Poraz podmlađene Srbije u Češkoj

Ragbi 13 reprezentacija Srbije izgubila je u prijateljskoj utakmici u Vrhlabiju od domaće selekcije Češke – 18:10. U podmlađenom sastavu, Srbija je pružila otpor daleko iskusnijim Česima koji su igralu u najjačem sastavu.

Ravnopravan meč u većem delu prvog poluvremena prekinuli su domaći ragbisti prvi esejem u 25. minutu meča, nakon čega je vrlo brzo usledilo i drugo poentiranje Češke. Tako se sa prednošću domaćina 8:0 otišlo na pauzu.

Srbija te u 15 minutu drugog poluvremena postiže svoj prvi esej i smanjuje vođstvo na 8:4. Na žalost taj rezultat je ostao i nakon dodatnog šuta na gol, koji je neuspešno izveo Vladimir Milutinović. Nakon eseja Srbija nastavlja sa pritiskom i sedam minuta kasnije Stefan Arsić poravnava rezultat. Milutinović je ovaj put precizan i Srbija prvi put vodi sa 10-8.

Domaći uspevaju da na desetak minuta do kraja postignu svoj treći esej i ponovo povedu – 12:10. Česi su pitanje pobednika rešili u 77 minutu, svojim petim esejem i pretvaranjem za konačnih 18:10.