Futsaleri Bečeja teškom mukom pobedili "fenjerdžiju"

Zoran Arđeljan u prvom planu postigao je pobedinosni gol u Gornem Milanovcu - foto: V. Jankov

Teže, daleko teže, od očekivanog stigli su futsaleri lidera drugoligaškog karavana Bečeja do pobede protiv "fenjerdžije" Metalac Kolorada u Gornjem Milanovcu. Samo četiri minuta delila su Milanovčane od prvorazrednog iznenađenja, jer vodili su sa 4:3, ali finiš je pripao momcima sa Tise i na kraju je bilo 4:5, što je omogućilo Bečejcima da ostanu na vrhu tabele.

Tako su Bečejci u roku od nedelju dana pokazali dva lica u finišu. U derbiju protiv Lozničana na svom terenu su već dobijenu utakmicu, zahvaljujući dekoncentaciji u poslednjim minutima utakmice, izgubili, a sada su u gradu pod Rudnikom izgubljenu dobili.

- Izuzetno teška utakmica. Iako su Milanovčani već izgubili drugoligaški status, igrali su motivisano. Bili smo na ivici ambisa i u finišu smo igrali bez golmana, sa igračem više u napadu. Rizik nam se isplatio. Neće biti ništa lakše ni u naredna dva kola, prvo kod kuće sa Vrščanima, a onda u poslednjoj utakmici u Leskovcu sa istoimenom ekipim. Predstoji nam velika borba. Verujemo u sebe, ne napušta optimizam trenera Bečejaca Igora Šoša.

Počelo je dobro po Bečejce u Gornjem Milanovcu, jer su golom Borisa Bodonjia već u drugom minutu poveli, alije dva minuta kasnije Arsenijević izjednačio na 1:1. Četiri minuta pre odlaska na odmor domaćin je golom Uroševića poveo, a Srđan Golub minut pre kraja poluvremena izjednačio na 2:2.Isti igrač je u trećem minutu nastavka doveo Bečejce u vođstvo od 3:2, a Milanković je minut kasnije izjednačio, da bi Petrović u 29. minutu okrenuo rezultat u korist „metalaca“. Kapiten Stefan Korać je u 36. minutu izjednačiona 4:4, ali bod je za Bečejce bio ravan porazu, pa se nastavilo s rizikom i isplatilo se, pošto je Zoran Arđeljan u 37. minutu golom obezbedio nova tri boda.

Boje Bečeja 2003 u Gornjem Milanovcu branili su: VADASKI, NOVAKOVIĆ, GOLUB, KORAĆ, BODONJI, Marinković, Ćulum, Mačiženski, Živkucin, Arđeljan.

Gostovanje novobečejske Tise u Zrenjaninu je odloženo na zahtev SAS-a, koji ima problema zdravstvene prirode sa nekoliko igrača. Umesto u petak, 2. aprila, utakmica će se odigrati 14. aprila u 20 sati.

SAS 12 : 4 Tisa
Leskovac 7 : 3 Zufo
Forum 2 : 5 Banjica
Metalac Kolorado 4 : 5 Bečej 2003
Loznica Grad 2018 3 : 3 Ivanjica
Jastrebac 9 : 0 Palež