Lider primio prvi gol do sada, ali pregazio Tisu

Često su domaći igrači bili nezadovoljni odlukama sudije

Zatresla se prvi put mreža lider vojvođanskih srpskoligaša, ali je pančevačka „dizelka“ premostila Tisu. Iznenadili su Pančevci Bečejce i od prvog minuta atakovali ka golu domaćina, kad je Stojanović obišao Janjuša, izborio se za dobru poziciju i opalio po lopti, koja je završila putanju tik kraj stative. Ubrzo je i Kovačević pripretio glavom, posle prvog udarca iz ugla na utakmici, ali je lopta opet otišla kraj gola. Ofanziva gostiju urodila je plodom u 18. minutu. Dobar prodor po desnoj strani i centaršut u kazneni prostor domaćina, gde je Janjuš kratko izbacio loptu, a levi bek Marko Bašanović natrčao i iz prve opalio po njoj. Epilog, lopta se odbila od suprotne stative i ušla u gol za 0:1. Isti igrač je bio u prilici i dva minuta kasnije, ali je sada iz bolje pozicije šutirao pravo u golmana Vojvodića.

Bečejci su prvi ozbiljniji napad izveli u 23. minutu, kad je Zličić prošao po desnoj strani i umesto da akciju završi šutem, ubacio je pred gol iiznudio samo korner. Četiri minuta kasnije Kovačević je još jedanput pripretio glavom, ali je i ovoga puta bio neprecizan. Jedinu udarac ka golu gostiju u prvom delu utakmice uputio je Jelić u 44. minutu, ali je „bomba“ sa 25 metara bila lak plen za sigurnog Kovačevića.

U nastavku su momci sa Tise zaigrali bolje, pre svega ofanzivnije, i gol gostiju je visio u vazduhu. Prvo je Erdeljan u 50. minutu oprobao svoj šut sa dvadesetak metara, ali lopta prohujala kraj leve stative. Dva minuta kasnije greška u odbrani Bečejaca i najbolji igrač utakmice, kapiten gostiju, Danilo Kovačević ponovo se našao u prilici, ali je opet šutirao pravo u istrčalog golmana Vojvodića. U 55. minutu je kardinalno pogrešio štoper gostiju Lazarević promašivši celu loptu, a Erdeljan je novim šutem uzdrmao stativu. Dva minuta kasnije erupcija oduševljenja na polupraznim tribinama Gradskog stadiona kraj Tise. Žarko Kobiljski je snažnim i preciznim šutem postigao fenomenalan gol za izjednačenje.

Nije bez razloga trener domaćih Milan Belić proestvovao u 65. minutu, jer je sudija Dragan Arsić sve vreme prilikom sancionisanja prekršaja imao blagu naklonost prema gostima, ali izgleda da je prešao granicu i isključen je. Posle toga su se strasti na terenu smirile. Prividno. Jer, u 75. minutu je Vladimir Mandić oduzeo loptu na sredini terena, poveo je nešto više od desetak metara i kako Ostojić nije krenuo u blok, opalio po njoj sa preko 30 metara tako snažno i precizno, da je ona iznenadila golmana Vojvodića i zarilasu u mreži ispod prečke. Bio je to novi evro pogodak za konačnih 1:2.

OFK Bečej 1918 – Železničar   1:2  (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Arsić (Novi Sad).Strelci: Kobiljski u 53. za OFK Bečej 1918, a Bašanović u 18. i Mandić u 75. minutu za Železničar.Žuti kartoni: Erdeljan, Janjuš, Dabižljević (OFK Bečej 1918). Crveni karton: Milan Belić (65. minut) trener OFK Bečej 1918.

OFK Bečej 1918: Vojvodić 5,5, Vorgučin 6, Ostojić 6, Janjuš 6, Savin 6,5, Dabižljević 6,5 (od 82. Adamek -), Jelić 6, Kurtiši 6 (od 59.S. Ilić 6), Zličić 6 (od 71. Bogdanić -),Erdeljan 7, Kobiljski 7.

Železničar: Knežević 7, Jankulov 6,5, Lazarević 6, Aničić 7, Bašanović 7, Plavšić 7, Jovanović 6,5 (od 78. Milivojević -), Kovačević 8,Ilić 6,5 (od 64. Vladisavljević -), Ivković 6 (od46. Mandić 7,5), Stojanović 7,5.

Omladinac 0 : 0 Kozara
Dinamo 1945 0 : 1 Bratstvo 1946
Bečej 1918 1 : 2 Železničar
Vojvodina 1928 0 : 3 1. Maj Ruma
OFK Vršac 1 : 1 Radnički (Zr)
Dunav 5 : 2 Borac