Retrospektiva: Super B liga "Istok – Zapad" – 7. kolo

15. 11. 2020. – 19: 00 RK Jagodina – RK Topličanin 29: 27 (14: 11)

Rukometaši Jagodine su u okviru 7. kola Super B lige „Istok - Zapad“ dočekali ekipu Topličanina koja se posle 6 odigranih utakmica nalazi na pretposlednjoj poziciji sa 3 boda (pobeda, nerešeno i 4 poraza – imaju utakmicu manje). Jagodinci su znali da iskoriste pun roster i od početka su krenuli da rešetaju gol Uroša Taškovića (3: 0 – 5. minut). Do 11. minuta sve je išlo na ruku Jagodincima (7: 2) ali je ubrzo prvi tajm aut zatražio strateg gostujuće ekipe Miljan Manić. Konsolidovala se ekipa iz Prokuplja i polako je počela da „topi“ prednost „Ćurana“ da bi se na veliki odmor otišlo sa +3 za domaću ekipu. U drugom delu izabranici Marka Markovića su dodali gas i u 35. minutu imali 18: 13 a potom u 45. minutu i 24: 18. Znali su Jagodinci da ova utakmica puno znači i jednoj i drugoj ekipi jer su u prošlom kolu obe ekipe doživele poraz. Kao pobednik je izašla Jagodina a velika zamerka malobrojne publike je opuštanje gde su dozvolili da gosti dođu do -2 iako je utisak bio totalno drugačiji. Spomenimo i povratnika rukometu. U pitanju je nekadašnji golman Jagodine Marko Drašković koji je bio izvanredan na golu Topličanina. Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Milosavljević sa 6 golova dok je 5 dodao Stefan Stojanović. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Bojan Avramović sa 6 golova i time je zaslužio epitet najbolji igrač utakmice. Jagodina sada ima 3 pobede i 4 poraza (6 bodova) gde se nalazi na 8. mestu Super B lige „Istok – Zapad“. Sudije na ovoj utakmici bili su Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške dok je delegat bio Boris Ivanović iz Beograda.

13. 11. 2020. – 20: 00 RK Žitorađa – RK Bela Palanka 24: 37 (14: 16)

Rukometaši Žitorađe i Bele Palanke nisu imali puno odmora. Prošlo je tačno 2 dana od njihovih duela. Žitorađani su dočekali veoma zanimljivog protivnika koji je u prošlom kolu slavio protiv Jagodinaca pa je seriju sada produžio na dve pobede rezultatom 24: 37 (14: 16). Žitorađa je krenula utakmicu sjajno kao i u većini slučajeva i u 15. minutu su imali prednost od +3 (8: 5). Brzo su se u utakmicu vratili izabranici Vladimira Nikolića i u 20. minutu imaju nerešen rezultat 10: 10 a potom sledi iskustvo protiv mladosti kada sve ide u korist gostiju pa se na poluvreme odlazi sa +2. U drugom delu utakmice prednost je samo rasla te Žitorađani nisu imali puno šanse da pariraju protivniku. U 50. minutu moglo je da se nasluti ko će odneti bodove (20: 30) da bi se do kraja igralo nešto ofanzivnije i belopalanački rukometaši slave ubedljivu pobedu 24: 37. Kod domaćina Filip Mladenović je postigao 8 golova dok je 5 dodao Blagoje Marković. Kod gostiju Luka Potkonjak je postigao 10 golova dok je jedan manje dodao iskusni Ivan Veljković. Za igrača utakmice proglašen je golman gostiju Miloš Lazić. Službena lica bila su iz Leskovca, sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković dok je kontrolor bio Vladimir Stojanović.

14. 11. 2020. – 18: 00 RK Priboj – RK Zlatar 28: 24 (11: 12)

Rukometaši Priboja su u okviru 6. kola Super B lige dočekali ekipu Zlatara iz Nove Varoši i upisali 2. pobedu iz 7 utakmica. Krenuo je domaćin preko Vukovića i povratnika iz Novog Pazara, Irnesa Hadžovića ali je u 11. minutu Zlatar izjednačio (3: 3). Malo golova je „palo“ u prvom poluvremenu gde smo videli dosta odbrana ali i dosta grešaka u napadu što se tiče obe ekipe. Tek u drugom delu domaćin se konsolidovao i hrlio ka veoma značajnim bodovima. Gosti su imali prednost do 34. minuta a onda Priboj pravi seriju od 5 golova i dolazi do 21: 16. Nastavili su rukometaši Priboja u svom ritmu i u 52. minutu imali +5 gde je jedino logično rešenje bilo da bodovi ostanu u Priboju. Na kraju 28: 24. Kod gostiju po 5 golova su postigli Boris Zečević i Đorđe Rakonjac. Kod domaćina Pavle Vuković se u listu strelaca upisao 12 puta dok je za igrača utakmice proglašen Irnes Hadžović sa 4 gola. Utakmicu su sudili Bojan Dauti i Uroš Minić iz Beograda dok je delegat bio Goran Sokolović iz Kraljeva.

14. 11. 2020. – 19: 00 RK Vranje 1957 – RK Mokra Gora 25: 30 (12: 17)

Rukometaši Mokre Gore nakon što nisu mogli da odigraju derbi protiv Kuršumlije u Zubinom Potoku (nije Kuršumliji dozvoljeno da uđe na teritoriju Kosova) gostovali su kod uvek nezgdone ekipe Vranja koja je do sada pokazala veliki potencijal. Ipak veliko iskustvo koje poseduje ekipa iz Zubinog Potoka je presudilo pa je na kraju stojalo na semaforu 25: 30 (12: 17). Utakmica u Vranju je bila neizvesna svega 10 minuta a zatim gosti prave seriju od 5 golova i odlaze na 4: 9. Zatražio je trener Vranja Darko Stanojković minut odmora kako bi konsolidovao svoju ekipu i vratio je u kolosek. Tajm aut nije urodio plodom te su gosti nastavili svoj ritam i na kraju prvog dela imali 12: 17. Simović (2x) i Đukić su otvorili durgi deo te je rezultat u 38. minutu bio 12: 20 gde je moglo da se pretpostavi kome će otići bodovi. Održavali su gosti odstojanje a oko 52. minuta Zlatko Petronijević je uveo u igru igrače koji imaju nešto manju minutažu pa su Vranjanci uspeli da smanje zaostatak na -5. Kod domaćina Stefan Pavlović i Sava Tašković su postigli po 6 golova. U gostujućoj ekipi najjača karika je bio kapiten Branislav Stanković sa 9 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice. 7 golova je dodao Andrej Biševac. Službena lica bila su iz Leskovca, sudije Danijel Stanković i Marjan Stefanović dok je kontrolor bio Slobodan Tasić.

14. 11. 2020. – 19: 00 RK Kuršumlija – RK Jastrebac 40: 30 (17: 15)

Kuršumlija je u svojoj hali dočekala ekipu Jastrepca iz Blaca i posle 60 minuta borbe zasluženo slavila rezultatom 40: 30 (17: 15). Ovaj lokalni derbi (derbi samo po kilometraži – Kuršumlija – Blace 23km) apsolutno je pripao domaćinu koji je posle nešto lošijeg starta (0: 3, 2: 6) krenuo furiozno i do poluvremena pronalazio nedostatke koje poseduje novajlija iz Blaca. Pokušali su gosti da zadže isti ritam u drugom delu ali četa Avrama Ilića to nije dozvolila te je u 34. minutu imala 21: 16 a potom u 38. i 28: 18. Kako je vreme prolazilo Kuršumlija je svoju prednost povećavala da bi na kraju zasluženo slavila sa +10. Kod gostiju standardno dobri su bili Dragan Ranđelović sa 7 i Darko Hadžić sa 6 golova. Kod domaćina Dušan Ilić je bio precizan čak 12 puta i proglašen je za igrača utakmice. Stefan Jovanović je postigao 10 dok je 2 manje dodao Nemanja Milenković. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša dok je delegat bio Aleksandar Tasić iz Vranja.

14. 11. 2020. – 18: 00 RK Hajduk Veljko – RK Metalac 30: 30 (16: 13)

Rukometaši Hajduk Veljka iz Negotina su u svojoj hali dočekali ekipu Metalca iz Kraljeva i neočekivano remizirali sa novajlijom 30: 30 (16: 13). Rukometni analitičari su ovde dali prednost Negotincima ali su oni ponovo upisali remi, i to iz 7 utakmica dva puta. Krenuli su izabranici Ilića i Bećirića veoma ofanzivno baš kao što su treneri i tražili te su u 26. minutu imali 13: 9 a do kraja su stigli do 16: 13. Drugi deo utakmice bio je veoma zanimljiv. Od 16: 14 brzo su Kraljevčani napravili 20: 20 ali je iskustvo koje poseduje domaćin došlo do izražaja u 49. minutu (26: 22). Tu je usledilo opuštanje što su gosti iskoristili i u 52. minutu imali samo jedan gol zaostatka. Do kraja nije ostalo mnogo, golovi su se ređali i na jednoj i na drugoj strani a presudni trenuci bili su početkom 57. minuta kada su mnogi pomislili da je kraj (30: 28). Prvo je Goran Veselinović zatražio tajm aut a potom i Miroslav Ilić. Gol za nerešeno postigao je igrač Metalca Nemanja Đorđević i tako “iznenadio” ekipu Hajduk Veljka. Kraljevčane su do velikog boda predvodili Nenad Stanojčić sa 10 golova i Branko Veljović sa 8 koji je proglašen za igrača utakmice. Kod gostiju Aleksandar Kerić je postigao 9 dok je 5 dodao Nikola Ranđelović. Službena lica bila su iz Kragujevca. Alesandar Rilak i Nemanja Živić su delili pravdu dok je kontrolu vršio Zdravko Matović.