Žakula i Ilić za novi trijumf

Dejan Rađenović, trener OFK Bačke - foto: lična arhiva

Duel dva bivša superligaša u Bačkoj Palanci pripao je zasluženo domaćim fudbalerima. Dinamo iz Vranja je do pre nekoliko kola bio u vrhu tabele, ali je poslednjom serijom nešto slabijih rezultata znatno pokvario plasman. Za razliku od njih, Bačka igra kao preporođena i u poslednjih pet utakmica zabeležili su tri pobede. - Na vreme smo otvorili protivnika, malo su i oni pripomogli ranim isključenjem Popovića i povredom njegovog prezimenjaka. To je psihološki negativno delovalo na goste i u devetom minutu smo poveli iz akcije Ilića, koji je preciznom dubinskom loptom pronašao  Žakulu. Pre toga smo, nešto ranije,  pogodili stativu. U nastavku Vranjanci su krenuli na sve ili ništa, i nama se otvorio put da kontrama i polukontrama ugrozimo gol rivala, što smo u dva navrata učinili – kaže trener Dejan Rađenović i napominje da su u akciji kod drugog gola učestvovali isti akteri, s tim da su u situaciji ,,dva na jedan’’ Ilić nesebično uposlio Žakulu za 2:0.

Dinamo se prestavio Bačkopalanačkoj publici kao kvaliteta sastav, sa 3-4 nosioca igre, i jasno profilisanim sistemom igre. - Raduje me da smo izašli hrabro, bez psihološkog pritiska i uknjižili drugu vezanu pobedu. Od utakmice u Pirotu popravili smo sve segmente igre, mada je činjenica da nešto lakše igramo na strani - zapaža Rađenović.

Novom pobedom Bačka se pridružila klubovima iz gornjeg doma i trenutno se nalazi na deobi od 6 - 8 mesta, sa Novim Pazarom i Smederevom, sa kojim će u narednom kolu odmeriti snage. - Činjenica je da je kolega Vučićević preporodio Smederevce i sa dna doveo ih do bezbedne sredine tabele. Izgleda da su jači od nevolja koje su ih snašle, i ne popuštaju ni za pedalj. Pogotovu su opasni pored Dunava, mada su na strani osvojili znatan broj bodova. U suštini nema lakog protivnika i ko to pravilo zanemari biće u problemu – smatra cenjeni stručnjak.  Za meč sa Smederevom Rađenović neće moći da računa na mladog reprezentativca Stojanovića i Veselinovića.