"Optičarima" i "Majstorima" po bod u ponovljenom susretu

Danas je odigrana nova utakmica 8. kola između Teleoptika i Radničkog sa Novog Beograda, jer je prošle subote bila prekinuta na poluvremenu, zbog olujnog vremena i natopljenog terena pri rezultatu 1:0 za domaće. Kiša je i danas pretila da osujeti održavanje utakmice, padala je do pred sam početak, te je i ovaj susret odigran na raskvašenom i klizavom terenu.

Što se igre ekipa tiče, ona je bila čitavim tokom izjednačena sa podjednakim brojem prilika stvorenih pred oba gola. Domaćin nešto bolji u prvom, a gost u drugom poluvremenu. Prvu šansu za Teleoptik ima Minić u 25. minutu, šutira snažno, zamalo neprecizno. Milivojević je u 19. minutu uzvratio na drugoj strani šutem sa iste razdaljine, golman domaćih Slavković je krajnjim naporom ukrotio udarac. Stakić u 27. minutu prolazi po boku, centrira na peterac, Marković kasni za delić sekunde pa golman Radničkog Tatić loptu izbacuje u korner. Iz tog kornera najviši u skoku je bio Đurković i sa 6 metara loptu šalje 10-15 centimetara iznad prečke.

U drugom poluvremenu je bilo više uzbuđenja i zrelijih šansi pred golom domaćih. U 47. minutu Milenković izlazi sam pred Slavkovića, ali mu ovaj ulazi u šut i otklanja opasnost, a samo tridesetak sekundi kasnije i Nikolić je šutem sa 18 metara dobro zagrejao dlanove Slavkoviću.
Teleoptik je poveo u 58. minutu preko Stanojlovića, koji je bio strelac i u prekinutom meču u subotu. Stakić je ponovo lepo prodro po krilu i uputio prizeman centaršut, a Stanojlović uklizao i sa par metara savladao nemoćnog Tatića. Gosti potom preuzimaju terensku inicijativu u želji da izjednače, a stopostotnu šansu je proćerdao brzonogi Beriša u 67. minutu. Pobegao je odbrani i došavši na 7-8 metara uputio udarac koji je Slavković sjajno odbranio.

Do izjednačenja ipak dolazi u 74. minutu. Half Stijepović je nesebično uposlio Gajića koji iz trka sa oko 12 metara loptu šalje pod prečku. Poslednju iole ozbiljniju priliku ima strelac gola za domaće Stanojlović u 80. minutu, međutim njegov snažan udarac sa dvadesetak metara je otišao pravo u naručje dobro postavljenog Tatića.

Na kraju pravedan remi koji je Teleoptik pomerio na 3. mesto sa 14 osvojenih bodova, dok se Radnički nalazi u grupi timova od 5. do 12. mesta sa po 13 bodova. U ovom veoma izjednačenom prvenstvu Teleoptik u nedelju ide na noge novajliji u Leštane, dok ˝Majstori˝na svom stadionu kraj Studenjaka u subotu dočekuju BSK iz Borče.

TELEOPTIK - RADNIČKI (NB) 1:1 (0:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Kojović Aleksandra. STRELCI: Stanojlović 58.min (Teleoptik), Gajić 74.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Momčilović i Minić (Teleoptik), Milivojević, Beriša i Burmudžija (Radnički NB).
TELEOPTIK: Slavković, Stakić, Ćorković, Momčilović (Marinković), Subotić, Đurković, Dragić (Lekić), Minić, Stanojlović, Blagojević (Nikolčić), Marković (Krstić).
RADNIČKI (NB): Tatić, Gajić, Veličković (Matić), Popović (Burmudžija), Stijepović, Lovrić, Žerjal, Milivojević (Beriša), Nikolić (Broćeta), Milenković, Novitović (Krstić).

Radnički (O) 4 : 1 BSK 1925
Crvena zvezda 3 : 2 Sremčica
BASK 3 : 1 Stepojevac Vaga
OFK Beograd 0 : 1 Leštane
Teleoptik 1 : 1 Radnički (NB)
BSK Borča 1 : 1 Studentski grad