Retrospektiva: Super B liga "Istok – Zapad" – 4. kolo

RK Zlatar – RK Jagodina 30:27 (14:14)

Rukometaši Zlatara iz Nove Varoši ugostili su na svom terenu ekipu Jagodine i slavili rezulatom 30:27 (14:14) posle veoma teških 60 minuta igre. Rukometaši Jagodine su otvorili utakmicu preko Barbateskovića i Jelića da bi u 5. minutu Zlatar izjednačio preko kapitena Zečevića a potom prešao u vođstvo (4:2). Najraspoloženiji kod Jagodinaca Mihajlo Stevović je projektilom smanjio zaostatak na -1 ali brzo je Zlatar prebacio u stepen više i u 10. minutu imao u svojim rukama +3 (6:3). Vodili su domaći sve do 22. minuta kada je Jagodina ponovo izjednačila rezultat preko Stanojevića. U 26. minutu preko Veselina Jelića Jagodina dolazi do vođstva a na poluvreme se odlazi nerešenim rezultatom (14:14). “Ćurani” su nešto lošije ušli u drugo poluvreme. Samo 4 minuta je trebalo ekipi Zlatara da pronađe “rupe” u odbrani i da krene baš onako kako zna. Napravili su seriju od 6 golova (22:16). Ćurani su pokušavali na sve načine da vrate veliki zaostatak. U 55. minutu u utakmicu se “ušunjala” neizvesnost kada su gosti prišli na -2. Igrači Vladimira Đenića postigli su 2 vezana pogotka preko Bojanovića i Veljkovića gde je zvanično moglo da se kaže da će bodovi ostati u Novoj Varoši. Kod gostiju najefikasniji je bio Mihajlo Stevović koji je pogađao 9 puta mrežu gostiju, pratili su ga sa 5 Nemanja Jovanović i sa po 4 Veselin Jelić i roviti Luka Božanić. Kod domaćina najefikasniji sa 7 pogodaka bio je Nemanja Bojanović, po 6 su postigli igrač utakmice Nikola Veljković i kapiten Boris Zečević. Utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca dok je kontrolor bio Petar Vukojičić iz Požege.

29.10.2020. – 20:00 RK Mokra Gora – RK Priboj 29:19 (18:7)

Rukometaši Mokre Gore iz Zubinog Potoka su nastavili u pobedničkom ritmu. “Žrtva” ovoga puta bila je ekipa RK Priboj koja je poražena na Kosovu rezultatom 29:19 (18:7). Pavle Vuković iz gostujuće ekipe je otvorio utakmicu sjajnim golom ali ubrzo je krilni igrač domaće ekipe Andrej Biševac poravnao rezultat i tada je krenul apsolutna dominacija domaće ekipe. U 14. minutu prvi tajm aut je zatražio trener gostujuće ekipe Haris Strujić kako bi prekinuo seriju pogodaka ali to nije urodilo plodom. Nakon 10 minuta od tajm auta Mokra Gora dolazi do osetnije prednosti (14:6), Saša Milinković smanjuje rezultatski zaostatak ali igrači Zlatka Petronijevića prebacuju u stepen više i do poluvremena nisu dozvoli rukometašima Priboja da pogode gol. Postižu 4 vezana gola i na poluvreme odlaze rezultatom 18:7. Drugi deo igre otvara Priboj sa 3 vezana pogotka a Mokra Gora +10 vraća u 37. minutu preko Nenada Đukića. Do kraja utakmice domaćin je držao odstojanje i sačuvao bodove na svom terenu. Na kraju zasluženih 29:19 (18:7). Kod poražene ekipe Mihajlo Ristić je pogađao 6 puta dok je 5 puta bio precizan Saša Milinković. Za igrača utakmice proglašen je Andrej Biševac koji je pogađao gol Priboja 12 puta. Nemanja Aleksić je postigao 5 golova. Arbitri ove utakmice bili su Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka. Delegat je bio Zdravko Matović iz Kragujevca.

31.10.2020. – 19:00 RK Jastrebac – RK Metalac 27:23 (12:9)

U sportskoj hali “Čika Duško Jovanović” u Blacu odigrana je utakmica između novajlija u Super B ligi između Jastrepca i Metalca iz Kraljeva gde su domaći posle velike borbe slavili rezultatom 27:23 (12:9). Znali su rukometaši Gorana Veselinovića da su ovakve utakmice veoma nepredvidive i da će utakmica biti veoma teška. Utakmicu je otvorio Nenad Stanojčić ali je ubrzo rezultat poravnao Aleksandar Hadžić. Sve do 25. minuta gledali smo egal a onda su na scenu stupili “jastrebovi” koji su prvo preokrenuli rezultat a potom na poluvreme otišli nešto osetnijom gol razlikom. Drugi deo otvara Nemanja Todorović ali ubrzo je uzvratio Nenad Stanojčić.U 38. minutu gosti su imali šansu da dođu do izjednačenja ali ponovo su se u utakmicu vratili domaći i polako počeli da prave nedostižnu gol razliku. Do kraja nije bilo dileme kome će pripasti bodovi. Blačani su ubeležili 2. pobedu u prvenstu iz 4 kola i sada se nalaze na 6. mestu. Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Stanojčić sa 9 golova. Kod domaćina takođe 9 je postigao Dušan Andrejić dok je 5 puta bio precizan Darko Hadžić. Za igrača utakmice proglašen je organizator igre Dragan Ranđelović koji je bio precizan 2 puta. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Dragan Milošević i Marjan Golubović. Kontrolor je bio Slobodan Tasić.

31.10.2020. – 18:00 RK Topličanin – RK Hajduk Veljko 19:26 (8:15)

U okviru 4. kola Super B lige “Istok - Zapad” ekipa Topličanina je u Prokuplju dočekala veoma iskusnu i ovoga puta favorizovanu ekipu Hajduk Veljka iz Negotina gde su ubeležili 2. poraz iz 4. kola. Od samog starta gosti iz Negotina su startovali furiozno što je pokazao semafor u 4. minutu (0:3). Iz minuta u minut povećavali su svoju prednost da bi u 20. minutu imali 6:12 a potom na poluvreme otišli sa 8:15. Nisu dozvolili Darko Bećirić i Miroslav Ilić svojim igračima da se opuste pa su i drugo poluvreme odigrali baš onako kao što znaju. Već u 48. minutu bilo je jasno da će bodovi otići u Negotin. Na kraju 19:26. Kod domaćina 5 puta je bio precizan Lazar Mladenović a 4 gola je postigao Nikola Milosavljević. Kod domaćina standardno dobar je bio Vladimir Petrović koji je postigao čak 13 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice. Aleksandar Kerić je dodao 5 pogodaka. Sudijski par koji je na A listi (Branko Radaković i Nikola Bakmaz) nije imao puno posla na ovoj utakmici. Delegat je bio Jovan Jovanović iz Niša.

31.10.2020. – 18:00 RK Bela Palanka – RK Kuršumlija 31:38 (14:19)

U subotu od 18:00 časova odigran je derbi Super B lige “Istok - Zapad” koji je pripao gostima iz Kuršumlije rezultatom 31:38 (14:19). Mnogi su ovo najavili kao veliki derbi, da će biti neizvesnosti ali ta neizvesnost je trajala svega 13 minuta. Furiozno su gosti odrađivali ono što je rekao Avram Ilić i iz minuta u minut pojačavali svoje vođstvo. Iako su došli u Belu Palanku sa 12 igrača Kuršumličani su pokazali da su ozbiljni favoriti za ulazak u viši rang uz ekipu Mokre Gore i Hajduk Veljka. U drugom poluvremenu je “palo” nešto više golova a u 52. minutu (23:33) znalo se ko će osvojiti bodove. Igrači Vladimira Nikolića su na ovoj utakmici bili neprepoznatljivi. Puno promašaja i nerealizovanih udaraca su bili dovoljni gostima da osvoje 2 boda u hali “Banjica”. Kod domaćina Nikola Pavlović je bio precizan 6 puta a sa 5 pogodaka ga je pratio Radisav Stoilković. Kod gostiju 13 pogodaka je postigao Nemanja Milenković koji je proglašen za igrača utakmice. Po 7 golova su dodali Dušan Ilić i Veljko Anisijević. Utakmicu su sudili Leskovčani Dušan Cvetković i Igor Nikolić. Delegat je bio Nebojša Vidanović iz Niša.

01.11.2020. – 19:00 RK Žitorađa - RK Vranje 1957 22:29 (11:15)

U sportskoj hali u Žitorađi sastale su veoma mlade ekipe Žitorađe i Vranja 1957 gde su gosti odneli bodove. Pobedili su rezultatom 22:29 (11:15). Golobradi rukometaši Žitorađe su na svom terenu imali šansu da iznenade takođe mladu ekipu iz Vranja ali to nisu uspeli. Od samog početka Vranjanci su nametnuli svoj ritam koji su održavali do kraja utakmice. Počeli su gosti utakmicu veoma loše i prvo vođstvo su imali tek u 5. minutu. Do 18. minuta Vranje je imalo prednost a onda su Žitorađani preko Filipa Mladenovića vratili utakmicu u egal. To je bio okidač da Darko Stanojković zatraži tajm aut. Nakon jednog minuta odmora Vranje je zaigralo mnogo drugačije i na poluvreme odlazi rezultatom 11:15. U drugom poluvremenu ista pesma. Vranje je pametno održavalo odstojanje i obično je imalo suficit od 2 do 5 gola. Veliki pad u domaćoj ekipi desio se oko 45. minuta kada su dozvolili Vranju da napravi seriju od 4 gola i ode na 18:25. Tada se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje, ostalo je još samo 8 minuta do kraja a Vranje je utakmicu završilo rezultatom 22:29. Najefikasniji kod domaćina bio je Blagoje Marković sa 7 pogodaka dok je 6 upisao Dejan Ilić. Kod gostiju najefikasniji je bio Milan Veljković sa 8 pogodaka, 7 je dodao Sava Tašković a za igrača utakmice je proglašen golman Darko Stošić.