Prijateljska utakmica: OFK Bečej 1918 - Radnički (Zr) 3:0

Prijateljsko odmeravanje snaga, ali žustro: Pavlovića je rukama morao da zaustavlja Gailović

U proveri dva srpskoligaša, uspešniji su bili Bečejci, koji su sa ubedljivih 3:0 savladali Zrenjanince. Imajući u vidu rezultate poslednja dva međusobna prvenstvena okršaja starih sportskih prijatelja, ovo je pobedonosni het-trik čete trenera Milana Belića. Međutim, mora se znati da je ekipu sa Begaja samo 24 sata kasnije čekalo finale kupa PFS Zrenjanin u Novim Kozarcima protiv Slobode i jasno je da momci trenera Predraga Kandića nisu igrali punom snagom kraj Tise.

Iskoristili su to Bečejci i, gotovo, sve vreme imali terensku inicijativu, koju su krunisali sa tri gola. Već u 15. minutu bilo je 1:0. Dobra akcija domaćina preko levog boka nije materijalizovana, ali je loptu sa desne strane pred gol ubacio kapiten Vorgučin, Furtula je glavom spustio do Borislava Bajića, koji je iz blizine smestio u mrežu. Tako je iskusni štoper golom debitovao na stadionu kraj Tise, gde se, zbog pandemije koronavirus, tek posle 146 dana igrala utakmica. Međutim, Bajić neće debi pamtiti samo po tom detalju. Jer, u 40. minutu je morao da napusti teren, pošto mu je u sudaru s protivničkim igračem na sredini terena stradala arkada. Nešto pre, iz igre je morao i Zrenjaninac Stevanović zbog povrede leđa. Do odlaska na odmor Bečejci su postigli još jedan gol, koji je bio prava majstorija Nebojše Pavlovića, jer je u solo prodoru nanizao nekoliko igrača odbrane Zrenjaninaca, obišao i golmana Radovića, a onda rutinski poslao loptu u mrežu.

Nastavak je doneo istu sliku na terenu. Bečejci su i dalje imali inicijativu i u 63. minutu je, posle izvanrednog proigravanja od Vorgučina, mladi Jovan Mitrović obišao pratioca i onda poslao loptu kraj istrčalog golmana Bačkoa. Gostima je pripao finiš utakmice, jer je mladi Kopre zbog povrede skočnog zgloba morao van terena, pa su domaći u poslednjih dvadesetak minuta igrali sa desetoricom, ali do promene rezultata nije došlo.

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Nemanja Kuzmanović (Kula). Strelci: Vajić u 15, Pavlović u 35. iMitrović u 63. minutu za OFK Nečej 1918. Žuti karton: Kurtiši (OFK Bečej 1918).

OFK Nečej 1918: Marković, Vorgučin, Bajić, Ostojić, Savin, Tutnjević, Kurtiši, Pavlović, Mitrović, Furtula, Nijemčević. Igrali su jpš: Puškić, Kačavenda, Bratić, Kobiljski, Vasin, M. Jelić, Tatić, Kopre, Nađ.

Radnički (Zr): Radović, Stevanović, Bjelica, Kosović, Bajat, Čigoja, Vukoje, Tadić, Gailović, Pavlov, Lisičić. Igrali su još: Bačko, Bačanski, Erdeljan, Krstić, Duka, Radosavljević, Matić, Zemunski, Markoski, Kovačević.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912