Bledo izdanje "lavova" na domaćem terenu!

Danas na stadionu ČSK Pivare u okviru 8. kola Vojvođanske lige "Sever" odlična ekipa Tavankuta uzela je veliki bod ekipi ČSK-a koji je danas samo u prvih 45 minuta ličio na ekipu.

Gosti su od samog početka pokazali da su došli da se nadigravaju i da će kroz posed i kontrolu ritma pokušati da ugroze gol Vuka Vlajića. U prvom poluvremenu videli smo više šansi domaćih igrača, ali napadi su uglavnom bili jalovi da bi u 22. minutu posle jednog centaršuta Potkozarca kapiten gostiju Vizin igrao rukom u šesnaestercu što je sudija Martinović okarakterisao za najstrožiju kaznu. Precizan sa bele tačke bio je Slobodan Krstanović koji je svojim sedmim golom ove sezone doveo Lavove u vođstvo od 1:0 rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu totalno drugo izdanje dimaćina. Zbog povrede u svlačionici je ostao G.Potkozarac a od starta drugog poluvremena šansu je dobio Igor Plavšić. U 50. minutu susreta upravo I.Plavšić propušta možda i najizgledniju šansu za ČSK kada biva neprecizan u pokušaju lob udarca sa 12 metara. U 60. minutu umesto Ladišića u igru ulazi Stević koji kasnije će se ispostaviti nije uneo ono što se od njega očekivalo bivajući gotovo neprimetan do kraja susreta.

Svoju dobru partiju gosti krunišu u 74. minutu susreta kada iz prekida sa desne strane lopta dolazi do usamljenog Skenderovića kome nije bilo teško da pogodi iz prvog šuta gostiju na današnjem susretu donji levi ugao golmana Vlajića za izjednačenje i konačnih 1:1 ostavljajuću gorak ukus domaćinu koji je još jednom prikazao slabo i anemično izdanje i čija igra ni malo neohrabruje pred derbi meč narednog kola kada Lavovi idu na megdan odličnoj ekipi Mladosti iz Apatina koja je takođe danas remizirala protiv ekipe Radničkog u Somboru.

ČSK-Pivara: Vlajić 6,5, Ladišić 6,5 ( od 60.minuta M.Stević 6,5), Plavšić 7, Simović 7,5, Jakovljević 7, Kotaraš 7, Zirić 7, Rakić 6,5, Tasić 6,5, Krstanović 7,5, Potkozarac 6,5 ( od 46.minuta I.Plavšić 6,5),

Tavankut: Lebović 7,5, Kujundžić 7, Spremo 6,5 ( od 75.min. Pejić), Oblaković 7,5, I.Skenderović 7, Gnjatović 7, Temunović 7,5 ( od 80.min. Juhas), Vizin 7, Vujić 7, N.Skenderović 7,5, Vojnić 7.

Obilić 0 : 4 Hercegovac
Bajša 2 : 1 Bačka (P)
Vojvodina (T) 1 : 3 Njegoš
OFK Vrbas 4 : 2 Mladost (T)
Crvenka 2 : 1 Krila Krajine
Vojvodina (BG) 2 : 0 Mladost (BP)
Srbobran 0 : 2 Tekstilac