"Malene" nastavile pobednički niz

Sigurna igra i nova pobeda košarkašica Kraljeva - detalja sa utakmice protiov Radničkog

Komšijski derbi "malene" su počele odlično, brzo vođstvo 11-2 odmah je naglasilo ko se pita u ovom susretu. Ipak, krajem prve i početkom druge četvrtine domaće su bez razloga ušle u nervozu, serija pormašenih zicera i slobodnih bacanja omogućile su košarkašicama Radničkog da se vrate u igru.

Ulazak nove akvizicije kraljevčanki, Kanađanke Kimberli Pjer-Luis, pokrenuo je domaći tim. Za kratko vreme snažna tamnoputa igračica stigla je do dvocifrenog broja poena i na veliki odmor Kraljevo je otišlo sa devet koševa prednosti 42-33.

U nastavku su domaće dodale gas, u trećoj četvrtini Gobeljić i Šakila Hil su uz iskusnu Bajić dominirale terenom i Kraljevo je veća tada rešilo pitasnje pobednika. Strateg domaćih Dejan Kovačević je u plslednjih deset minuta šansu dao mlađim igračicama sa klupe. To su Kragujevčanke iskoristile da smanje visoku prednost „malenih“, a posebno se istakla Čolić koja je utakmicu završila kao najefikasnija košarkašica susreta.

ŽKK KRALjEVO – RADNIČKI (KG) 79 - 71 (21-12, 21-21,22-14, 15-24)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Savić (Užice), Milićević i Ilić (Kruševac).

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 9 (10 sk), Gobeljić 20 (8 sk), Bajić ) (9 as), Spasojević 9, Arsović, Jovančević 5 (6 sk), Majstorović, Jovanović, Stojičić 4, Trišović, Pjer-Luis 13, Živanović 10

RADNIČKI: Čolić 25 (5 sk), Stevanović 17 (12 sk), Miletić 4, Vujisić, Bezarević, Vasović 6, Milošević 5, Jevrić 10, Jovanović, Prvulović, Marjanović 4, Tasić.

Student Radnički 76 : 90 Proleter 023
Kraljevo 79 : 71 Radnički (K)
Novosadska ŽKA 59 : 53 Vrbas Medela
Radivoj Korać 75 : 69 Crvena zvezda Kombank
Partizan 1953 63 : 73 021