Još jedna "petarda" pod Kraljevicom

Po kišovitom i veoma hladnom vremenu za igru zaječarski Timok 1919 je više nego zasluženo pobedio Moravu rezultatom 5:1 u 31. kolu Srpske lige Istok. Gosti iz Vladičinog Hana nakon ovog poraza nemaju više ni teoretske šanse za opstanak u srpskoligaško društvo. Zaječarci su praktično u prvom napadu poveli sa 1:0 golom Ivana Davidovića koji je na najbolji način iskoristio grešku odbrane gostiju.

U 12. minutu već je bilo 2:0 za Timok a gol je postigao Miloš Rošević na asistenciju Ivana Davidovića. Samo što su gosti krenuli sa centra dogodila se jedna nesvakidašnja situacija u kaznenom prostoru zaječaraca, naime golman Aleksandar Jovanović je pokušao da dribla a zatim oklevao sa izbacivanjem lopte što je na trenutak iskoristio jedan od najboljih pojedinaca gostiju Nikola Stošić i poslao loptu u mrežu za 2:1. Fenomenalnu akciju su izveli dva “bonusa” Timoka u 24. minutu. Ognjen Nikolić je odlično dodao loptu u šesnaesterac Milošu Roševiću koji se oslobodio igrača ali je oboren i sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal. Siguran izvođač bio je kapiten Timoka i jedan od najiskusnijih pojedinaca na terenu Miloš Cvetković Mige. Iz prvog poluvremena možemo izdvojiti još šut Roševića sa ivice šesnaesterca ali preko gola.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu je ostao nepromenjen. Nemanja Ristić je u 57. minutu odlično uposlio imenjaka Lapčevića koji je prevario golmana Vukadinovića i povećao vođstvo Timoka na 4:1. Još jednu lepu akciju izveli su domaći u 61. minutu. Miloš Cvetković je odigrao dupli pas sa Davidovićem, dodao do Nemanje Lapčevića koji je vratio uslugu imenjaku Ristiću za konačnih 5:1. Pokušavali su do kraja utakmice udarcima sa distance Uroš Nikolić, Nemanja Ristić i Nemanja Lapčević ali mreža gostiju je mirovala.

TIMOK 1919 - MORAVA 5:1 (3:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Mitar Klikovac (Niš), pomoćnici Uroš Stojković (Niš) i Predrag Hristov (Niš). Strelci: Ivan Davidović u 1, Miloš Rošević u 12, Miloš Cvetković u 26. minutu iz penala, Nemanja Lapčević u 57, Nemanja Ristić u 62. minutu za Timok 1919 i Nikola Stošić u 14. minutu za Moravu. Žuti kartoni: Ognjen Nikolić, Aleksandar Trifunov, Nemanaj Ristić (Timok 1919), Veliji Xhavit i Nikola Mirković (Morava)

TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković (Rudić), Knežević (Milić), Pantić (U. Nikolić), Ristić, Miloš Cvetković, O. Nikolić (Lapčević), Rošević Davidović, Trifunov (Kovačević), Gardić
MORAVA: Vukadinović, Stajić, Xhavit (Vasilković), Milenković, Kitanović (Mirković), Milenković, Stanković, Jović, Mitić, Stošić (Ivanović), Stojanović

Timočanin 4 : 0 Vlasina
Mladost 1 : 2 Radan
Jedinstvo (P) 3 : 0 Rembas
Kablovi 0 : 8 Župa
Trstenik PPT 7 : 0 Moravac Orion
Pčinja 1 : 2 Car Konstantin