Kragujevčani "overili" jesenju titulu

Današnjom pobedom nad ekipom Budućnosti iz Dobanovaca na “Čika Dači” - 2:0 (1:0), fudbaleri Radničkog 1923 su kolo pre kraja prvog dela sezone u Prvoj ligi Srbije osigurali zvanje jesenjeg prvaka.

Kragujevački tim je u današnju utakmicu ušao značajno oslabljen. Pored povređenog Avrama i suspendovanog Ćirovića, zbog zdravstvenih tegoba izostala su trojica najiskusnijih igrača u redovima ekipe sa “Čika Dače” Marko Mirić, Stevan Kovačević i Nemanja Tomić. Zdravstveni problemi nisu mimoišli ni šefa struke “crvenih” Aleksandra Lintu, koga je danas uspešno odmenio njegov prvi saradnik Nemanja Kaćanski.

Uoči samog početka utakmice, minutom ćutanja odata je pošta blaženopočivšem patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Irineju Gavriloviću, koji je izgubio životnu bitku sa koronavirusom.

Brojni izostanci igrača, prouzrokovali su iznuđena rešenja u svim linijama kragujevačkog tima. To su pokušali da iskoriste gosti, koji su na samom početku utakmice visokim presingom nastojali da pritisnu zadnju liniju Kragujevčana.

Ipak, prvi do prilike za gol dolaze “crveni”. Ilić je u 3. minutu utakmice inicirao munjevit kontranapad uposlivši hitronogog Varjačića, koji se kao brzi voz stuštio po desnoj strani, a onda uputio oštar centaršut u kazneni prostor Dobanovčana. Lopta je prošla pokraj nekolicine igrača oba tima i došla na drugu stativu do levog beka Radničkog 1923 Igora Vićentijevića, koji je odmah po prijemu uputio udarac ka golu gostiju, ali je mladi golman Budućnosti Jovan Trnić bio dobro postavljen i uspeo je da izbaci loptu u korner.

Šest minuta kasnije popustila je odbrana Dobanovčana. Ponovo je Varjačić uputio upotrebljiv centaršut sa desne strane, Nikodijević spustio loptu glavom Rađenu, kome nije bilo teško da sa nekih pet metara pogodi gol rivala.

Primljeni pogodak propisno je uzdrmao goste iz Dobanovaca, koji su počeli da iskazuju sve veću nesigurnost, naročito u fazi defanzive.

Tako je nakon greške Smiljanića u 26. minutu do lopte došao Ognjen Ilića, koji je odmah uposlio Todorovića, ali je mladi fudbaler Radničkog 1923 traljavo šutirao, pa je golman Trnić bez većih problema sačuvao svoj gol.

Prvi udarac u okvir gola Kragujevčana fudbaleri Budućnosti uputili su u 28. minutu preko Smiljanića, koji je sa udaljenosti od preko dvadeset metara pokušao da iznenadi Raičevića.

Lepu priliku da udvostruče prednost “crveni” su propustili 31. minutu. Danas izuzetno raspoloženi Vićentijević uspeo je da protne loptu pored dvojice protivničkih igrača i prosledi je do Nikodijevića, koji sa desetak metara šutira tik pored stative. Samo minut kasnije još jedan dobar prodor Vićentijevića po levoj strani, ali i prejaka lopta za Rađena.

Beležimo potom pokušaj Ivančevića posle kornera koji je izveo Luković, kao i udarac Ilića na drugoj strani, ali bez promene rezultata. Tako se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina od 1:0.

Varjačić je na startu drugog poluvremena testirao golmana Budućnosti Trnića, koji se tom prilikom nije dao iznenaditi. Desni bek Radničkog 1923, koji je danas dobio nešto ofanzivniju ulogu na terenu, zapretio je i u 52. minutu, kada je iz srca šesnaesterca šutirao preko gola.

Opasno je bilo pred golom Radničkog 1923 posle kornera za goste u 63. minutu. Raičević je nakratko ispustio loptu, ali do nje srećom nije uspeo da dođe najbolji strelac Dobanovčana Dobrijević.

Period monotonije na terenu prekinut je u 69. minutu, kada je Slađan Nikodijević uspeo da stigne dubinsku loptu upućenu od strane Ognjena Ilića, a zatim se oslobodio čuvara i rutinskom egzekucijom duplirao prednost kragujevačkog tima.

Mogli su gosti samo dva minuta kasnije da se rezultatski vrate u igru, ali je udarac Nikole Anđelkovića sa ivice šesnaesterca zaustavila stativa.

Odličnu šansu da dodatno uveća prednost svog tima propustio je štoper Radničkog 1923 Stefan Filipović u 76. minutu, kada je iz izgledne pozicije pred golom Dobanovčana šutirao pored stative.

Pokušao je potom Varjačić u 81. minutu iz slobodnog udarca, ali nije bio dovoljno precizan, dok je na drugoj strani svoj udarac sa distance oprobao Janjić, međutim lopta je tom prilikom završila u gol-autu.

Do kraja utakmice beležimo još pokušaje Filipa Markišića iz prekida i Đurađa Dobrijevića posle kornera, koji nisu doneli promenu rezultata, pa je tako kragujevački tim potpuno zasluženo upisao svoj dvanaesti trijumf ove jeseni.

Kolo pre kraja prvog dela sezone u Prvoj ligi Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 nalaze se na čelu prvoligaške tabele sa osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Kabel, koji svoju utakmicu 16. kola igra u nedelju. Bez obzira na ishod te utakmice, jasno je da će Kragujevčani početak prolećne sezone dočekati na liderskoj poziciji.

Do odlaska na zasluženu pauzu, fudbalere Radničkog 1923 očekuje još samo gostovanje Jagodini narednog vikenda.

RADNIČKI 1923 - BUDUĆNOST 2:0 (1:0)

Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Predrag Janjuš (Pančevo). Pomoćnici: Dejan Potočan (Vršac), Nikola Milosavljević (Beograd). Strelci: Rađen u 9. i Nikodijević u 69. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Aleksijević (Radnički 1923), Tasić, Jeličić (Budućnost).

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Vićentijević (od 90. Dukić), M. Vidović, Filipović, U. Vidović, Aleksijević, Varjačić, Todorović (od 77. Maksimović), Ilić (od 90. Milikić), Nikodijević (od 87. Simović).

BUDUĆNOST: Trnić, Lučić (od 60. Anđelković), Smiljanić, Luković, Jeličić, Janjić, Milijašević (od 46. Tasić), Vuković (od 46. Markišić), Ilić (od 77. Valijant), Ivančević (od 87. Ranković), Dobrijević.