Pl: Arsenal bolji od Barnlija

Fudbaleri Arsenala savladali su Barnli sa 2-1 na svom terenu, u prvom meču drugog kola Premijer lige.

Meč je počeo u sjajnom ritmu. Arsenal je bio bolji rival i prvu šansu nije iskoristio Lakazet, kada je Poup sjajno dobranio. Ipak, iz iste akcije nakon kornera, Lakazet ipak pogađa za 1-0. U 17. minuti Tarkovski je sjajno šutirao nakon kornera ali je Leno odbranio.  Arsenal je imao u završnici prvog poluvremena šansu ali Poup brani šut Genduzija. Potom je uslijedila kazna. Kontra Barnlija i pogodak Barnsa za 1-1.

Na startu drugog poluvremena ušao je Pepe. Arsenal je pritiskao a prvu veliku šansu u 60. minuti nije iskoristio Obamejang. Uposlio ga je Pepe ali je Poup odbranio. Potom je Sebaljos probao ali je Poup odbranio opet. Ipak, pritisak se isplatio u 64. minuti. Sebaljos je upisao drugu asistenciju a Obamejang je pogodio. Do kraja susreta Arsenal je sačuvao prednost te je došao do druge pobjede.