Do pobede posle preokreta

Fudbaleri Borca su juče na svom Lukarelu ugostili ekipu Vojvodine iz Bašaida u okviru 27. kola PFL Zrenjanin, konačan rezultat bio je 2:1 u korist domaćina, strelci su bili Tomin i Samolov. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Kovačević, Bicok, Tomin, Samolov, Toškov, Bičanin, Ivančević, Grujić, Barbul i Rašeta. U igru su ulazili: D. Gajinov, Vukmirović, Zečević i Medić.

Borac je juče odigrao šestu utakmicu ovog proleća na svom terenu i zadržao maksimalan učinak ali do jučerašnjih bodova nije bilo nimalo lako doći. Domaći igrači su dosta kofuzno delovali na samom startu meča, te su na sredini terena konkretniji bili gosti. Ipak prvu šansu su stvorili crveno-plavi kada je Rašeta posle udarca glavom ostao za malo neprecizan. Potom su nekoliko šansi promašili i Ivančević, Grujić i Barbul a nedugo zatim sledi šok terapija za Aleksandrovčane, gosti dolaze do vođstva posle opravdano dosuđenog penala. Od tada crveno-plavi postaju dosta konkretniji, stvaraju više šansi i u smiraj prvog poluvremena stižu do izjednačenja. Posle kornera i jedne odbijene lopte, na pravom mestu se našao Tomin i postiže prvenac u dresu Borca na zvaničnim utakmicama. Prvo poluvreme je završeno nerešenim rezultatom a drugo je nastavljeno u istom ritmu, Aleksandrovčani su napadali, najkonkretnije šanse imao je Grujić ali lopta nije htela u gol. U 73. minutu posle centaršuta Ivančevića lopta pogađa jednog od gostujućih igrača u ruku a glavni sudija pokazuje na penal. Odgovornost je preuzeo Samolov, ostao je neprecizan ali je do odbijene lopte stigao najbrže i doveo Borac u vođstvo.

Gosti do kraja utakmice pokušavaju dugim loptama da ugroze gol Gajinova i tako ostavljaju dosta prostora za kontranapade crveno-plavih. Grujić je to najviše koristio ali juče jednostavno nije bio njegov dan što se realizacije tiče. Pored njega, veoma izgledne šanse nisu iskoristili ni Dragan Gajinov i Zečević. Srećom, do kraja utakmice nisu fudbaleri Borca kažnjeni za te promašaje te su 3 boda ostala na Lukarelu.

Fudbaleri Borca su jučerašnjom pobedom pokazali da su pravi tim, ekipa koja možda ne poseduje preveliki individualni kvalitet ali da je kao celina veoma jaka. Ekipa je protekle nedelje pretrpela nekoliko udaraca, kolale su priče da će Borac prodati, dati bodove, uraditi nešto što je izgleda moderno ovih dana u svim rangovima takmičenja. Naravno da takve priče unose sumnju, nervozu ali Borac je juče pokazao da je jači od toga, hit prolećnog dela prvenstva koji i dalje traje, tim koji proleće započeo sa devete pozicije a sada se nalazi na trećoj poziciji. Gostima čestitamo na fer i korektnoj igri i želimo im sreću u nastavku prvenstva. Takođe treba pohvaliti i sudijsku trojku koja je juče veoma dobro odradila svoj posao. U narednom, vanrednom kolu, Borac će gostovati u Knićaninu.