Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 20. kolo

21.05.2021. – 19:00 RK Topličanin – RK Bela Palanka 32:21 (13:13)

Rukometaši Topličanina su u svojoj hali u Prokuplju dočekali ekipu Bele Palanke i nakon 60 minuta borbe slavili pobedu rezultatom 32:21 (13:13). Iako je već davno jasno da će Žitorađa napustiti Super B ligu “Istok - Zapad” ove ekipe su igrale vrlo požrtvovano i u napadu i u odbrani. Bela Palanka se trenutno nalazi na 10. mestu sa 13 bodova dok je Topličanin zauzeo 4. poziciju sa 21. Što se tiče ove utakmice, rukometaši Bele Palanke su od početka zaigrali vrlo ofanzivno i i imali vođstvo do 22. minuta. Igrači Miljana Manića su se brzo konsolidovali i preokrenuli rezultat na svoju stranu. Do kraja prvog dela vodila se velika borba a na predah se otišlo nerešenim ishodom. U drugom poluvremenu se razbranio Stefan Jovanović a Topličanin je zaigrao mnogo bolje. Već u 39. minutu bilo je 21:15 gde je bilo jasno da će bodovi ostati u Prokuplju. Do kraja su domaći samo dodali gas a 11 igrača Bele Palanke nisu mogla da prate taj tempo. Gosti su imali tri igrača koji su se u listu strelaca upisali četiri puta a domaćin je imao raspoloženog Stefana Stefanovića koji je bio precizan devet puta. Za igrača utakmice proglašen je Stefan Jovanović koji je bio nerešiva enigma za ekipu Bele Palanke. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Kontrolu suđenja je vršio Slobodan Tasić.

22.05.2021. – 19:00 RK Zlatar – RK Hajduk Veljko 22:27 (10:12)

Rukometaši Hajduk Veljka i dalje gaje nadu da mogu u ARKUS ligu. Kao što znamo u rukometu je sve moguće te se ne isključuje ova mogućnost. 20. kolo je bilo fizički teško za Negotince jer su morali da proputuju 385 kilometara u jednom pravcu a zatim da odigraju utakmicu i zatim se vrate svojoj kući. To ih nije puno omelo. Noge su bile “teške” od dugog puta samo u prvom poluvremenu kada smo gledali gol za gol. U jednom trenutku su gosti pronašli željeni ritam i kako je vreme odmicalo radna temperatura se povećavala. U 26. minutu Zlatar je prišao na 9:10 a na poluvreme se odlazi sa 10:12. Činilo se da će Zlatar napasti u drugom poluvremenu, ali to se nije desilo. Hajduk Veljko je dodao gas i kako je vreme odmicalo gol razlika se stalno povećavala. Darko Bećirić je u 54. minutu uvideo da će bodove vratiti u Negotin te je omogućio igračima sa manjom minutažom da zaigraju na ovom meču te su opravdali ukazano poverenje. Na kraju zaslužena pobeda gostiju 22:27. Kod domaćina  Nikola Veljković je postigao 7 golova dok je kod gostiju najbolji bio Vladimir Petrović sa 8 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Što se tiče stanja na tabeli. Zlatar je ispustio 4. poziciju a Hajduk Veljko i dalje u stopu prati Mokru Goru koja će po svemu sudeći ići u viši rang. Utakmicu su sudili Darko Grubački i Dušan Vojvodić (Zrenjanin / Novi Sad) a delegat je bio Goran Sokolović iz Kraljeva.

23.05.2021. – 20:00 RK Jastrebac - RK Jagodina 25:25 (12:12)

Rukometaši Jagodine su u okviru 20. kola Super B lige “Istok - Zapad” otputovali u Blace gde su snage odmerili sa ekipom Jastrepca koja je prijatno iznenađenje ove sezone. Baš kao i u Jagodini usledila je podela bodova a ovoga puta rezultat je bio 25:25 (12:12). Domaćin je vodio do 3. minuta a zatim se “Ćurani” bude i u 9. minutu prvi put preko mladog Đ. Jovanovića prelaze u vođstvo. Igralo se gol za gol gde Jastrebac stalno stiže goste kada oni povedu. U poslednjim trenucima prvog dela pogodio je Milutinović za 12:12 i omogućio Jastrepcu rasterećeniji ulazak u drugi deo. Ponovo su Jagodinci pojačali ritam i serijom golova u drugom delu otišli na 12:15 u 35. minutu. U 40. je ponovo Jastrebac na “nuli” (16:16) ali nikako nije mogao da prelomi utakmicu i povede. U 47. minutu Jagodina ima +3 gde su mnogi mislili da će prelomiti utakmicu i izaći kao pobednik. Izabranici Nemanje Todorovića to nisu dozvolili te su u 58. minutu ponovo  zakomplikovali situaciju. Jagodinci su ponovo poveli preko Jelića a junak utakmice je D. Hadžić koji je postigao gol u poslednjim trenucima i izborio “X” za svoju ekipu. Kod domaćina najefikasniji jebio Darko Hadžić sa 13 golova dok su gosti imali Mihajla Stevovića koji je postigao 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Niša i Leskovca (Nikola Vasilijić i Predrag Zdravković). Delegat je bila Valentina Stanković takođe iz Niša. Što se tiče tabele Jastrebac se nalazi na 7. mestu sa 19 bodova dok je Jagodina 9. sa 15.

21.05.2021. – 20:00 RK Metalac - RK Vranje 1957 29:18 (15:12)

Metalac u 20. kolu nije imao toliko problema protiv ekipe Vranja. Obećavali su Vranjanci u prvih 20. minuta kada su imali i +4 ali se u jednom trenutku budi četa Gorana Veselinovića i ekspresno preokreće rezultat gde se na poluvreme odlazi sa 15:12. U drugom poluvremenu Vranjanci nisu imali ideju kako da razigraju svoje bekove dok su igrači Metalca bili na visini zadataka. Crna serija za Vranje kreće u 48. minutu (23:16) a završava se u 54. minutu (27:16) gde je zvanično moglo da se kaže da će Metalac osvojiti bodove na ovoj utakmici. Iako su Kraljevčani bili favoriti, očekivalo se da Vranjanci pruže nešto veći otpor ovoj sjajnoj ekipi. Kod gostiju raspoložen je bio Dimitrije Milenković sa 6 golova dok je domaće do pobede vodio Nenad Stanojčić sa 8 a za igrača utakmice proglašen je Branko Veljović koji je postigao 2 gola manje. Utakmicu su sudili braća Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka dok je kontrolor bio Dejan Vukićević iz Beograda.

22.05.2021. – 18:00 RK Priboj - RK Kuršumlija 27:34 (17:17)

Kuršumličani su rasterećeno u subotu otputovali u Priboj i uzeli bodove tako što su slavili protiv istoimene ekipe pobedu 27:34 (17:17). Tek 9 igrača je bilo u rosteru Harisa Strujića dok su gosti imali 12 igrača. Utakmica je startovala tempom gol za gol a potom u 7. minutu domaćin stiže do +3 (6:3). Dodali su još jači gas i produžili nadu za pozitivnim rezultatom. Borili su se domaći kao lavovi protiv iskusne ekipe Kuršumlije i zasluženo na poluvreme otišli sa 17:17.Baš kao što se očekivalo, iskusni strateg gostiju Avram Ilić je promešao karte te je to urodilo plodom. Furiozno su gosti startovali i u 46. minutu imaju 20:27 gde je moglo da se kaže da bodovi idu u Kuršumliju. Pokušali su Pribojci da zaprete u par navrata ali su se gosti brzo vraćali i sve to anulirali. Na kraju zaslužena pobeda 27:34. Kod domaćina najefikasniji je bio Irnes Hadžović sa 8 dok je goste do pobede sa 12 vodio Stefan Jovanović koji sada ima 161 gol na 19 odigranih utakmica. Za igrača utakmice proglašen je iskusni Dušan Ilić koji je postigao 10 golova. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Predrag Đorđević iz Požarevca.

RK Mokra Gora – RK Žitorađa 10:0 (Službeni rezultat)