Remi "Optičara" i "Romantičara"

Teleoptik se polako priprema za baraž susret, a danas ima generalku protiv kluba slavnog imena sa vetrovite Karaburme. Gosti su bolje otvorili utakmicu, više imali loptu u nogama i stremili da ugroze protivnički gol.

Međutim, do vođstva prvi dolaze domaći u 9. minutu. Dragić je centrirao sa levog krila, Blagojević samo spustio loptu do Marinkovića, čiji šut sa 12 metara nije mogao da zaustavi golman gostiju Milić.

Gosti uzvraćaju u 13. minutu, lep centaršut Kilibarde u srce šesnaesterca, kapiten Jovanović nije uspeo da pretvori u gol, bio je za malo neprecizan. Pet minuta kasnije ni Pantić se nije najbolje snašao u gužvi pred golom domaćih, sa nekih desetak metara loptu je poslao kraj roglja. Potom i Kilibarda u 23. minutu izbija sam pred golmana Slavkovića, koji ga je nadmudrio i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Romantičari posle propuštenih prilika deluju poput izduvanog balona, Teleoptik uspostavlja ravnotežu na terenu i na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Kazaljka u nastavku nije obrnula ni prvi krug, a Ofkovci su mogli do izjednačenja. Nakon lepog prodora Kurtešija, Jovanović sa 5 metara loše cilja i ova šansa odlazi u nepovrat. U 55. minutu je viđen najlepši potez u dotadašnjem delu meča, na centaršut Minića, Dragić hvata volej sa 17 metara i pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa. Minut kasnije i Stakić je u izglednoj prilici, njegov šut sa 10 metara Milić brani nogom. Puno sreće u tim momentima po goste sa Karaburme.

Dragić u 65. minutu uzima loptu na centru i kao brzi voz prolazi kroz odbranu gostiju, našavši se na 7-8 metara od gola lobuje istrčalog golmana, ali prebacuje i čitav gol. Mnogo bolja igra Optičara u nastavku od svog rivala.

Pantić u 86. minutu izvodi slobodan udarac sa 18 metara, uspeva da prebaci živi zid i lopta od stative ulazi zajedno sa golmanom Slavkovićem u gol. Kad su se najmanje nadali, Ofkovci su izjednačili. Tako se ova veoma sadržajna utakmica završava miroljubivim rezultatom.

Već u sredu je naredno kolo kada Optičari dočekuju obrenovački Radnički, dok će OFK Beograd ugostiti komšije sa leve obale Dunava, BSK iz Borče.

TELEOPTIK - OFK BEOGRAD 1:1 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rogan Miloš. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Šoškić Tihomir. STRELCI: Marinković 9.min (Teleoptik), Pantić 86.min (OFKBeograd). ŽUTI KARTONI: Momčilović, Ćorković, Minić, Subotić i Simunović (Teleoptik), Jaćimović (OFK Beograd).

TELEOPTIK: Slavković, Simunović (Krstić), Ćorković, Momčilović, Subotić, Jovanović (Todorović), Dragić, Minić, Marinković (Knežević), Blagojević (Mugoša), Stakić.

OFK BEOGRAD: Milić, Jaćimović, Pantić, Kurteši (Krstić), Jovanović (Vulević), Ratković, Kilibarda (Petrović), Bajić, Mitrović, Maksić, Damnjanović (Popović).

Radnički (O) 0 : 1 Mladenovac
Jedinstvo 5 : 3 Studentski grad
Sinđelić 0 : 2 Radnički (NB)
Lokomotiva 0 : 0 Leštane
Brodarac 4 : 0 Stepojevac Vaga
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Sremčica