Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 15. kolo

Proteklog vikenda su odigrani mečevi 15. kola Super B liga "Sever - Centar". U meču odigranom 03.04.2021. - 19:00 RK Jugović - RK Jedinstvo 26:18 (14:8) izabranici Predraga Topića su upisali još jednu pobedu. U subotu od 19 časova gost u “Hramu” bila je ekipa Jedinstva koja se nalazi na poslednjoj poziciji Super B lige “Sever - Centar”. I pre meča se znalo da će ovo biti veoma teška utakmica za izabranike Zoltana Ivanice. Jugović je kao veliki favorit kontrolisao celo prvo poluvreme i kako je vreme teklo gol razlika se povećavala da bi se na desetominutni odmor otišlo sa 14:8. Već u 42. minutu bilo je +10 za domaćina (20:10) gde je moglo da se pretpostavi kako će se utakmica završiti. Topić je u igru uveo mlađe igrače koji nisu imali mnogo prilika da zaigraju u tekućoj sezoni te su na kraju i oni opravdali poverenje svog trenera. Najefikasniji kod gostiju bio je Jovan Ristić sa 6 golova. Kod domaćina po 5 puta u listu strelaca su se upisali Milan Šajin i Ognjen Regodić a za igrača utakmice proglašen je golman Miloš Ćeran. Utakmicu su sudili Darko Grubački i Dušan Vojvodić (Zrenjanin - Novi Sad) dok je kontrolu suđenja vršila Zorica Mašić takođe iz Zrenjanina.

03.04.2021. – 20:30 RK Voždovac 2012 – RK Ub 33:33 (18:18)

Rukometaši Voždovca su u svom rukometnom ognjištu dočeakli ekipu sa Uba i posle 60 minuta rovovske borbe podelili bodove. Rezultat je na kraju bio 33:33. Utakmicu su otvorili gosti a potom su u vođstvo prešli igrači Bojana Ćirića. Tokom celog prvog poluvremena gledali smo igru gol za gol a poslednji uspešan šut uputio je budući igrač Partizana, Nikola Zečević. Drugo poluvreme su sjajno otvorili gosti a potom je usledio pad u igri i nakon 18 minuta rukometaši sa Voždovca ponovo imaju minimalnu prednost. Brzo su se vratili gosti u utakmicu i ponovo stekli prednost koja je bila minimalna. U 58. minutu je pogodio Žarković za 32:33 a zatim je nerešeno bio precizan Zečević. Na kraju podela bodova u Beogradu. Kod domaćina najbolji pojedinac bio je Nikola Zečević sa 11 golova. Kod gostiju Petar Petrović je postigao 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Lazarevca. Braća Miloš i Đorđe Jevtić. Kontrolor je bio Miroslav Janković iz Zemuna.

04.04.2021. – 19:00 RK Mačva – RK Kolubara 22:29 (12:17)

U okviru 15. kola Super B lige Srbije ekipa Mačve poražena je na domaćem parketu od rukometaša Kolubare iz Lazarevca, rezultatom 22:29. Titulu igrača utakmice poneo je bek gostiju, Nikola Stamenković. Lideri dosadašnjeg dela prvenstva iz Lazarevca od prvog zvuka sirene nametnuli su svoj ritam i iz minuta u minut opravdavali ulogu favorita u ovom susretu. I uz mnogo načinjenih grešaka uspevale su „Lisice“ da održavaju priključak u prvih 20 minuta, ali su ekipe otišle na pauzu pri rezultatu 12:17. Do 36. minuta gosti nisu ni jednom zatresli mrežu Mačve, a za to vreme domaći tim „prokockao“ je čak četiri šanse za pogodak i značajno smanjenje prednosti. Trgli su se mladi Lazarevčani i za kratko vreme ponovo uspostavili kontrolu igre, što je rezultiralo skoro petominutnim periodom bez gola za domaće. Imali su crveno-crni u finišu nekoliko dobro odigranih akcija i realizovanih kontri, ali su gosti održavali vođstvo od plus sedam i osam i na kraju rutinski priveli ovaj meč u svoju korist, za konačnih 22:29 na semaforu. Mačvani ostaju na sedmoj poziciji, s tim što mesto na tabeli nakon ovog odigranog kola dele sa ekipom Uba, koji takođe imaju 12 bodova. Rukometaši iz Bogatića sledeći meč igraju sa Jedinstvom u Novom Bečeju, koji su sa samo jednom pobedom na saldu na samom začelju tabele. Kolubara će sledeće kolo dočekati Voždovac u Lazarevcu. Što se tiče ove utakmice Ivan Radojčić je postigao 6 golova kod domaćina. Kod gostiju Mirko Jovanović je bio precizan 7 puta. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Beške, Boriša Milosavljević i Danijel Trivković. Kontrolor je bio Zoran Tijanić iz Železnika.

03.04.2021. – 13:00 RK Smederevo – RK Sivac 69 33:29 (16:11)

Očekivao je trener smederevskih rukometaša težak okršaj sa Sivcem, pogotovo posle njihove utakmice sa Kolubarom kada su lideru otkinuli bod. Međutim, gosti nisu bili na očekivanom nivou. Bili su oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, ali i sa njima u sastavu teško da bi mogli da pariraju, veoma raspoloženim Smederevcima. Ekipa Nenada Martića odigrala je odličnu utakmicu. Gosti su na početku susreta pružali kakav-takav otpor. Kako je vreme odmicalo, do izražaja došla odlična igra u odbrani domaćih na čelu sa golmanom Miletićem. Posle takvih odbrana sledile bi brze kontre koje su se obično završavale golovima. Kraj prvog poluvremena, kada su se rukometaši Smedereva odlepili na pet golova razlike bio je, na neki način, uvertira za ono što smo videli u nastavku susreta. Pravim blic-krigom, Marjanović, Bugarinović, Jokić, Bešir, Stojković, Drobnjak i ostali, prave seriju od 6:0 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu. Posle samo 12 minuta igre u drugom poluvremenu na semaforu je stajalo 26:13. Drugim rečima, čvrsta odbrana domaćih dozvolila je gostima da se samo dva puta upišu u listu strelaca. U preostalih 15-ak minuta, trener Nenad Martić izveo je iz igre nosice i dao priliku mlađim igračima. Rukometaši Sivca su to iskoristili da ublaže poraz, a pre svih odlični srednji bek Čabai koji je utakmicu završio sa 13 pogodaka. Na kraju, pristojan poraz gostiju rezultatom 33:29. Utakmicu su sudili Dušan Stojković iz Niša i Nenad Nikolić iz Leskovca. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara. Izvor: SDsport

03.04.2021. – 18:00 RK Morava – RK Lavovi BP 27:21 (10:12)

Rukometaši Morave iz Velike Plane odigrali su utakmicu protiv Lavova iz Bačke Palanke i nakon 60 minuta u totalno dva različita poluvremena slavili pobedu rezultatom 27:21. Sjajno su gosti iz Vojvodine ušli u ovu utakmicu. Tokom celog prvog poluvremena imali su prednost od 2-3 gola a potom je Morava ušla u seriju golova i došla do izjednačenja. Slobodan Permoser je brzo zatražio tajm – aut kako bi konsolidovao svoju ekipu. To je urodilo plodom i do poluvremena gosti imaju +2. Trebalo je Planjanima teč 14 minuta da dođu do preokreta. Od 41. minuta do 52. gosti nisu postigli nijedan gol što su domaći iskoristili i otišli na visokih 22:15 gde je moglo da se pretpostavi kako će se završiti ovaj meč. Na kraju 27:21. Kod gostiju 6 golova je postigao Marko Urošev. Domaćin je imao raspoloženog Lazara Lazovića koji je postigao 7 golova. Za igrača utakmice proglašen je Zoran Đurković koji je postigao 5 pogodaka. Utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca dok je delegat bio Dejan Milenković iz Jagodine.

03.04.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Inđija 25:24 (13:14)

Najzanimljivija utakmica odigrana je u hali CFK “Drago Jovović”. Koplja su ukrstile ekipe Vrbasa i Inđije a nakon 60 minuta 2 boda je osvojio domaćin. Tokom celog prvog poluvremena domaćin nije mogao da prati tempo Inđije koja je u jednom trenutku imala i +3. U poslednjih par minuta igrači Jovana Kovačevića i Uroša Elezovića uspevaju da se konsoliduju i smanje na samog gol zaostatka. U 36. minutu Vrbas dolazi do prvog vođstva na utakmici koje održava do samog kraja utakmice. Sve je bilo jasno u 59. minutu kada je gol postigao Momić i otkolonio svaku sumnju kome će pripasti pobeda. Kod gostiju Aleksa Miković je postigao 7 golova. Kod domaćina najefikasniji je bio već pomenuti Stanislav Momić sa 9 golova. Utakmicu su sudili Nikola Ilić i Ivan Veličković (Železnik – Umčari). Delegat je bio Predrag Đorđević iz Požarevca.