Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 13. kolo

20.03.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Jedinstvo 32:26 (17:12)

Rukometaši Vrbas Petrola su u svojoj hali CFK “Drago Jovović” dočekali “fenjeraša” iz Novog Bečeja gde su posle 60 minuta zasluženo slavili rezultatom 32:26 (17:12). Uroš Elezović i Jovan Kovačević su iskoristili EHF pauzu kako bi što bolje spremili ekipu za ovu utakmicu koja je bila veoma važna. Zoltan Ivanica na kraju nije imao “leka” za Vrbašane. Samo 11 minuta je bilo neizvesno a potom je domaćin ušao u seriju golova i do 19. minuta imao 10:6. Održavali su prednost tokom celog prvog poluvremena i na pauzu se odlazi sa +5. Solidno su krenuli gosti u drugo poluvreme a potom su raspoloženi Papović i Kovačević krenuli da tresu mrežu Jedinstva. Deset minuta je ostalo do kraja, na semaforu je stajalo 28:20 gde su mnogi mogli da pretpostave kakav će biti epilog. Brzo su počeli Vrbašani da spuštaju tempo što su gosti iskoristili i utakmicu završili sa zaostatkom od 6 golova. Kod gostiju najefikasniji je bio Jovan Ristić sa 8 golova dok je kod domaćina Milija Papović postigao isto toliko. Za igrača utakmice proglašen je golman Savo Zekić. Utakmicu su sudili Nikola Ilić iz Železnika i Ivan Veličković iz Umčara. Delegat je bio Saša Pavlović iz Valjeva.

20.03.2021. – 19:00 RK Kolubara – RK Ub 29:21 (16:12)

Neverovatno “tvrda” utakmica odigrala se u Lazarevcu gde su “krtice” dočekale ekipu sa Uba i nakon 60 minuta velike borbe slavili rezultatom 29:21 (16:12). Darko Grubački i Dušan Vojvodić (Zrenjanin – Novi Sad) nisu dozvolili grubu igru te su na ovoj utakmici dodelili čak 23 isključenja. Kolubara je dobila 13 od toga 3 crvena kartona dok je ostatak ostao Ubu. Što se tiče favorita, to je bila ekipa Kolubare koja je sve bliža ARKUS ligi. Neizvesnost je trajala 20 minuta a potom su izabranici Vladimira Dragićevića krenuli nešto ofanzivnije i do 25. minuta imali 14:10. Na desetominutni odmor “krtice” odlaze sa +4. Očekivalo se da će Ub dodati gas u drugom poluvremenu ali to se nije desilo. Već u 50. minutu bilo je jasno da će bodovi ostati u Lazarevcu da bi se do kraja Kolubara totalno rezultatski odlepila i meč završila sa +8. Kod gostiju najefikasniji je bio Petar Petrović sa 5 golova. Kolubaru je do trijumfa vodio Nikola Stamenković sa 11 golova i time je proglašen za igrača utakmice.

21.03.2021. – 19:00 RK Mačva – RK Sivac 69 28:34 (14:17)

Rukometaši Mačve upisali su četvrti poraz za redom u prolećnom delu Super B lige Sever-centar. Na parketu Sportske hale u Bogatiću u okviru 13. kola „lisice“ su savladane od ekipe Sivca rezultatom 28:34. Igračem utakmice proglašen je Dušan Furtula, iz redova gostiju. Rezultatska klackalica viđena je od samog starta, a do prve prednosti domaći su došli u desetom minutu (5:4). Golman Pavković „skinuo“ je nekoliko zicera ispred svoje mreže, pa se činilo da će to dati dodatni vetar u leđa Mačvanima. Ipak, niz grešaka i nerealizovanih kontri „lisica“potom iskoristili su gosti i brzo se vratili na egal, a zatim u završnici prvog dela počeli da grade vođstvo. Ekipe su na pauzu otišle pri rezultatu 14:17. Tokom celog drugog poluvremena Sivčani su bili u vođstvu, a najveća prednost bila je osam razlike. Činilo se da se domaći tim osokolio u poslednjim minutima meča, ali nije bilo dovoljno snage niti vremena za preokret, ili neizvesniju završnicu. Stopostotan učinak sa linije sedam metara imali su domaći (5/5), dok su gosti zatresli mrežu dva puta od tri dosuđena kaznena udarca. Najefikasniji kod domaćina bio je Vladimir Kovačević sa 6 golova. Najefikasniji u ekipi Sivca ponovo je bio Marko Čabai sa 8 golova. Utakmicu su sudili braća Đorđe i Miloš Jevtić dok je delegat bio Predrag Đorđević.

20.03.2021. – 17:30 RK Voždovac 2012 – Lavovi BP 39:37 (18:19)

Rukometaši Voždovca u svom rukometnom ognjištu dočekali veoma perspektivnu ekipu Lavova iz Bačke Palanke i nakon 60 minuta veoma neizvesne igre slavili rezultatom 39:37 (18:19). U Beogradu smo gledali pravu goleadu i već je nakon 30 minuta igre bilo jasno da će sve borba voditi do poslednjeg trenutka. Kao pobednik prvog poluvremena izašla je ekipa Lavova a potom je u drugom poluvremenu reagovala četa Bojana Ćirića i zasluženo slavila. Ponovo je neverovatan bio Nikola Zečević koji je postigao 16 golova za ekipu Voždovca dok je u domaćim redovima 8 golova upisao Đorđe Stanojev. Za igrača utakmice proglašen je Pavle Samardžija, golman Voždovca.

20.03.2021. – 13:00 RK Smederevo – RK Inđija 37:23 (20:14)

U utakmici 13. kola Super B lige Sever-Centar, rukometaši Smedereva deklasirali su Inđiju sa 37:23, poluvreme 20:14. Domaći su od početka susreta stavili gostima do znanja da u Smederevu nemaju čemu da se nadaju. Odbrana je dobro funkcionisala, pogotovo sa Miletićem na golu, a napad je bio mnogo raznovrsniji nego u prve tri utakmice kada su se mnogo mučili u fazi napada. Podatak da se čak deset domaćih igrača upisalo u listu strelaca dovoljno govori. Zanimljiv je i podatak da je Inđija postigla isto oniliko golova kojiko i Jugović kada je slavio u derbiju sa Smederevom. Sa druge strane, Smederevci raspucani sa svih strana. Najefikasniji i najbolji akter susreta kapiten domaćih Marko Jokić postigao je 9 golova, pratili su ga Jevđenović sa 6, Marjanović sa 5 i Bojić sa 4 pogotka. Bekovi Smedereva postigli su 25 golova, upravo ono što se od njih traži ukoliko se želi plasman u elitu srpskog rukometa.  gosti su imali kakav-takav priključak do rezultrata 11:10 u 19. minutu. Domaći do kraja prvog poluvremena prave seriju od 9:4 za velikih 20:14. Ekipa Nenada Martića nastavila je u drugom poluvremenu tamo gde je stala posle prvih 30 minuta. Pljuštali su golovi sa svih strana i već posle 15-ak minutra igre prednost Smederevaca bila je dvocifrena. Što se tiče gostiju najefikasniji je bio Aleksa Miković sa 6 postignutih golova. Utakmicu su sudili Nikola Musić i Stevan Đurašinović iz Vrbasa. Delegat je bio Zoran Černoh iz Kovina. (Izvor SD Sport)

31.03.2021. – 19:30 RK Morava – RK Jugović