Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 12. kolo

24.03.2021. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Kolubara 24:24 (11:11)

Veliki derbi u okviru odloženog 12. kola odigran jeu Sivcu gde su se sastale ekipe Sivac 69 i Kolubara kojoj već sada „gori“ pod nogama jer je polako udaljava plasman u ARKUS ligu. Znao je Vladimir Dragićević da je u Sivcu uvek „vruć“ teren te je i njegovu ekipu dočekalo baš to. Utakmicu je otvorio Čabai a potom su „krtice“ uspele da preokrenu rezultat u 5. minutu na kratko a zatim je Sivac 69 uzeo stvari u svoje ruke i do 11. minuta imao 6:2. Nisu gosti dozvolili da se „odlepe“ „panteri“ pa su brzopotezno stigli do 7:7. Ponovo je Kolubara na kratko imala prednost na kratko i zatim se do poluvremena izjednačava rezultat (11:11). Branko Žeželj je znao da će „krtice“ krenuti nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu pa je spremio svoju ekipu. Poveli su domaći 14:11 ali su opet gosti brzo stigli do izjednačenje (15:15) a zatim i do vođstva. Atmosfera u hali je bila neverovatna, i jedna i druga klupa su bodrile svoje saigrače. Kada se ušlo u poslednjih 5 minuta (22:22 – 55. minut) obe ekipe su krenule na sve ili ništa. Nije bilo puno rotacije a sivački „panteri“ su imali minimalnu prednost do samog kraja a potom je usledila bomba Vukašina Vujoševića koji je doneo „X“ svojoj ekipi. Kod gostiju najefikasniji je bio heroj utakmice Vukašin Vujošević sa 6 golova dok je kod domaćina već dobro poznat svima Marko Čabai ponovo je bio proglašen za igrača utakmice sa 8 golova. Utakmicu su sudili Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski iz Bačke Palanke dok je delegat bio Željko Golubović iz Novog Sada.

07.03.2021. – 19:30 RK Lavovi BP – RK Mačva 32:26 (21:15)

Rukometaši Mačve pretrpeli su još jedan poraz u ovom delu prvenstva, u meču protiv Lavova BP u Bačkoj Palanci, rezultatom 32:26. Fizički izuzetno spremne mačvanske Lisice pokazale su veliku borbenost u dobrom delu meča, ali su ponovo zaškripali značajni segmenti u igri u kojima je protivnik lako dolazio do pogodaka. Najefikasniji u redovima crveno-crnih bio je Ivan Radojičić sa sedam pogodaka, dok je kod domaćina Đorđe Stanojev osam puta zatresao mrežu rivala. Igračem utakmice proglašen je golman Lavova BP, Aleksandar Mandić. Utakmicu su sudili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde. Delegat je bila Vera Vraneš iz Novog Sada.

07.03.2021. – 17:00 RK Inđija – RK Voždovac 2012 28:32 (14:15)

Rukometaši Inđije su u okviru 12. kola Super B lige “Sever - Centar” ubeležili 5. poraz. Ovoga puta bolja je bila ekipa Voždovca 2012 koja je posle velike borbe u Inđiji slavila rezulatom 28:32 (14:15) i tako se kotirala kao 5. ekipa sa istim bodovima kao i Inđija (13). Tokom celog prvog poluvremena gledali smo veoma izjednačenu borbu gde je većinom minimalna prednost bila na strani gostiju. U par navrata su igrači Predraga Petljanskog zapretili ali to nije bilo dovoljno da dođu do preokreta. U drugom delu gosti su dodali gas i kako je vreme odmicalo gol razlika se povećavala da bi u jednom trenutku bilo 22:26. Domaći nisu imali snage da smanje zaostatak te je na kraju zasluženo pobeda otišla u Beograd. Kod domaćina najefikasniji sa 7 golova bio je Milan Baljak dok je kod gostiju izvanredan bio Nikola Zečević sa 10 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Arbitri su bili iz Zrenjanina, Vladimir Vučić i Marko Obradović dok je kontrolor bio Slavoljub Veličković iz Beograda.

06.03.2021. – 19:00 RK Jugović – RK Smederevo 23:18 (14:10)

Smederevski rukometaši poraženi su po drugi put ove sezone. Prvi poraz pretrpeli su u Lazarevcu u derbiju sa Kolubarom, a sada su u Kaću morali da pruže ruku Jugoviću koji je slavio više nego zasluženu pobedu u utakmici 12. kola Super B lige Sever-Centar. Domaći su u Sportskoj hali “Hram” slavili pobedu rezultatom 23:18, poluvreme 13:10. Posle svega viđenog, rukometaši Smedereva mogu da budu zadovoljni porazom od samo pet razlike. Domaćin je sredinom drugog poluvremena imao i 8 golova prednosti i kada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kaću rutinskom igrom su utakmicu priveli kraju. Ovo je trebalo da bude derbi utakmica, ali za to su potrebna dva raspoložena rivala. To nije bio slučaj ovoga puta. Na jednoj strani su bili igrači Jugovića koji su od prvog trenutka stavili do znanja da ih samo pobeda interesuje. Igrali su odličnu odbranu, na ivici isključenja, u napadu su odlično koristili sve greške u odbrani ekipe Nenada Martića, a bilo ih je previše. Šta reći o Smederevcima. Osim Nemanje Marjanovića, koji je sam postigao polovinu golova svoje ekipe, svi ostali ispod svakog nivoa. I na ovoj utakmici su zakazali bekovi.  Bugarinović, Jokić i Jevđenović postigli su samo 3 pogotka, a na utakmici koja je mogla da reši pitanje prvaka lige to je teško nadoknadivo. Ovaj poraz ne bi trebalo da se shvati tragično. Smederevci i dalje sami odlučuju o svojoj sudbini. Jugović, pored ostalih utakmica, gostuje Kolubari, a Lazarevčani dolaze u Smederevo. Tek je počeo prolećni deo sezone. Mnogo bodova je u opticaju ali rukometaši Smedereva moraće da promene nešto u svojoj igri. Ukoliko ne isprave greške sa ove utakmice teško da mogu da se nadaju plasmanu u elitu srpskog rukometa. Dobra stvar je što zbog EHF nedelje sledi pauza u prvenstvu. Dobra prilika da se redovi konsoliduju i onda nastavi tamo gde su stali. Posle ovog kola na tabeli prvo mesto zauzima Jugović sa 20 bodova koliko na drugom i trećem imaju Kolubara i Smederevo. Posle pauze, rukometaši Smedereva na svom terenu igraju sa Inđijom. Kod domaćina najefikasniji je bio Miloš Bosančić sa 5 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice. Jugović će u 13. kolu gostovati pojačanoj ekipi Morave. Utakmicu su sudili Marko Boričić i Dejan Marković iz Beograda. Delegat je bio Boris Ivanović takođe iz Beograda.

06.03.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Morava 31:27 (18:15)

Rukometaši Vrbas Petrola su se izjednačili na tabeli sa ekipom Morave iz Velike Plane. Posle ove pobede Vrbas Petrol ima 6 bodova isto koliko i Morava. Da će ovo biti zanimljiva utakmica najavili su mnogi te se to i obistinilo. Krenuli su izabranici Jovana Kovačevića i Uroša Elezovića veoma ofanzivno i već u 5. minutu imali 4:0. Pokušali su gosti brzim prodorima da se približe ali domaćin je dozvolio samo do -3 gde se prvi deo završio. Do 38. minuta Morava je bila orna da dođe do izjednačenja ali su prišli na samo gol zaostatka gde se Vrbas ponovo budi i u 49. minutu ima 27:23. Poslednji “voz” je imala Morava u 55. minutu ali su propustili šansu gde Vrbas odlazi na 30:25 i rešava utakmicu. Na kraju veoma značajna pobeda rezultatom 31:27. Kod gostiju najefikasniji sa 7 golova bio je Lazar Lazović. U domaćoj ekipi 5 golova su postigli Radan Kovačević, Martin Samardžić i Jovan Dragnić. Za igrača utakmice proglašen je Milija Papović koji je postigao 4 gola. Utakmicu su sudili Branislav Nenadić iz Mladenovca i Darko Stefanović iz Zemuna. Delegat je bio Saša Pavlović iz Valjeva.

06.03.2021. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Ub 26:27 (9:9)

Veoma zanimljivu utakmicu gledali smo u Novom Bečeju gde je gostovala ekipa sa Uba. Posle rovovske borbe rukometaši sa Uba su slavili rezultatom 26:27 (9:9) i tako se kotirali kao 8. ekipa Super B lige “Sever - Centar”. Zoltan Ivanica je znao da će ovo biti veoma teška utakmica ali i veoma bitna za njegovu ekipu koja se nalazi na začelju. Nisu loše krenuli domaći i u jednom trenutku su imali +2. Gosti su se brzo razbudili i stiču prednost u 25. minutu (7:9). Do kraja precizni su bili Spasojev i Ivanica koji su poravnali rezultat.Tokom celog drugog dela gosti sa Uba su imali prednost. Bila je to minimalna ali vredna. U 60. minutu su se gosti malo opustili nakon rezultata 24:26 a potom je Jedinstvo dodalo gas i pred sam kraj izjednačilo rezultatom (26:26). Tajm – aut je bio potrošen. Ekipe nisu mogle na konsultaciju te je bilo sve u rukama kod igrača na terenu. Gosti su smogli snage i pred sam kraj utakmice postigli gol te upisali 2 boda. Kod gostiju Darko Pavlović je postigao 6 golova a u domaćoj ekipi po 7 puta su tresli mrežu Đorđe Vujackov i Vladimir Antonović. Za igrača utakmice proglašen je golman Uba Borislav Vladisavljević. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Požarevca i Beograda, Dušan i Željko Vasiljević. Kontrolu suđenja vršio je Milivoj Sekulić iz Pančeva.