Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 11. kolo

27.02.2021. – 19:00 RK Kuršumlija - RK Zlatar 43:31 (21:11)

Pravu goleadu smo videli u Kuršumliji gde su se sastale ekipe Kuršumlije i Zlatara iz Nove Varoši. Na kraju 74 gola. Od samog početka domaćin je nametnuo svoj ritam i veoma iskusnu ekipu Zlatara ostavio iza sebe. Ni u jednom trenutku Zlatar nije zapretio domaćinu te se do poluvremena izabranici Avrama Ilića raspucavaju i upisuju 21 gol dok je ekipa iz Nove Varoši ostala na 11. U drugom delu nije bilo toliko zanimljivo. “Padali” su golovi kao kiša. Kuršumlija je u nekoliko serija pokazala pun potencijal i na kraju slavila ubedljivo rezultatom 43:31. Stefan Jovanović je bio ubedljivo ostavio najjači utisak ovog kola. Postigao je 21 gol te ga to ostavlja na 1. poziciji liste strelaca sa 103 gola. Kod gostiju iskusni Boris Zečević je postigao 12 golova. Utakmicu su sudili Goran Kovač i Srđan Milosavljević dok je kontrolu vršio Siniša Lazić.

27.02.2021. – 18:00 RK Topličanin - RK Mokra Gora 22:23 (13:13)

Iako je ekipa Mokre Gore iz Zubinog Potoka bila favorit na ovoj utakmici, izabranici Miljana Manića su odigrali izvanredno gde su veoma namučili prvoplasiranu ekipu. Krenuli su domaći furiozno i nakon 9 minuta igre imali 5:2. U 17. minutu su gosti prvi put izjednačili a potom u 25. prvi put došli do vođstva (10:11). Narednih 5 minuta vodila se velika borba. Prednost je bila na strani gostiju ali je Topličanin imao snage da ostane u utakmici. Drugo poluvreme su otvorili gosti i poveli 13:14 a potom je usledila serija domaće ekipe (17:14). Izabranici Miljana Manića su imali prednost sve do 51. minuta kada ponovo gosti iz Zubinog Potoka preokreću rezultat i u 57. minutu dolaze do pobede preko Aleksića. Kod gostiju najefikasniji je bio Nemanja Aleksić sa 9 golova dok je u domaćoj ekipi takođe 9 puta bio precizan Stefan Stefanović. Za igrača utakmice izabran je golman domaće ekipe Stefan Jovanović koji je bio veoma dobar na ovoj utakmici. Arbitri su bili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Dejan Milenković takođe iz Jagodine.

28.02.2021. – 17:00 RK Bela Palanka - RK Jastrebac 31:37 (14:17)

Da je ekipa Bele Palanke u problemu pokazala je još jedna utakmica. Nakon neodigrane utakmice protiv Zubinog Potoka, rukometaši Bele Palanke su poklekli protiv ekipe Jastrepca iz Blaca. Vladimir Nikolić je na teren izveo 12 igrača baš kao i trener Blaca Nemanja Todorović. Blačani su startovali veoma dobro i već nakon 5 minuta igre imali 0:4. Do 15. minuta je sjajno funkcionisala igra gostiju a potom Bela Palanka odlazi na jednominutni odmor. Do 24. minuta su domaći uspeli da smanje rezultatski zaostatak (11:13) a potom stignu na samo gol zaostatka (13:14). Ostalo je još 3 minuta do kraja prvog dela. Gosti prebacuju u stepen više i serijom golova “prave” +3. U drugom delu bilo je zanimljivo svega 10ak minuta a potom totalnu kontrolu preuzimaju igrači Jastrepca i na kraju slave pobedu rezultatom 31:37. Kod domaćina 5 pogodaka su upisali Vladimir Janković, Ivan Veljković i Nikola Pavlović. Kod gostiju najjača karika bio je Aleksandar Stepanović sa 10 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice.

27.02.2021. – 18:00 RK Žitorađa - RK Metalac 24:30 (10:13)

Rukometaši Metalca su nastavili pobednički niz. Nakon pobede nad Jagodinom u svojoj hali na redu je bilo gostovanje u Žitorađi kod istoimene ekipe gde je upisana očekivana pobeda. Žitorađani nakon ovog poraza imaju veoma male šanse da izbore opstanak jer do sada nisu upisali nijednu pobedu dok je Metalac siguran sa 12 osvojenih bodova. Što se tiče ove utakmice pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje. Gosti su u 17. minutu imali 3:7. U par navrata domaćin je uspeo da smanji prednost ali to nije bilo dovoljno. U drugom poluvremenu slična igra. Do 50. minuta je terenom gospodarila ekipa Metalca a potom zasluženo slavila rezultatom 24:30. Kod domaćina po 5 golova su postigli Mateja Stojanović i Andrej Nedeljković dok je u ekipi Metalca 7 puta bio precizan Nemanja Đorđević. Za igrača utakmice proglašen je iskusni golman Nenad Lekić. Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva dok je kontrolu suđenja vršio Milan Savković iz Kragujevca.

28.02.2021. - 19:00 RK Jagodina - RK Priboj 30:26 (16:12)

U okviru 11. kola Super B lige “Istok - Zapad” “ćurani” su savladali ekipu Priboja i tako posle 4 kola ubeležili pobedu. Haris Strujić je u Jagodinu doputovao sa 13 igrača što nije bilo dovoljno da se zapreti Jagodincima. Iako imaju velike probleme sa povredama, domaći rukometaši su sjajno startovali i nakon 8 minuta imali +4 (5:1). Održavali su tu prednost domaći ali je u jednom trenutku proradila ekipa iz Priboja i pokušala da zapreti. Brzo je tajm - aut zatražio Marko Marković. To je urodilo plodom i na poluvreme se odlazi sa 16:12. U drugom poluvremenu nije bilo dileme. Jagodinci su držali odstojanje a Pribojci nisu imali snage te je na kraju zaslužeo slavio sastav iz Jagodine rezultatom 30:26 (16:12). Kod gostiju najefikasniji je bio Marko Ćirković sa 11 pogodaka dok je u domaćem sastavu 9 golova postigao Ljubodrag Matić. Za igrača utakmice proglašen je golman Jagodine Jovan Radisavljević. Utakmicu su sudili Nikola Bakmaz i Branko Radaković iz Novog Sada. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

27.02.2021. – 19:00 RK Vranje 1957 - RK Hajduk Veljko 23:28 (12:13)

Rukometaši Vranja su na svom terenu imali veoma težak zadatak. Posle tesnog poraza od Priboja dočekali su veoma kvalitetnu ekipu Hajduk Veljka iz Negotina koja je slavila na jugu Srbije rezultatom 23:28 (12:13) i tako ostala tik iza Mokre Gore. Negotinci su znali da ekipa Vranja nije za potcenjivanje pa su morali da igraju baš onako kako znaju. Gledali smo egal 15ak minuta a potom su Negotinci otišli na +3 (6:9). Usledilo je opuštanje što su pametno kaznili Vranjanci i poravnali rezultat u 28. minutu (11:11). Nije želeo Darko Bećirić da zatraži tajm - aut pa se na poluvreme odlazi sa “samo” +1 za goste. Ni u drugom poluvremenu gosti nisu mogli tek tako lako da prelome utakmicu. Mučila ih je ekipa Vranja i tek u 53. minutu stižu do osetljivije prednosti (20:25). Kako je vreme odmicalo, Negotinci su spuštali ritam i mirno priveli utakmicu kraju. Kod domaćina najefikasniji je bio Stefan Pavlović sa 8 golova. U pobedničkom sastavu Stefan Andrijević je postigao 6 golova a za igrača utakmice proglašen je iskusni Miljan Genčić koji je bio precizan 3 puta. Utakmicu su sudili Dušan Stojković i Nenad Nikolić iz Niša i Leskovca. Delegat je bio Aleksandar Tasić iz Vranja.