"Klonferi" gurnuli Slogu u ambis

Protiv Dunava za spas - detalj sa utakmice košarkaša Sloge

Kraljevački košarkaši su ugostili ekipu OKK Beograda u zaostalom meču 23. kola. Bio je to prvi "bal" za eventualni opstanak u eliti, jer su oba tima imala po devet pobeda. "Klonferi" su jesenas pobedili Slogu u završnici meča, domaćima nije nedostajalo motiva, ali... Kraljevčani su utakmicu otvorili trojkom Samojlovića, ali su posle toga promašili sve šuteve van linije 6,75. Na drugoj strani, "klonferi" su strpljivo gradili akcije i pogađali što im je donelo blagu prednost. Ipak, posle tajm auta Dragana Kostića, Sloga je napravila seriju 7-0, vratila prednost 12-10 i to je upalilo alarm na klupi Beograđana. Do kraja prve četvrtine vodila se velika borba,a volšebno izgubljene dve lopte Samojlovića omogućile su "klonferima" da ovaj deo igre reše u svoju korist 19-18. Početkom druge četvrtine OKK Beograd je stekao pet poena prednosti posle poena Brekića i tu prednost su uglavnom čuvali u ovom periodu. Trener domaćih je uvođenjem mladog Spasojevića pokušao da prodrma svoj tim, ali Sloga nije uspela da dođe do rezultatskog preokreta. Zahvaljujući Samojloviću i Kostiću, Sloga jeu poslednjih 90 sekundi naloravila seriju 8-0 i povela 39-35, ali su "klonferi" odgovorili sa četiri vezana poena u poslednjim sekundama i ostvarili egal na velikom odmoru.

Početak drugog poluvremena bio je idealan za goste koji su serijom 13-1 stigli do prve dvocifrene prednosti 52-40. Tome je doprinela i činjenica da je Sloga uporno forsirala šut za tri poena (u prvom poluvremenu čak 19 pokušaja), ali ništa nije pogodila u nastavku. Iznerviran što je njegov tim za četiri minuta primio 15 poena i nije napravio ni jedan faul, strateg domaćih je zamenio četiri igrača iz startne petorke. Usledila je Slogina serija 7-0 i tajm aut OKK Beograda. Bio je to kratak trzaj domaćih, serija izgubljenih lopti Sloge i sigurni poeni iz kontranapada Đurišića doneli su Beograđanima i 20 razlike, 67-47. Očajna igra domaćih u trećoj deonici potkrepljena je činjenicom da su primili 33 poena i OKK Beograd je bio na domak značajne pobede. Imali su gosti 20 razlike u 32. minutu,a Sloga je uspela da priđe na minus osam. Imali su tada "beli" priliku da se sa linije penala potpuno vrate u meč, ali su najiskusniji Čupković i Mjirković promašili, a Stojadinović trojkom faktički tada odlučio pobednika. Svi kasniji pokušaji domaćih da preokrenu tok meča bili su bezuspešni. Na kraju zaslužena pobeda OKK Beograda 80-93.

Zaslužena pobeda OKK Beograda. Odlično su pročitali našu igru, jako dobro pripremili utakmicu. Mi smo mnogo pomogli da ostvare trijumf, u našoj igri se nije znalo „ko pije, a ko plaća“, potpuno odsustvo koncentracije. Vraćamo se na stare probleme, ne igra se odbrana. Primili smo 93 poena, kako ništa nismo pogodili, šutirali smo 37 trojki, više smo šutirali za tri nego za dva poena, jasno je da ne možete dobiti meč. Uporno pričam da moramo rivale spustiti ispod 80 poena i onda svakoga možemo da pobedimo. Nažalost, mi skoro u svakoj utakmici primamo 90 i kusur poena. Kada nešto pogodimo onda se i rodi neka pobeda, ali kada je slučaj kao u meču sa OKK Beogradom, onda nema pomoći – vidno razočaran je bio posle utakmice sa „klonferima“, Dragan Kostić, trener košarkaša Sloge.

Sloga je porazom od direktnog rivala u borbi za opstanak, OKK Beograda, sebe dovela u jako tešku situaciju. Kako je veliki broj neodigranih (odloženih) utakmica, tabela još nema pravi izgled, ali jasno je da su „beli“ pred ambisom.

Teško je psihički vratiti tim, jer mi smo u dubokom ambisu posle ovog poraza. Malo je vremena i za oporavak,a već u subotu igramo kvalifikacionu utakmicu sa Dunavom iz Starih Banovaca. Ne mogu da dajem nikakva obećanja, došao sam u Slogu da spašavam, sada se vidi da nekada ni pet angažovanih trenera nije dovoljno da se spasi bord koji tone. Naravno, učiniću sve što je u mojoj moći da podignem ekipu, da pokušamo sve da pobedimo Dunav i onda koliko toliko popravimo šanse za opstanak u eliti. Biće jako teško - uz uzdah zaključuje Dragan Kostić, trener kraljevačke Sloge.

SLOGA – OKK BEOGRAD 80 - 93 (18-19, 21-20,15-33, 26-21)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Ninković (Beograd), Pešić (Leskovac), Ćalić (Beograd)

SLOGA: Kostić 16 (5 sk), Petrović, Spasojević 2, Radić 3, Mirković 4 (6 sk, 4 as), Šević, Čupković 28 (6 sk), Jeftić 2, Vujović, Tomašević 3 (7 sk), Savić, Samojlović 22

OKK BEOGRAD: Paunović 2, Vujić 13, Musić, Boltić 12 (8 sk, 8 as), Đurišić 20, Marković, Brekić 11 (8 sk), Kovačević 7, Mušikić 9, Stojadinović 19

Napredak 79 : 75 Dynamic
OKK Novi Pazar 90 : 104 Mladost
Vršac 97 : 85 Sloboda
Sloga 80 : 93 OKK Beograd
Tamiš 95 : 85 Metalac
Radnički SPD 94 : 82 Pirot