Retrospektiva: Super B liga "Istok – Zapad" – 6. kolo

11.11.2020. – 19:00 RK Bela Palanka – RK Jagodina 31:28 (16:13)

U hali “Banjica” u Beloj Palanci snage su odmerili rukometaši Bele Palanke i Jagodine gde su domaći rukometaši upisali 3. pobedu iz 6 utakmica. Jagodinci su doputovali u Belu Palanku u punom sastavu gde su hteli da ponove uspeh od prošle godine kada su porazili rukometaše Bele Palanke. Ovoga puta to nije bio slučaj jer je trener Vladimir Nikolić spremio svoju ekipu za veliki izazov pa su bodovi zasluženo ostali u Beloj Palanci. Bela Palanka je utakmicu otvorila preko Veljkovića i Milanovića da bi Jagodinci uzvratili sa 2 gola Aleksandra Stanojevića sa penala. Jedni drugima su opipavali puls i tražili koja je strana slabija te je to trajalo svega 20ak minuta kada je Bela Palanka krenula veoma ofanzivno i u 23. minutu imala 14:9. Nisu se predali “Ćurani” brzo su vratili na 14:12 ali je iskusna ekipa sa juga Srbije ponovo krenula u svom ritmu i na poluvreme otišla sa +3. Drugo poluvreme Jagodinci su želeli da naprave iznenađenje ali za to nisu imali snage. Usledili su veliki promašaji što je domaćin kontrama i polukontrama znao da kazni. Imali su Belopalančani i +7 pa je u igru Vladimir Nikolić uveo nešto mlađe igrače pa je Jagodina uspela da smanji na kraju i rezultat je na semaforu bio 31:28. Kod gostiju najefikasniji je bio Marko Stevanović sa 7 pogodaka. Kod domaćina Nikola Pavlović je bio najefikasniji sa 7 pogodaka. Iako je doživeo tešku povredu glave (pucanje arkade) nastavio je utakmicu gde je zaslužio epitet najboljeg. Utakmicu su sudili Leskovčani Dušan Cvetković i Igor Nikolić dok je delegat bila Valentina Stanković iz Niša.

11.11.2020. – 20:00 RK Zlatar – RK Žitorađa 42:26 (18:16)

Rukometaši Zlatara su u okviru 6. kola koje se igralo ove srede ugostili veoma mladu ekipu Žitorađe koja i dalje ne zna za pobedu. Zlatar je ovoga puta bio ubedljiv 42:26 (18:16). Mijomir Maljević je put Nove Varoši krenuo sa 10 igrača što je pokazalo veoma loše drugo poluvreme kada su Žitorađani uspeli da postignu samo 10 golova. Do 7. minuta Žitorađa je vodila ali onda je na scenu stupilo veliko iskustvo domaćih rukometaša gde su iz minuta u minut povećavali svoje vođstvo da bi na poluvreme otišli sa suficitom od 2 gola. Tražio je od svojih momaka Maljević da se ne predaju ali kako je vreme odmicalo Zlatar je povećavao svoju prednost te je na kraju zasluženo slavio protiv “fenjeraša” 42:26. Kod  gostiju Dejan Ilić je postigao 8 golova. U domaćem sastavu Nemanja Bojanović je postigao 14 golova a 10 je pridodao Boris Zečević. Za igrača utakmice proglašen je Mladen Bujišić sa 7 golova. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače a kontrolu je vršio Petar Vukojičić iz Požege.

11.11.2020. – 19:00 RK Jastrebac – RK Hajduk Veljko 26:27 (13:11)

Veoma zanimljivu utakmicu 5. kola Super B lige “Istok - Zapad” smo gledali u Blacu gde je Jastrebac u svojoj hali “Čika Duško Jovanović” dočekao favorita za ulazak u ARKUS ligu. Znali su Blačani da će ovo biti veoma težak meč iako su tek ušli u Super B ligu. Ova ekipa je do sada ubeležila 3 pobede i 3 poraza dok je Hajduk Veljko na 5 pobeda i jedan nerešen ishod. Krenuo je Jastrebac serijom 4:0 i iznenadio Negotince pa je ubrzo Darko Bećirić zatražio tajm aut kako bi konsolidovao svoju ekipu. Nastavili su Blačani u svom ritmu nisu marili za to što igraju protiv Hajduk Veljka pa su iz minuta u minut povećavali svoju prednost na oduševljenje nekoliko gledalaca u hali. Iako je sve bilo na strani Jastrepca u drugom poluvremenu se desio neverovatan pad što je iskustvo Negotinaca iskoristilo i i u 39. minutu preko Andrijevića stižu prvi put do vođstva na ovoj utakmici te ga održavaju do samog kraja gde je rezulat glasio 26:27 (13:11). U poraženoj ekipi Aleksandar hadžić je postigao 8 golova a sa isto toliko pogodaka ga je pratio Dušan Andrejić. Kod gostiju po 6 puta su se upisivali Aleksandar Ćirić i Nikola Stanojčić koji je proglašen za igrača utakmice. Sudije su bile iz Bačke Palanke (Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić) dok je delegat Nebojša Vidanović iz Niša.

11.11.2020. – 19:30 RK Metalac – RK Priboj 30:22 (15:10)

Rukometaši Metalca bili su uspešni na svom tenu tako što su pobedili ekipu Priboja rezultatom 30:22 (15:10) i tako upisali 2. pobedu u Super B ligi. Startovali su izabranici Gorana Veselinovića solidno, tražili su rupe u odbrani ali i napad je bio takoreći solidan. Priboj je odigrao prvih 20ak minuta veoma dobro, borio se sa kvalitetnom ekipom Metalca a prvi pad smo videli kada je rezultat bio 10:5 za domaću ekipu. Do kraja poluvremena Kraljevčani su držali sve u svojim rukama i imali suficit od 5 golova. Drugi deo su otvorili furiozno serijom od 4 gola pa je rezultat bio 19:10 u 38. minutu gde su mnogi mogli da naslute kako će proći ekipa Harisa Strujića u novoj hali Ribnica. Oko 50. minuta Goran Veselinović je uveo u igru igrače sa nešto manjom minutažom pa su na kraju domaći slavili sa 30:22. Kod gostiju najviše pogodaka je postigao Andrija Cvrkotić (6). U domaćoj ekipi Branko Veljović je bio precizan 8 puta i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Branislav Nenadić i Darko Stefanović a delegat je bio Goran Sokolović.

11.11.2020. – 19:30 RK Topličanin – RK Vranje 1957 30:31 (16:15)

U okviru 6. kola Super B lige “Istok - Zapad” rukometaši Topličanina su ugostili ekipu Vranja i izgubili minimalnom razlikom 30:31 (16:15). Obe ekipe su imale pun roster a mnogi su najavili da će ovo biti veoma zanimljiv duel. Gosti su utakmicu otvorili preko Stanojkovića i Antića da bi se rukometaši Topličanina u utakmicu vratili u 7. minutu Jovanovića. Do 18. minuta gledali smo gol za gol a zatim Vranje ponovo stiče prednost +2 (8:10 – 22. min). Održavali su Vranjanci ovu prednost sve do 28. minuta kada domaćin ulazi u sjajan ritam i pravi seriju od 3 gola i na poluvreme odlazi sa prednošću od jednog gola. Milosavljević je otvorio drugi deo utakmice ali je posle 4 minuta Vranje ponovo stiglo do prednosti koju održava sve do kraja utakmice i nosi veoma značajna dva boda iz Prokuplja. Kod domaćina najefikasniji je bio Nikola Milosavljević sa 7 golova dok je kod gostiju takođe 7 postigao Sava Tašković koji je proglašen za igrača utakmice. Službena lica bila su iz Niša, sudije Luka Petrović i Jovan Cvetković dok je kontrolor bio Milan Rakić.

RK Mokra Gora – RK Kuršumlija (ODLOŽENO)