"Crveni" pobedili Žarkovo i preuzeli vrh tabele

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su osmu pobedu u Prvoj ligi Srbije ove sezone, i to u susretu sa tradicionalno neugodnom ekipom OFK Žarkova – 3:2 (3:0). "Crveni" su ovim trijumfom konačno preuzeli lidersku poziciju na tabeli od novosadskog Kabela, koji je danas pretrpeo prvi poraz u sezoni, i to u susretu sa čačanskim Borcem.

Znali su Kragujevčani da ih očekuje duel sa ekipom koja je prethodnih sezona po nepisanom pravilu uspevala da ostane neporažena na “Čika Dači”. Zbog su od samog starta utakmice momci u crvenim dresovima krenuli žestoko i već posle prvih dvadesetak minuta igre stekli su prednost od tri gola.

Umesto da iskoriste ovu priliku i svom rivalu naplate dugove iz prethodnih sezona “sa kamatom”, “crveni” su u drugom poluvremenu potpuno stali i malo je nedostajalo pa da u samom finišu prokockaju ubedljivo vođstvo iz prvog dela susreta.

Ekipa trenera Aleksandra Linte je do vođstva stigla već u 9. minutu igre. Mladi levi bek beogradskog tima Stefan Golubović prilično nervozno je ušao u današnji susret i već u 3. minutu zaradio javnu opomenu, da bi pet minuta kasnije oborio Marka Mirića u kaznenom prostoru svog tima, pa sudija Nikola Petrović nije imao dileme kada se odlučio da pokaže na “belu tačku”. Najstrožu kaznu sigurno je realizovao Aleksandar Varjačić, poslavši loptu u donji levi golmanov ugao.

Nije se euforija u taboru “crvenih” nakon vođstva pošteno ni stišala, a već je bilo 2:0. “Sevnula” je kontra Kragujevčana u 15. minutu, Nikodijević je poslao loptu u prazan prostor za Ćirovića, koji se dao u trk, izbio ispred golmana OFK Žarkova Šćekića i rutinski plasirao loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije gosti iz Beograda propuštaju stopostotnu priliku da se rezultatski vrate u igru. Nović je “ukrao” loptu Milošu Vidoviću, a zatim uposlio Crnomuta, koji je ostao sam na nekih 12-13 metara od gola domaćina, ali je usledio loš završni udarac.

Kazna za ovaj promašaj Beograđana bila je ekspresna. Igrao se 22. minut kada se lopta nakon silovitog udarca Miloša Vidovića sa ivice peterca odbila od prečke, pogodila nesrećnog štopera OFK Žarkova Nenada Jovanovića i odsela u mreži.

Jasno je da su posle ovog gola gosti iz Beograda bili u “nokdaunu”, ali “crveni” to nisu iskoristili da do odlaska na odmor vođstvo učine još ubedljivijim.

Nije baš najjasnije šta se dogodilo sa učenicima Aleksandra Linte u pauzi između dva poluvremena, ali je u nastavku utakmice to bila jedna potpuno druga ekipa, ni nalik onoj koja je ostavila odličan utisak u prvom delu susreta.

Već posle uvodna tri minuta drugog poluvremena kola su krenula nizbrdo. Jeremić je bio u prodoru, Maksimović nepropisno startovao, pa je sudija Petrović bio prinuđen da još jednom pokaže na “kreč”, ovoga puta u korist gostiju iz Beograda. Precizan sa jedanaest metara bio je Saša Manić za 3:1.

Naravno da je ovaj pogodak “reanimirao” Beograđane, koji su shvatili da nije sve izgubljeno i da još uvek imaju šansu da se rezultatski vrate u utakmicu.

Opasni Jeremić ponovo je umakao defanzivcima Radničkog 1923 u 59. minutu i uputio povratnu loptu na ivicu šesnaesterca do koje je prvi stigao njegov mladi saigrač Stefan Golubović, čiji je udarac završio pored stative.

“Crveni” su posle duže pauze, u 76. minutu uspeli da kreiraju jednu lepu akciju iz koje su ugrozili gol protivnika. Ćirović se nakon duplog pasa sa Nikodijevićem našao u povoljnoj poziciji za udarac, ali je u poslednjem trenutku izblokiran od strane Ilića.

Sam finiš utakmice pripao je gostima, koji su u poslednjih deset minuta krenuli na sve ili ništa. Ulazak iskusnog Babića i brzonogog Stevanovića bio je pravi potez trenera OFK Žarkova Kuljića, s obzirom da su upravo ova dva igrača zadavala puno problema odbrani kragujevačkog prvoligaša u završnici utakmice.

Najpre je Babić u 81. minutu gađao iz slobodnog udarca sa 18-19 metara pored gola, a nedugo zatim je Stevanović uzdrmao stativu.

Isti igrač se par trenutaka kasnije našao u još jednoj povoljnoj prilici pred golom Radničkog 1923, ali je šutirao pravo u Raičevića, da bi se u 88. minutu u šansi našao još jedan rezervista, gorostasni Nikola Dišić, ali je i ovoga puta golman Kragujevčana dobro intervenisao.

Ipak, odbrana Radničkog 1923 bila je primorana na kapitulaciju u 90. minutu, kada je na asistenciju Jeremića, iskusni Babić uspeo da se upiše u listu strelaca i smanji zaostatak svoje ekipe na 3:2.

Međutim, nije bilo dovoljno vremena za fudbalere OFK Žarkova da pokušaju da stignu do eventualnog izjednačenja, tako da su bodovi na kraju zasluženo pripali Kragujevčanima, koji su u svojim redovima danas imali i jednog debitanta. Radi se naravno o povratniku Nemanji Tomiću, koji je u 82. minutu zamenio svog “klasića” Stevana Kovačevića.

“Crveni” su nakon današnjeg trijumfa i iznenađujućeg poraza Kabela u Novom Sadu od čačanskog Borca (0:1) konačno preuzeli lidersku poziciju na tabeli Prve lige Srbije.

U narednom kolu fudbaleri Radničkog 1923 putuju upravo u Čačak, na noge popularnim “zebrama”.

RADNIČKI 1923 – OFK ŽARKOVO 3:2 (3:0)

KRAGUJEVAC
Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Nikola Petrović (Novi Sad). Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj), Aleksandar Marjanović (Despotovac)
Strelci: Varjačić u 9. iz jedanaesterca, Ćirović u 15. i Jovanović (autogol) u 22. minutu za Radnički 1923, a Manić u 49. i Babić u 90. minutu za OFK Žarkovo. Žuti kartoni: Ćirović (Radnički 1923), Ilić, Tasić, Golubović, Stevanović (OFK Žarkovo).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dukić (od 55. Rađen), M. Vidović, Filipović, Kovačević (od 82. Tomić), Ćirović, Avram, Mirić (od 82. Milikić), Maksimović (od 65. U. Vidović), Nikodijević (od 82. Simović).

OFK ŽARKOVO: Šćekić, Ilić, Golubović, Jovanović, Ignjatović, Tasić, Manić (od 79. Babić), Kiso, Jeremić, Crnomut (od 67. Stevanović), Nović (od 79. Dišić).