Lekcija TSC na krovu

Početak sezone je obeležio novajlija iz Bačke Topole potpuno nadigravši na ˝krovu˝ ekipu domaćina. Voždovac bleda senka ekipe od pre dve godine i nastavlja posrtanje koje je počelo u prošlogodišnjem prvenstvu.

Da TSC nije zalutao u Super ligu pokazao je već u trećem minutu kada se Lukić našao u prilici, ali je njegov šut odbranio vratar domaćih Ilić. U nastavku utakmice loptu u nogama i terensku inicijativu su imali gosti dok se Voždovac opredelio na kontranapade. Poziciona igra obe ekipe je dovela do toga da su i jedni i drugi pokušavali protivnički gol da ugroze isključivo šutevima izvan kaznenog prostora, ali bezuspešno. Jedinu kakvu takvu priliku u prvom poluvremenu je imao Milićević za TSC u 37. minutu, kada hvata lep volej posle centaršuta Arsenijevića, ali je neprecizan.

Samo što je počelo drugo poluvreme u sjajnoj šansi se našao gostujući fudbaler Milićević, međutim njegov šut sa desetak metara je završio iznad prečke. I onda prvi pogodak u novoj sezoni. Posle greške domaćeg golmana, half gostiju Tomanović je u 55. minutu glavom prosledio loptu u gol. TSC nastavlja sa atacima i par munuta kasnije Tumbasević pogađa okvir gola, dok je nedugo zatim lepu priliku propustio i Silađi šutiravši sa 7-8 metara pravo u vratara.
Uzvraća Voždovac i prvo je zapretio Mašović u 64. minutu, ali je Antonić izblokirao šut, dok je rezervista Stojčev u 70. minutu svojim udarcem iskosa iznenadio i sebe i gostujućeg vratara za izjednačenje. Samo minut kasnije je moglo doći do potpunog preokreta kada još jedan rezervista Nišić nije najbolje zahvatio jednu povratnu loptu i iz povoljne pozicije je šalje iznad gola.

Inicijativa domaćih je bila kratkoh daha i već u 75. minutu novi šok kada je Silađi rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao i doveo TSC u novo vođstvo. Nedugo zatim je strelac pobedonosnog gola ponovo pokušao da ugrozi domaćeg vratara, ali bezuspešno.

Na kraju sasvim zaslužena pobeda TSC i lekcija iz modernog fudbala izuzetno fizički spremnih gostiju. Voždovac sa ovakvom igrom može da se nada jedino grčevitoj borbi za opstanak.

VOŽDOVAC - TSC 1:2 (0:0)

STADION: SC Voždovac. GLEDALACA: 1000. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Stojanović Ivica i Andrejić Čedomir. STRELCI: Stojčev 70.min (Voždovac), Tomanović 55.min i Silađi 75.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Živković i Jakovljević (Voždovac), Tumbasević, Silađi, Arsenijević i Duronjić (TSC).
VOŽDOVAC: Ilić, Bosančić, Mašović, Karišić (Nišić), Laciskas (Stojčev), Kovačević, Mikić, Jevtić, Mihajlov, Živković (Jakovljević), Nikolić.
TSC: Filipović, Varga, Skopljak, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Silađi (Galić), Ponjević, Antonić, Arsenijević (Duronjić), Lukić (Rovčanin).

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik