Dupla pobeda Čukaričkog protiv Proletera na Adi Ciganliji

Dupla pobeda Čukaričkog protiv Proletera na Adi Ciganliji--

Čukarički – Proleter 2:0 (1:0)

Strelci: Tedić u 25, 2:0 – Stojanović 48. minutu. Teren: FSS-a na Adi Ciganliji. Sudija: Jovan Šegrt. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan Banović.

ČUKARIČKI: Petrović, Ćirković, Ostojić, Šapić, Kamenović, Docić, Stojanović, Vidosavljević, Kajević, Mićin, Tedić.

PROLETER: Petrić, Andrejević, Jablan, Tanasin, Mitrović, Pejić, Radinović, Šćepanović, Smiljanić, Karaklajić, Rušević.

Čukarički je ostvario „duplu pobedu“ protiv novosadskog superligaša Proletera. Treneri oba tima dogovorili su se da odigraju dva meča, u svakom je poluvreme trajalo po 25 minuta. U prvom susretu Aleksandar Veselinović je na teren na Adi Ciganliji izveo uglavnom igrače koji su bili starteri u prošloj polusezoni.

Dugo nije bilo uzbuđenja u prvom poluvremenu, sve do poslednjih trenutaka. Najpre je u 23. minutu Vidosavljević oprobao udarac, ali je izblokiran. U poslednjem, 25. minutu, prelepa akcija, Kajević je napravio dar-mar na 30 metara od gola Novosađana, prosledio je loptu do Vidosavljevića, ovaj je bez gledanja uposlio Tedića, koji je sa 12 metara, iskosa sa desne strane zakucao loptu u mrežu rivala – 1:0.

U drugom poluvremenu uglavnom terenska inicijativa Brđana, krunisana je još jednim pogotkom. Luka Stojanović je najpre promašio zicer, ali je u nastavku akcije drugi put na ovom meču naterao Petrića na kapitulaciju – 2:0.

Čukarički – Proleter 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 – Zorić u 4. minutu.

Teren: FSS-a na Adi Ciganliji. Sudija: Jovan Šegrt. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan Banović.

ČUKARIČKI: Mićović, Stevanović, Rubežić, Puškarić, Veličković, Kovač, Endijae, Terzić (od 30. Fratrović), Rakonjac (od 30. Šarić), Aleksić, Zorić (od 26. Nikčević).

PROLETER: Knežević, Joković, Leandro, Jovanović, Kovačević, Balabanović, Ilić, Milić, Marjanović, Novaković, Todorović.

U drugom meču treneri oba tima Veselinović i Žigić izveli su druge sastave. I u ovom susretu Čukarički je bio bolji rival, a do prednosti je došao već u četvrtom minutu. Posle greške odbrane Proletera odlično se snašao Luka Zorić, koji je savladao Kneževića. Ispostavilo se da je tada postavio konačan rezultat drugog meča, iako je bilo još šansi, na obe strane.

Aleksić je imao jednu dobru akciju, kad je šutirao pored gola. Potom, najlepđa akcija na utakmici, koju je započeo Veličković sa svoje polovine, razmenio je dupli pas sa jednim, pa sa drugim saigračem, na kraju ušao u šansu, ali mu je Knežević krajnjim naporom odbranio šut. Naredni meč Čukarički će odigrati na istom terenu protiv Rada, u subotu od 12 časova, po istom modelu, dva meča sa poluvremenima od po 25 minuta.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter