Metalac dobio "derbi"
Derbi 12. kola opravdao je očekivanja i zadovoljio ukuse blizu hiljadu prijatelja popularne igre pod obručima u valjevskoj Hali sportova. Metalac je zasluženo trijumfovao 80:70 (22:24, 22:20, 19:12, 17:14) i sačuvao drugo mesto na tabeli. Krajnje izjednačena borba viđena je tokom prvog poluvremena, kada se čitavo vreme igralo „koš za koš“, uz sijaset izjednačenja. To potvrđuje i rezultat na kraju drugog perioda (44:44). U nastavku je Metalac „prelomio“ utakmicu u svoju korist, ponajviše zahvaljujući dobroj odbrani. Uspeli su domaći u potpunosti da ukrote glavne igrače Zrenjaninaca – pomalo indisponiranog pleja Pilčevića i kapitena Ristića. Centar Metalca Marojević nije imao svoj dan, ali zato se razigrao Teodosić, potom i Vejinović. Na tri minuta pre kraja prednost je povećana na 13 poena, pa smo se pobojali da se ne ponovi Trstenik, ali Valjevci nisu činili greške i brzo su odagnali bilo kakve sumnje u trijumf.
Vujić Metalac: Đokić 4, Đukanović, Teodosić 25, Rakić 2, Đorđić 11, Beljić 4, Mladenović, Vejinović 21, Marojević 7, Marković 6, Tomašević, Ćirković.