Gradištanci jesenji prvaci

Vojvodina iz Bačkog Gradišta jesenji prvak vojvođanskog "severa"

Zahvaljujući ubedljivoj pobedi (5:0) u Crvenki protiv istoimene ekipe i boljoj gol razlici od Bajše, Vojvodina iz Bačkog Gradišta je sa 38 bodova jesenji prvak vojvođanskog "severa". Imajući u vidu da su tokom najvećeg dela aktuelne prvenstvene trke bili lideri, zasluženo će prezimeti na prvom mestu.

- Nismo bili, baš, ovoliko ambiciozni na početku sezone, jer smo želeli da budemo visoko plasirani, konkretno među prve tri ekipe, a ispalo je bolje od očekivanog. Naravno, nemamo ništa protiv jesenjeg epiloga. Znamo da će proleće biti daleko, daleko teže, ali ima dosta do tog vremena. Sada je vreme da se odmorimo i uživamo u pogledu ka tabeli, veli najmlađi trener u ligi najstarijeg kluba imena Vojvodina Lazar Dabižljević.

Što se tiče utakmiceu Crvenki, Voša je nastavila s efikasnom igrom. Postigla je pet golova, mogla je i više, a nije primila nijedan. Finiš prvenstvene trke je za ponos. U tri utakmice, od kojih dve u gostima, ostvarena je gol razlika 15:1. Istina, igrali su sa ekipama iz „donjeg doma“, ali to je sada manje važno. Golovi se jednako broje i zahvaljujući njima oni se "baškare" na tronu.

"Snajperista" Bratislav Jelić je otvorio seriju golova usedmom minutu, nastavio je Miodrag Pelengić u 16, a Nenad Vinović je postigao treći gol u poslednjem minutu prvog dela utakmice u Crvenki. Isti igrač je bio precizan i u 54, a konačan rezultat postavio je Lazar Vranješ deset minuta kasnije. Trener Lazar Dabižljević ukazao je u „najslađem selu“ priliku sledećem sastavu: Milovanov, N. Ćulum (od 46. Stefanov), Kudrić, Bilbija (od 28. Marković), Preradov, Đekić, Dabižljević, Vinović, B. Ćulum (od 66. Preradov), Pelengić, B. Jelić (od 60. Vranješ).

Bojan Bilbija je imao kapitensku karijeru u Vojvodini iz Bačkog Gradišta

Nije uspeh Vojvodine ostao nezapažen u Bačkom Gradištu. Ljubitelji fudbala priredili su im srdačan doček iz Crvenke. Ali, uvek ima neko ali... Utakmicom u Crvenki kapiten Bojan Bilbija je okončao karijeru u Vojvodini. Zbog lakše povrede teren je napustio već u 28. minutu. Igrači su se oprostili od kapitena prigodnim poklonima, a rukovodstvo će to tek da uradi. Razmišlja se i o tome da se u nedelju odigra prijateljska utakmica na kojoj bi se Bilbija zvanično oprostio od kluba u kojem je doživeo lepe sportske trenutke, ali je još uvek neizvesno dali će moći dase pronađe rival. U svakom slučaju, veliko "HVALA" Bojanu Bilbiji, koji je svojim igrama i ponašanjem dao ogroman doprinos „renesansi“ fudbala u Bačkom Gradištu.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša
Radnički (S) 1 : 5 Vojvodina (T)
Srbobran 1 : 1 OFK Vrbas