Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 3. kolo

25.10.2020. – 19:00 RK Jastrebac – RK Zlatar 31:32 (13:13)

U sportskoj hali “Čika Duško Jovanović” u Blacu odigrana je utakmica 3. kola Super B lige “Istok - Zapad” gde su rukometaši Jastrepca dočekali iskusnu ekipu Zlatara iz Nove Varoši. Na kraju su poraženi rezultatom 31:32 (13:13). Gosti su otvorili utakmicu i vodili sve do 7. minuta kada Milutinović donosi prvo vođstvo Blačanima koje u 13. minutu raste na +3 a u 20. minutu i na +4. Vladimir Đenić je zatražio tajm aut kako bi “regenerisao” svoju ekipu. Uspešno su gosti posle jednog minuta odmora ušli utakmicu i do poluvremena igrali pametno i preko Borisa Zečevića obezbedili “X” na poluvremenu. U drugi deo utakmice domaćin je ušao preko Darka Hadžića ali 35. minutu Zlatar dolazi do +2. Održavali su gosti odstojanje, obično je to bilo 1-2 gola a na kraju veliko slavlje na vrućem terenu u Blacu protiv Jastrepca. Kod domaćina Dušan Andrejić je postigao 6 golova,pratio ga je Aleksandar Hadžić sa 5. Kod gostiju golman Aleksandar Milovanović je bio neverovatan, bio je najjača karika te je zaslužio titulu igrač utakmice. Što se tiče igrača u polju najviše golova je postigao kapiten Boris Zečević (9) dok je 7 golova postigao Nemanja Bojanović. Službena lica su bila iz Leskovca, sudije – Danijel Stanković i Marjan Stefanović dok je kontrolor bio Vladimir Stojanović. Zlatar se sada nalazi na 5. mestu sa 2 pobede i jednim porazom dok je Jastrebac 9. sa jednom pobedom i 2 poraza.

23.10.2020. – 19:30 RK Metalac – RK Mokra Gora 25:34 (12:16)

U Kraljevu je odigrana utakmica 3. kola Super B lige gde je novajlija dočekao prvog favorita za ulazak u Arkus ligu, ekipu Mokre Gore iz Zubinog Potoka. Kratko je trajalo “opipavanje” pulsa, poveli su prvo domaći a zatim su gosti ušli u svoj prepoznatljivi ritam i polako počeli da povećavaju gol razliku. Borio se Metalac ali u jednom trenutku je usledio pad koncentracije gde su gosti došli do rezultata 9:14. Zlatko Petronijević je “promešao” karte, omogućio do kraja poluvremena da uđu igrači sa manjom minutažom što su domaći pametno iskoristili i prišli na 12:16. Drugi deo igre apsolutno je pripao gostima. Goran Veselinović nije imao ideju za stamenu odbranu i sjajan napad za Mokru Goru pa njegovi igrači beleže drugi poraz u tri utakmice. Kod domaćina Nikola Stanojčić je postigao 7 golova. U ekipi Mokre Gore Andrej Biševac je bio najefikasniji sa 9 golova dok je 2 manje upisao igrač utakmice Nemanja Aleksić. Utakmicu su sudili Branislav Đokić i Boban Blagojević iz Jagodine dok je delegat bio Zdravko Matović iz Kragujevca.

24.10.2020. – 18:00 RK Priboj – RK Topličanin 23:25 (13:15)

Rukometaši Priboja su na svom terenu dočekali ekipu iz Prokuplja i posle 60 minuta rovovske izgubili rezulatom 23:25 (13:15). Od samog početka videlo se da je Topličanin bio veoma raspoložen što govori serija 0:3 na početku utakmice. Gosti su imali prednost sve do 17. minuta kada Pavle Vuković preokreće rezultat i na semaforu stoji 7:6 a potom i 8:6. Vođstvo Priboja je trajalo svega 4 minuta. Topličanin ponovo prelazi u vođstvo i do poluvremena održava odstojanje gde rezulat na kraju prvog dela iznosi 13:15. Pokušao je Haris Strujić na sve načine da konsoliduje svoju ekipu ali to nije uspeo. Topličanin je veoma ofanzivno ušao u drugi deo utakmice i za 5 minuta igre odlazi na 13:17. Brzo je intervenisao trener domaće ekipe što je urodilo plodom i Priboj u 39. minutu stiže do -1 (16:17). Brzo je trener – igrač Ljubomir Janićijević intervenisao gde je signalizirao Maniću da spusti zeleni karton na zapisnički sto. Od 40. minuta na terenu je postojala samo gostujuća ekipa. Domaćin je pokušavao na sve načine da preokrene rezultat ali to nije uspeo. Najraspoloženiji kod Priboja na ovoj utakmici je bio Pavle Vuković sa 8 pogodaka dok je 6 postigao Marko Ćirković. Kog gostiju igrač utakmice je bio Miloš Jovanović koji je postigao 9 golova. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Beograda Bojan Dauti i Uorš Minić. Delegat je bio Saša Pavlović iz Valjeva.

24.10.2020. – 19:00 RK Hajduk Veljko - RK Bela Palanka 31:27 (17:14)

U sportskoj hali u Negotinu odigran je derbi meč između Hajduk Veljka koji je bio blagi favorit iz Bele Palanke gde je domaćin slavio pobedu rezultatom 31:27 (17:14). Da će rukometaši Bele Palanke imati veoma težak posao znali su još u utorak kada je izašlo delegiranje. Domaćin je otvorio utakmicu preko pivotmena Miljana Genčića a uzvratio je Bratislav Milanović. Do 11. minuta smo gledali igru gol za gol a prvi put na utakmici su se domaći odvojili na +2 a potom u 14. minutu i na +3. Zatražio je Vladimir Nikolić tajm aut kako bi vratio ekipu u utakmicu ali Negotinci stamenom odbranom i pametnim napadima odlaze na poluvreme sa dovoljnih +3. Drugi deo igre otvaraju igrači Bele Palanke koji nisu dozvolili 7 minuta domaćinu da postigne gol i dolaze do rezultata 18:18. U 41. minutu gosti imaju prvo vođstvo na utakmici ali to je veoma kratko trajalo. Hajduk Veljko ponovo odlazi na +3 i to održava sve do kraja utakmice kada gol razlika raste na +4. Na kraju zaslužena pobeda domaćina. Najefikasniji na utakmici bio je Ivan Veljković iz gostujuće ekipe sa 11 golova. Ispratili su ga Nikola Pavlović i Milan Urošević sa 5 pogodaka. Kod domaćina Vladimir Petrović je postigao 8 golova dok je 2 manje dodao Miljan Genčić. Za igrača utakmice proglašen je golman Hajduk Veljka Nikola Stojanović koji je bio izvanredan na ovoj utakmici. Sudijski par Nikola Ilić iz Železnika i Ivan Veličković iz Umčara je imao dosta posla na ovoj utakmici a delegat iz Zaječara Ivana Jovanović je morala 2 puta da interventiše.

24.10.2020. – 19:00 RK Kuršumlija – RK Žitorađa 45:21 (20:11)

Rukometaši Kuršumlije pobedili su u 3. kolu Super B lige Žitorađu sa 45:21. Mnogo jača ekipa Kuršumlije ostvarila je ubedljivu pobedu a golobradi gosti iz Žitorađe su imali priliku da uče od iskusnih igrača iz Kuršumlije. Posle trećeg kola na vrhu tabele izdvojili su se Mokra Gora iz Zubinog Potoka, Kuršumlija i Hajduk Veljko iz Negotina. Tu je i uvek dobra Bela Palanka. Iako rukometni stručnjaci tvrde da je Mokra Gora prvi favorit za titulu u plasman u najviši rang u taboru Kuršumlije kažu da se igra do kraja i da će pobednika odlučiti međusobni dueli ovih klubova, mada uvek postoji šansa da neko kiksne protiv nekog slabijeg tima. U sledećem kolu Kuršumlija gostuje na vrućem terenu u Beloj Palanci i to će biti prva ozbiljna provera koliko ekipa vredi. Mokra Gora ne bi trebalo da ima problema protiv Priboja mada je ova ekipa godinama veoma dobra. Veoma će biti interesantno u Prokuplju gde se sastaju Topličanin i Hajduk Veljko. Što se tiče ove utakmice od samog početka je Kuršumlija držala sve u svojim rukama. Mladi igrači Žitorađe su pokušavali preko brzog centra da nadigraju iskusnu Kuršumliju ali to nisu uspeli. Najefikasniji na utakmici bio je Stefan Jovanović koji je postigao 14 golova i time je zaslužio da ponese titulu najboljeg igrača utakmice. 10 je upisao Nemanja Milenković. Kod gostiju Filip Mladenović je bio precizan 6 puta. Službena lica na ovoj utakmici su bila iz Niša. Sudijski par Marko Cvetković i Dejan Spasić. Delegat je bio Jovan Jovanović.

24.10.2020. – 19:00 RK Vranje 1957 - RK Jagodina 22:24 (12:12)

U sportskoj hali u Vranju odigrano je 3. kolo gde su se sastale ekipe koje su startovale sa 2 poraza. Kako kažu, ovo je bila “treća sreća” ali za “Ćurane” koji su pokazali da imaju kvalitet da se bore sa najjačima. Rukometaši Jagodine su posle 2 teška meča doputovali u Vranje gde ih je dočekala vrlo mlada i perspektivna ekipa koja je izabranicima Marka Markovića stvorila velike probleme. Utakmicu je otvorio Milan Veljković ali je ubrzo poravnao Veselin Jelić. Do 7. minuta sve je išlo u korist Jagodinaca koji su došli do rezultata 1:5. Brzo se domaćin konsolidovao i smanjio na 3:5 preko Stefana Pavlovića. Mihajlo Stevović je povisio na 3:6 ali ponovo su Vranjanci krenuli ofanzivno i preko Mihajla Stanojkovića smanjili zaostatak na -1. Uz par dobrih odbrana Nemanje Petrovića Jagodinci lucidnim rešenjima u napadu ponovo dolaze do +3 (7:10) a potom u 26. minutu imaju 9:12 kada postižu poslednji gol u prvom delu igre što koriste domać i i na poluvreme odlaze izjednačenjem (12:12). Prvo vođstvo na utakmici Vranje je imalo tek u 33. minutu kada je pogodio Ljubodrag Stevanović. Uzvratio je Stevović i u 41. minutu Jagodina je ponovo bila u vođstvu. U poslednjih 10 minuta obe ekipe su zaigrale veoma ofanzivno, golmani su bili solidni na obe strane a presudni trenutak koji je označio kraj i pobedu Jagodinaca desio se u 53. minutu kada su Jagodinci pogodili gol Vranjanaca za 20:24. Poslednji gol na utakmici postigao je kapiten domaće ekipe Ljubodrag Stevanović gde je na semaforu 4 minuta stojao rezultat 22:24. Kog gostiju po 6 pogodaka su upisali Aleksandar Stanojević i Mihajlo Stevović. U domaćoj ekipi takođe 6 golova je upisao Milan Veljković a jedan manje je upisao Mihajlo Stanojković koji je proglašen za igrača utakmice. Ovu utakmicu su sudili Aleksandar Rilak i i Nemanja Živić iz Kragujevca dok je kontrolor bio iz Goran Zdravković iz Leskovca.