Ubjedljiv Reding, Barnsli iskoristio kiks Bormuta

Fudbaleri Redinga savladali su Šefild Venzdej u 35. kolu Čempionšipa sa 3-0.

U prvih 20 minuta nije bilo većih uzbuđenja. U 29. minuti, Borner je skrivio jedanesterac i dobio crveni. Olise je iskoristio jedanesterac i donio je prednost Redingu. U 40. minuti odličnu šansu je imao Olise ali je nije iskoristio. Reding je u nastavku iskoristio prednost igrača više te je golom Žoaoa došao do 2-0. Nije Reding tu stao te je golom Jiadoma došao do 3-0.

Reding je ovom pobjedom napravio korak više ka plej ofu dok je Šefild napravio korak više ka ispadanju.

Preston i Bormut odigrali su 1-1. Bormut je došao do vodstva u prvom poluvremenu. U 37. minuti Danjuma je pogodio za vodstvo ''Trešnjica''. U nastavku, Preston je došao do izjednačenja. Strijelac je bio Daniel Džonson.

Kiks  Bormuta iskoristio je Barnsli. Ekipa Valeriana Ismaela savladala je Birmingem sa 1-0 te su došli do šeste pozicije koja vodi na kraju sezone u plej of. Strijelac jedinog gola bio je Daril Dajk.