivica je prošao po levoj strani, uspeo je da šutira sa desetak metara, ali je Mićović još bolje intervenisao. Usledio je period igre bez izglednih šansi, ali je od polovine prvog dela igre Čukarički preuzeo inicijativu. Najpre je u 31. minutu Petković šutirao sa preko 20 metara preko gola, da bi zatim pokušao i Radojičić glavom posle kornera.

Dobru igru Brđani su krunisali golom preko najmlađeg člana ekspedicije, sedamnestogodišnjeg Mihajla Spasojevića. Odlično je novajlija Nikola Čolić proturio loptu na levoj strani do mladog napadača, Spasojević je prošao pored dvojice igrača Jadrana i smestio loptu kroz noge golmanu Nikoletiju – 0:1.

U nastavku je Čukarički diktirao ritam, a od starta drugog poluvremena šansu su dobili Lukić, Grgić i Baić. Upravo su novajlije kreirale šansu u 53. minutu, Grgić je odlično proigrao Baića, ovaj je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, i potom iz okreta sa desetak metara šutirao, ali je golman Jadrana bio na visini zadatka. Nedugo potom, pokušao je i Čolić, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana Nikoletija.

Opasan je bio i napad belo-crnih u 61. minutu, Grgić je prošao po desnoj strani, oštro je ubacio loptu paralelno sa linijom peterca, ali je ponovo golman Jadrana sprečio šansu Čukaričkog. Iznenada je i rival Brđana imao priliku, u 68. minutu Hadžić je izašao sam ispred golmana, ali je Kaličanin uspeo da odbrani njegov udarac sa 17 metara.

Malo je nedostajalo da belo-crni u 77. minutu postignu drugi pogodak, Grgić je centrirao iskosa sa desne strane, a lopta je prevarila golmana Jadrana i pogodila prečku. Samo dva minuta kasnije ponovo je Grgić bio u glavnoj ulozi, nanizao je nekoliko protivničkih igrača i šutirao sa 15 metara, ovoga puta je stativa spasila Jadran. U nastavku akcije lopta se odbila do Čolovića, koji je takođe dobro šutirao, ali se još jednom istakao golman slovenačkog tima.

Ipak, u 80. minutu Slovencima nije bilo spasa. Čolović je sjajnim driblingom izbacio čuvara i potom centrirao sa desne strane, jedan igrač Jadrana je glavom izbio loptu, ali samo do Čolića, koji je odlično zahvatio iz prve i savladao Nikoletija – 2:0.

U četvrtak će Čukarički odigrati meč protiv člana ruske Premijer lige, Arsenala iz Tule, taj susret biće igran u austrijskom Sibodenu, u 17 časova. Do kraja priprema, Brđanima će rivali biti još slovenačka Olimpija (4. jul u 17 časova) i izraelski Ašdod (7. jul u 19 časova), oba ta meča biće igrana u Kranju.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter