Minimalac "Optičara"

Posle prošlonedeljnog kiksa i poraza u Malom mokrom lugu 2:1, kada su pobedom mogli da zasednu na 1. mesto, Teleoptik je u ˝Zemunelu˝ dočekao šestoplasirani BASK sa Careve ćuprije. Gosti su od samog početka postavili blok na 25-30 metara od svog gola ne retko se branivši sa 9 igrača i orijentisani na kontranapade i dalekometna ubacivanja iz auta Ljube Baranina.

Domaći dolaze u vođstvo u 13. minutu, naime Minić je divno pronašao Stanojevića između tri odbrambena igrača, a on je reagovao na pravi način poslavši loptu iza leđa nemoćnog Koraća. Stanojević je mogao postići drugi pogodak u 18. minutu, na centaršut Markovića glavom je sa 10 metara ciljao donji ugao, Korać se sjajno bacio i izbio loptu u korner. Do kraja poluvremena se više ništa ozbiljnije nije dešavalo te su ˝Optičari˝ na odmor otišli s minimalnom prednošću.

BASK na poluvremenu menja tri igrača i sistem igre, igraju ofanzivnije, a to otvara prostor domaćim igračima da iskoriste svoju brzinu, naročito vihorni Dragić koji u 57. minutu šutira snažno sa oko 20 metara pod prečku, golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbija u korner. U 64. minutu gledamo akciju kao kod prvog gola, Minić je kroz zgusnutu odbranu gostiju ćušnuo loptu do Markovića, s tim što ovaj nije bio precizan, sa oko 12 metara loptu šalje kraj stative.

BASK je totalno bezidejan, za 90 minuta nisu ugrozili protivnički gol, a što nisu otišli kući sa više golova u mreži kriv je izuzetno dobri Korać koji u 89. minutu brani šuteve iz blizine, prvo Markovića, a potom i Dragića, dok se u 3. minutu nadoknade vremena ponovo istakao odbranivši šut Stanojlovića u situaciji jedan na jedan. U sredu se igra vanredno 15. kolo, a Teleoptik ide na Karaburmu renomiranom protivniku, OFK Beogradu, dok BASK dočekuje na svom terenu BSK iz Borče.

TELEOPTIK - BASK 1:0 (1:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Majstorović Marko. STRELAC: Stanojević 13.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: Momčilović i Lekić (Teleoptik), Vučetić, Baranin i Pađen (BASK).
TELEOPTIK: Slavković, Simunović, Krstić, Momčilović (Jevtić), Subotić, Đurković, Dragić, Minić, Stanojlović, Nikolčić (Todorović), Marković (Lekić).
BASK: Korać, Vučetić, Teofilović (Bogdanović), Lukić, Lazarević, Antić, Radičević, Radunović (Vukmirović), Baranin (Mitrović), Mihajlović (Sićović) (Dacić), Pađen.

Radnički (O) 3 : 2 OFK Beograd
Teleoptik 1 : 0 BASK
BSK Borča 3 : 1 Crvena zvezda
Zvezdara 2 : 0 BSK 1925
TEK Sloga 0 : 1 Sremčica
GSP Polet Dorćol 2 : 2 Stepojevac Vaga