Odličan start Srbije

Srbija - Angola

Reprezentacija Srbije pobedom nje starovala na Svetskom prvenstvu u Japanu. U utakmici sa kojom je otvoreno takmičenje u "Akva domu" u Kumamotu, izabranice selektora Ljubomira Obradovića slavile su posle fizički zahtevnog duela sa selekcijom Angole 32:25 (16:12). U drugom kolu u ponedeljak od 4.30 časova ujutru po našem vremenu (12:30 po lokalnom), reprezentacija Srbije se sastaje sa selekcijom Kube.

SRBIJA - ANGOLA 32:25 (16:12)
Kumamoto
"Akva dom"
Gledalaca 3.000
SRBIJA: Risović, Tomašević 10 odbrana, Radosavljević, Trifunović 4, Števin, Lavko 5, Nikolić 7, Janjušević, Kojić, Pop Lazić 3, Radojević 4, Obradović 1, Jovović, Stoiljković 3, Liščević 1, Cvijić 4
ANGOLA: Pinto, Souza, Almeida, Žoao, Silva 2, Paulo 4, Bernardo, Kasoma 2, Da Silva, Karlos 4, Dombaksi 2, Kazanga 1, Mačado 3, Venansio, Santos 2, Gualo 5
SEMAFOR: 6:3 (10.) 10:4, 13:6, 13:9 16:14 (32.)  18:16 (36.) ( 24:21 (48.) 26:21 (50.) 27:22 (51.) 31:23 (56.)

Agresivna odbrana sa Katarinom Tomašević između stativa, odlična veza Liščević-Cvijić u napadu i nepogrešiva Željka Nikolić sa pozicije desnog krila, razlozi su zbog kojih je selektor Angole Morten Subak već u devetom minutu zatražio tajm-aut pri vođstvu Srbije 6:3.

Nastavile su Srpkinje u istom ritmu sve do 13:6, kada su šampionke Afrike iskoristile brojčanu prednost i smanjile na 13:9 serijom 3:0 u 22. minutu. Održale su tu prednost Lavko i drugarice do odlaska na odmor.

Početak drugog poluvremena obeležila su dva vezana gola Afrikanki, koje su prišle na 16:14 već u 32. minutu. To, međutim, nije unelo nervozu u tim Ljubomira Obradovića. Nastavile su srpske rukometašice sa kontrolom igre i rezultata. Raspucale su se Jelena Lavko i Jelena Trifunović, a Željka Nikolić i Dragana Cvijić su donele novih +5 - 26:21 deset minuta pre kraja. Nije imala snage Angola za preokret ni pored dva tajm-auta do 54. minuta. Srpkinje su rutinski privele meč kraju.