Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 22. kolo

02.06.2021. – 19:00 RK Jasterbac - RK Bela Palanka 35:31 (19:17)

Baš kao i u grupi “Sever - Centar” direktor lige je doneo odluku sa svojim saradnicima da se i u grupi “Istok - Zapad” utakmice igraju od 19 časova. Blačani su dočekali ekipu Bele Palanke i nakon 60 minuta igre slavili pobedu rezultatom 35:31 (19:17). Jastrebac se zbog slabije gol razlike nalazi na 7. mestu sa 23 boda a isto toliko imaju ekipi Topličanina i Zlatara. Što se tiče ove utakmice 15 minuta je vodila ekipa Bele Palanke a zatim Jastrebac nalazi željeni ritam i kako vreme teče odlazi na osetniji “+” gde poluvreme završavaju sa 19:17. Ova utakmica je bila najbitnija Nemanji Todoroviću koji se zvanično oprostio od igranja a na ovoj utakmici je postigao 1 gol. U drugom poluvremenu domaćin je pojačao ritam i priredio svom saigraču i treneru oproštaj samo kakav se poželeti može. Na kraju zaslužena pobeda doamaćina 35:31. Kod gostiju Luka Potkonjak je postigao 7 golova dok je domaće do pobede vodio Nikola Anđelić sa 7 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Isto toliko pogodaka postigao je Radosav Stoilković. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Kontrolor je bio Goran Zdravković.

02.06.2021. – 19:00 RK Metalac – RK Žitorađa 30:23 (12:10)

Metalac iz Kraljeva je prvenstvo završio na visokoj 4. poziciji. U poslednjem 22. kolu Super B lige slavili su izabranici Gorana Veselinovića pobedu protiv ekipe koja će se sledeće sezone nadmetati u PRL “Istok”. U pitanju je mlada ali veoma perspektivna ekipa Žitorađe. Oko 17 minuta je trebalo domaćinu da nađe slabu tačku mladim Žitorađanima a zatim je sve krenulo baš kako je želeo Veselinović. Do poluvremena su mogli samo na +2 a zatim se u drugo poluvreme ulazi furiozno. Do 50. minuta su gosti imali nekave šanse da priđu a potom Metalac pravi seriju golova i do kraja utakmice ima +7. Gosti su ponovo imali raspoloženog Blagoja Markovića koji je postigao 12 golova dok je domaćina do pobede vodio Nemanja Đorđević sa 5 golova. Za igrača utakmice proglašen je Branko Veljović koji je imao gol manje. Utakmicu su sudili Davor Tarajić i Vladan Andonovski iz Pančeva dok je kontrolu vršio Milivoj Sekulić takođe iz Pančeva.

02.06.2021. – 19:00 RK Priboj - RK Jagodina 29:28 (14:15)

Od ove tri odigrane utakmice, najzanimljivije je bilo u Priboju gde su se “Ćurani” porazom oprostili od ove teške sezone u Super B ligi. Obzirom da je Jagodina grad rukometa, očekuje se da će sledeće sezone situacija u klubu ispod Đurđevog Brda biti finansijski bolja. Što se tiče Priboja oni su imali ovoga puta domaći teren a Haris Strujić ništa nije prepustio slučaju ali su Jagodinci imali snage samo za prvo poluvreme. Pametno je čekao strateg domaćih te je u drugom poluvremenu Priboj zaigrao znatno bolje Iako je Jagodina bila u stalnom vođstvu, pametno su čekali domaći trenutak i u poslednjem minutu postigli 2 vezana gola i na kraju rezultat na semaforu stoji 29:28. Kod gostiju najefikasniji je bio Mihajlo Stevović sa 8 golova dok je domaće do pobede vodio Marko Ćirković sa 10 i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače a kontrolor je bio Petar Vukojičić iz Požege.

RK Zlatar – RK Kušumlija 10:0 (Službeni rezultat)

RK Mokra Gora – RK Topličanin 10:0 (Službeni rezultat)

RK Hajduk Veljko – RK Vranje 1957 10:0 (Službeni rezultat)