"Kanarinci" do boda sa Grafičarom

U prvom poluvremenu se ništa bitnije nije događalo, igralo se uglavnom na sredini terena. Šutevima sa distance i jedni i drugi su pokušavali da ugroze golmane, međutim bezuspešno. Loptu u nogama su više imali domaći igrači, ali se sve svodilo na beskorisno međusobno dodavanje.

Domaći u nastavku preuzimaju inicijativu, kreću agilnije ka golu, a prvu ozbiljniju šansu u 57. minutu Gluščević ne uspeva uspešno da reši šutem sa 5-6 metara, golman gostiju mu brani. Levi bek Vrbić je u 64. minutu napravio lep prodor kroz odbranu gostiju i šutirao sa desetak metara, lopta je okrznula prečku i završila u gol-autu. Okvir gola pogađa i Piplica u 71. minutu. Šutirao je snažno sa 18 metara, ali samo do stative.

Domaći najzad postižu pogodak u 79. minutu, Aca Lukić je nogom sa 10 metara zakucao loptu pod prečku posle izvedenog udarca iz ugla. Zbog protesta glavnom sudiji je u istom minutu isključen gostujući trener, a gosti ostaju i sa igračem manje u 83. minutu, kada je Kostić zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren.

Iako sa igračem manje Novosađani dolaze do izjednačenja u 89. minutu. Posle centaršuta iz slobodnog udarca, Panić je sa 12 metara snažno po zemlji poslao loptu u mrežu domaćih. Do potpunog preokreta je moglo doći u prvom minutu nadoknade vremena, Zekić je povukao sa centra kontranapad i došavši pred gol Grafičara hteo je da dribla i golmana Lukića, koji mu panterskom paradom izbija loptu, pa tako ostaje na kraju 1:1.

GRAFIČAR - NOVI SAD 1:1 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Radoičić Nenad. STRELCI: A.Lukić 79.min (Grafičar), Panić 89.min (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Ninković, Matić i Piplica (Grafičar), Petrović, Ćelić i Perunović (Novi Sad). CRVENI KARTONI: Brankov 80.min (šef str. štaba) i Kostić 83.min (drugi žuti) (Novi Sad).
GRAFIČAR: O.Lukić, Ninković (Bjelanović), Vrbić, Matić, A.Lukić, Kremenović (Janković), Gluščević (Kovačević), Ćurčić, Timofeev (Tang), Piplica, Bojović (Marinković).
NOVI SAD: Hromiš, Panić, Kostić, Velkovski (Ćelić), Sapunđić (Zekić), Janjić, Stojak (Ćirković), Pankov (Perunović), Marković, Petrović, Lepojević.

Radnički (NB) 2 : 1 Rad
IMT 3 : 1 Voždovac
Mladost (L) 3 : 0 Trayal
Spartak ŽK 3 : 2 Internacional
RFK Grafičar 1 : 1 RFK Novi Sad 1921
Crvena zvezda 4 : 0 TSC