Još jedan "remi" Timoka 1919 na svom terenu

Mnogo više su očekivali ljubitelji fudbala od današnje utakmice između zaječarskog Timoka i Radničkog iz Svilajnca. Ovaj najnepopularniji rezultat više je pogodio zaječarce jer su očekivali sva tri boda na svom terenu u borbi za prvo mesto u Srpskoj ligi Istok. Ipak, kada se sve sabere podela bodova, bez golova, je realan ishod (0:0), a zaječarci su zadržali lidersku poziciju sa četiri boda viška, ispred drugoplasirane Budućnosti iz Popovca, koja je podelila bodove u Trsteniku (1:1).

Prvo poluvreme je bilo veoma nezanimljivo s tek pokojim uzbuđenjem, bez i jednog udarca u okvir gola. Timokovci su imali veći posed lopte, stihijski napadali, propustili su i tri zrele prilike da zabeleže novu radost na stadionu pod Kraljevicom, dok su se gosti organizovano i disciplinovano branili, a potom sa tri brza igrača
pokušavali su da iznenade domaćina.

Nakon odmora “beli labudovi” su se malo trgli i krenuli ofanzivnije. Prvo uzbuđenje viđeno je u 50. minutu kada je na centaršut Kneževića sa leve strane Ivan Dragićević promašio “zicer” sa 5-6 metara. Odmah je “sevnula” kontra po desnoj strani loptu je izneo kapiten gostiju Saša Nikodijević i ubacio u šesnaesterac ali se nije najbolje snašao Stefan Stojanović. Nemanja Ristić je udarcima u okvir gola zapretio u 52. i 63. minutu ali je golman Žarko Trifunović pokazao svoje kvalitete. Kapiten zaječaraca Miloš Cvetković, koji se danas borio kao “lav” protiv svog bivšeg kluba, odlično je šutirao u 69. minutu ali nije došlo do promene rezultata. U 75. minutu Igor Pantić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je išla u sam gornji levi ugao, ali je golman gostiju bio na pravom mestu. Najzreliju priliku domaći su imali u 73. minutu, kada je neko iz odbrane gostiju izbacii loptu sa gol crte u polje. Posle prodora domaćih po levoj strani, lopta je uzdužno išla uz gol liniju, ali za malo je bio kratak rezervista Nemanja Lapčevića da je nogom sprovede u mrežu. Do kraja utakmice gosti iz Svilajnca su vrlo uspešno odolevali napadima zaječaraca čak su i uspeli da organizuju dve-tri kontre ali bez snage u završnici.
Utakmicu je sa posebnom pažnjom pratio Aleksandar Petković, trener Sloge iz Požege, lidera na tabeli Srpske lige Zapad. Timok 1919 i Sloga bi trebalo kao prvaci Istoka i Zapada da se nađu u baražu za popunu Prve lige Srbije.

Vojka Rajčić i Aleksandar Petković

TIMOK 1919 - RADNIČKI 0:0 (0:0)

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nikola Babić (Aleksinac), pomoćnici Predrag Hristov i Uroš Stojković iz Niša. Žuti kartoni: Igor Pantić, Stefan Rudić (Timok 1919) Vasilije Veljko Milovanović, Stefan Stojanović i Lazar Stojanović (Radnički)

TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Ranđelović (U. Nikolić), Pantić, O. Nikolić (N. Ristić), Dragićević (Lapčević), Davidović, Rudić, Miloš Cvetković, Gardić
RADNIČKI: Trifunović, Šćepanović (Stefanović), Ignjatović (Aćimović), Ilić, Sujić, Šapić (Sinđelić), Nikodijević (Cvetković), N. Stojanović, I. Stojanović, Milovanović (Maljković), S. Stojanović

Rembas 2 : 0 Vlasina
Radan 6 : 1 Župa
Timočanin 10 : 2 Moravac Orion
Mladost 0 : 2 Car Konstantin
Jedinstvo (P) 3 : 0 SFK Morava
Kablovi 0 : 3 OFK Topličanin