Fudbaleri Spartak ŽK odigrali dva meča sa različitim sastavima

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi su u nastavku priprema koje obavljaju na Zlatiboru odigrali dve prijateljske utakmice sa dva različita sastava. Protiv novosadskog Proletera meč je završen bez pobednika 1:1, dok je mlađi sastav subotičana poražen od Borca iz Banja Luke sa 4:2

Spartak Ždrepčeva krv - Proleter 1:1 (1:1)

Stadion Švajcarija na Zlatiboru. Meč igran bez publike. Sudija: Miloš Vitić. Strelci: 1:0 Nikolić u 9. min, 1:1 Mirosavljev u 33. min

Spartak Ždrepčeva Krv: Dujmović, Rakić, Jović, Ivančević, Tekijaški, Marčić, Đurasović, Denković, Tufegdžić, Srećković, Nikolić. Igrali još: Dunđerski, Milošević, Krstić, Vidaković

Proleter: Petrić, Andrejević, Janković, Kojić, Mitrović, Pejić, Pinto, Bacanović, Živojinović, Milenković, Mirosavljev, Igrali još: Marjanović, Papović, Ilić, Milošević

Utakmica srpskih superligaša završen je bez pobednika. Spartak je bolje otvorio utakmicu i već u 9. minutu poveo preko Nikolića koji je sa 16 metara pogodio mrežu protivnika. Kako je utakmica odmicala, Proleter je bio nešto angažovaniji i u 33. minutu su uspeli da poravnaju rezultat golom Mirosavljeva. U nastavku utakmice opao je tempo igre i nije bilo izrazitih prilika za gol ni na jednoj strani.

Spartak Ždrepčeva Krv - Borac (Banja Luka)  2:4 (2:2)

Stadion Švajcarija na Zlatiboru. Meč igran bez publike. Sudija: Danilo Grujić. Strelci: 1:0 Lazić (15.), 1:1 Zakarić (18.), 2:1 Vujanović (24.), 2:2 Jovanović (45+2), 2:3 Ziljkić (63.), 2:4 Kruz (87. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Mažić, Miodragović, Jančić, Branković, Milić, Jočić, Vujanović, Andrušenko, lazić, Bijelović. Igrali još: Dubljanić, Damjanac, Gojkov, Tripković i Šormaz

Borac: Damjanović, Dujaković, Ćosić, Jovanović, Milojević, Brtan, danilović, Vranješp, Zakarić, Crnov, Kajkut. Igrali još: Pavlović, Galić, Kujundžić, Janičić, Kruz, Radulović, Kalesić, Žalou, Ziljkić, Marković, Lukić, Čavić

Kombinovana ekipa Spartak Ždrepčeve krvi sastavljena od mladih igrača poražena je od Borca iz Banja Luke sa 4:2 iako su dva puta vodili. Utakmica je obilovala golovima pogotovo u prvom poluvremenu.

Poveli su subotičani golom  Laziać u 15. minutu ada bi samo tri minuta kasnije nekadašnji igrač Partizana Goran Zakarić izjednačio na 1:1. Spartak je do nove prednosti došao golom Vujanovića u 24. minutu. Borac je u poslednjim trenucima prvog dela, u sudijskoj nadoknadi, preko Jovanovića uspeo ponovo da poravna rezultat na 2:2.

U nastavku susreta Borac je iskoristio iskustvo svojih pojedinaca. Preokrenuli su rezultat u 63. minutu golom Ziljkovića da bi pobedu potvrdio brazilac Kruz u 87. minutu za konačnih 2:4

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor