Drama u Morači pripala "plavima", Budućnost nakon velike borbe nadigrala Partizan!

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su u "Morači" Partizan 65:60 u derbi meču osmog kola regionalne ABA lige. Jako tvrd i neizvjestan meč viđen je u najvećoj crnogorskoj dvirani, ali je Budućnost u samom finišu uspjela da prevagne i dođe do sedmog trijumfa.

Partizan je bolje započeo susret, igrao vrlo jako u odbrani, pa su "Plavi" nakon prvog perioda imali samo 12 postignutih poena, a gosti 19.

Slična igra viđena je i u drugoj dionci, prilazila je Budućnost, ali Partizan je u finišu drugog dijela zaigrao bolje, pa su crno-bijeli na poluvremenu vodili 29:37.

Znatno bolje Budućnost je odigrala treći period, natjerala goste iz Beograda da rano izađu iz bonusa, a onda i istopila rezultatski zaostatak, pa je Partizan pred početak odlulučujuće četvrtine imao samo pola koša prednosti 51:52.

Drama je viđena u posljednjem periodu. Veoma tvrd okršaj dva kvalitetna tima, igralo se koš za koš, ali je Budućnost uspjela u samom finišu da dođe do poena nakon tehničke Trinkijerija, a onda i privede meč u svoju korist.

Najefikansiji u podgoričkom sastavu bio je Džastin Kobs sa 14 poena, a po 12 su ubacili Nikola Ivanović i Hasan Martin. Kod Partizana se istakao Novica Veličković sa 11 poena, dok je tri manje imao Rašon Tomas.

Budućnost sada ima skor od sedam pobjeda i jednog poraza, dok Partizan ima pet pobjeda i tri poraza.